[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: opaliu
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Message
Am tablete de sera baktopur dar nu i-am tratat cu ele.multumesc.
Am facut rost de o butelie de instinctor co2.intrebarea e:pot folosi co2-ul din ea in acvariu sau trebuie incarc cu co2 alimentar?multumesc.
Doua din femelele de molly au ceva alb la gura.Ce boala ar putea fi si cu ce sa o tratez?Multumesc mult.
Multumesc!Am baktopur.
Am o femela xipho caruia i-a aparut ceva alb la gura,ce boala ar putea fi si cu ce se poate trata?Multumesc.
Pestii sunt niste guppy, molly,xipho si niste scalari.
Nu, nu am facut.
Nu, nu respira repede,respira si se comporta normal,doar m-am speriat eu.ce tratament ma sfatuiti?multumesc!
Am gasit niste pietre,le-am oparit si le-am incercat cu otet si nu s-a produs nici o reactie.S-ar putea sa fie calcaroase si sa nu faca reactie si sa fie daunatoare pestilor?Multumesc!
Pestii mei guppy au branhiile rosii si in jurul gatului de asemenea.i-am tratat in doua randuri cu sera bactopur direct dar boala nu dispare.ce boala ar fi si cu ce se trateaza?
Ce boala ar putea avea guppi mei daca li se umfla abdomenul si stau cu capul in jos?(imi moare ofemela la aaprox. 2-3 sapt.Cu ce o pot trata?Multumesc!
Boala in acvarii o am mai de mult ,am cumparat produse Ocean free si le-am facut tratament pestilor.din cind in cind mai apare un peste bolnav.Nu stiu ce tratament sa le mai fac.
O femela guppy si citiva sumatrani stau cu capul in jos si cu corpul in sus, aproape in pozitie verticala(chiar mi-au murit citeva femele guppy din aceasta cauza)Ce boala poate fi?Mentionez ca i-am tratat cu mai multe produse Ocean free dar infectia din acvarii nu a disparut.Multumesc anticipat.
Am de dat la schinb 4 hoplo de dim 10-13 cm(1fata si 3 baieti cred) pe molly,platy,xipho,dar nu rosii,betta sau guppy linie pura.Astept contact pe PM.multumesc!
Am si eu o intrebare:ce adeziv pot folosi la o bomba cu co2?Am folosit adeziv de acvarii si nu a tinut(adeziv netoxic).pot folosi un adeziv care are semnul toxic pe el,poate lipeste mai bine?Multumesc!
Ce sa aleg pt fertilizare Profito sau macro pps-pro+micro trace mix-plus?multumesc!
Dau la schimb cateva corzi vie cu forme ciudate si un mouse wireless nou pentru plante.Predarea personala la mine in zona,in Bucurestii NOi.Cine doreste astept contact pe PM.Multumesc!
Ma gindeam la adeziv cu care sa lipesc furtunul de silicon de capacul sticlei pt etansare sau as fi vrut sa-i pun pe dop robinetul.Multumesc!
As dori sa-mi fac un sistem co2 cu sare de lamaie si nu stiu ce adeziv sa folosesc ca sa nu afecteze pestii.Ma puteti indruma ce pot folosi?pot folosi "Picatura"?Multumesc!
Ce este un sistem co2,la ce foloseste si din ce e compus?multumesc!n
 
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com