[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: opaliu
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Message
Eu le dau si mincare clasica si le mai dau inima de vaca ,dar ma gindean ca sunt prea multe proteine si vroiam ceva vegetale in afara de spirulina,salata sau spanac.Merci.
Va salut!Am si eu o intrebare prosteasca:le pot da pestilor stevie fiarta?Ma gindeam ca e plina de subtante benefice.Multumesc.
Salut!Am o intrebare:unde sa pun la bomba cu co2 cu sare de lamaie electrovalva,imediat pe furtunul care iese din sticla sau dupa robinetul de reglare a co2?Multumesc!
Va salut!Am o problema:dupa ce schimb apa in acvariu,ii bag fertilizanti si atunci apa se tulbura.Fertilizez cu Easy-life profito si ferro si fosfo,iar macro de la JBL NPK.De ce se tulbura apa si ce sa fac?Multumesc!
Salut!Pina la urma cit co2 bag in acvariul de 95brut ,cit bag in cel de 63 brut si cite ore fac aditia?Multumesc!
Va salut!Am cumparat de pe net o bomba co2 cu bicarbonat de sodiu si sare de lamiie si o electrovalva din care vreau sa bag co2 in doua acvarii.Unul din acvarii are 95l brut,iar al doilea are 63l brut.Cite bule pe sec. sa bag la fiecare si cite ore sa fac aditia de co2?Multumesc!
Va salut!O pestoaica de xipho prezinta pe aripioare niste puncte albe.Ce boala ar putea fi si cu ce se trateaza?Multumesc!
Donez plante suprafata Limnobium Laevigatum.Cine le doreste vine la mine in sect1 Bucurestii Noi sa le ia.Astept mesaj pe pm.Multumesc.
Donez Linmobium laevigatum,daca se poate la sgimb alte plante sau pomaceea,daca nu,nu.Predare la domiciliul meu(Buc. Noi)Astept contact pe PM.
Ca macro le bag NPK Macroelements de la JBL.si EASYCARBO de EASY-LIFE.Multumesc.
Eu fertilizez plantele de acvariu cu Profito si mai adaug Ferro si Fosfo,toate de la Easy life.Daca as fertiliza cu Ferropol de la JBL.ar mai trebui adaugat fier sau altceva?
Am un filtru Mini uv de la Aquael,este bine sa-l folosesc in acvariul de 100l?Cit timp(cite ore/zi)?
Eu nu inteleg,ce scrie pe sticla este dozajul zilnic sau saptaminal?
Dv. cum dozati Easy life Fosfo,in zilnic sau saptaminal si citi ml.?Multumesc!
As vrea sa stiu daca produsul e toxic pt ca cu schibatul apei e mai greu(nu am apa stata si am ramas si fara clorocid).
Din greseala am pus doza dubla de Easy life Fosfo.Poate afecta pestii?Ce sfaturi imi dati?multumesc.
Donez plante de suprafata lemnia minor si limnobium laevigatum.Sunt scoase din acvariu si le m-ai tin 2-3 zile si le arunc.Predare personala la domiciliul meu in zona Bucurestii noi.astept contact p.m. .
Schimb plante de suprafata lemnia minor si limnobium laevigatum pe melci,plante sau guppi.Contact pe pm.
Dau la schimb un acvariu de 45/20/30 pe guppy,cory,xipho voalati,platy sau scalari.Predare la domiciulul meu.tel.0762752757.Nu ma dplasez.Multumesc!
Stie cineva dintre dv. cum trebuie dozat fertilizantul NPK Macroelements de la JBL(care e doza la 100l si cum trebuie dozat zilnic sau saptamanal)?
 
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com