[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: opaliu
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Message
Ce mincare "de casa" as putea sa le dau viviparilor?Mentionez ca le dau Tetramin si sortimentul Guppy si as vrea sa le diversific cu ceva "home made".Multumesc!
Am nevoie urgent de o maternitate ,am una dar e neciclata iar fata mea xipho e "cu burta la gura" si pina se cicleaza maternitatea as vrea sa ma sfatuiti cum as putea sa fac o maternitate dinr-o sticla plastic(pet).O sa fie primii mei puiuti .Multumesc.
Buretele trebuie sa fie cumparat neaparat de la petshop sau poate fi un burete obisnuit?
As vrea sa pregatesc o maternitate pt vivipari,ar fi indicat sa-i pun si substrat?multumesc!
Am in acvariu xifo,gupy cory si moly si am inteles ca pt moly trebuie o lingura de sare la 10l,intrebarea este daca nu-mi afecteaza si ceilalti pesti.In al doilea rind nu stiu care moly e mascul si care e femela.Multumesc!
Am un filtru intern,scimbul de apa l-am facut si pestii sunt bine.Cit timp trebuie sa scimb apa la 2-3 zile?
Am un acvariu mic si as vrea sa il folosesc ca maternitate,intrebarea este cum il pot cicla doar cu o pompa de aer(nu am filtru de apa pt el)?Multumesc!
Am pus acvariu la ciclat(2 saptamani),am bagat citiva pesti si sunt vioi si mancaciosi,acum intrebarea este cind trebuie sa schimb 30% din apa,acum sau peste osaptamina.mai am o problema apa s-a inverzit,nu foarte dar destul.Ce sa fac?Multumesc!
Nu,nu o tin,deoarece sunt la inceput si nu am un neon.
Am pus acvariu la ciclat iar dupa o saptamina si jumatate apa e limpede dar are o tenta verzuie.Ce sa fac?poate afecta pestii?
Eu am o maternitate facuta din geam(am primit-o) si vroiam sa stiu daca ii trebuie filtru de apa sau o simpla pompa de aer.
Multumesc mult.
Ce ar trebui sa contina o maternitate de vivipari?
Cum ar trebui sa pregatesc un decor de corzi de vita?(fiert?)
Multumesc
Multumesc
Multumesc
Ce este un spray bar si ce rol are? Care filtru de apa e mai indicat, cu spray bar sau fara?
Are importanta asupra pestilor cantitatea de aer de la pompa de aer, daca volumul de aer introdus in acvariu e prea mare?
Pot folosi un filtru de apa mai mare(pt 50l) la un acvariu mai mic(25-30l)?
 
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com