[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: opaliu
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Message
Dau la schimb un fel de moss care pluteste la suprafata si un moss normal pentru plante easy sau xipho.Predare in bucurestii noi,sect 1 la adresa mea.Astept p.p. .Multumesc!
Dau la schimb moly pt xipho sau moly galbeni sau plati.Predare persanala in Bucurestii noi la adresa mea.Astept p.m. .Multumesc!
Astept contact p.m.
Donez plante de suprafata zambila de apa .cine le doreste trebuie sa le ia din Bucurestii Noi(sect1) azi sau miine altfel le donez la Pet shop pt ca altfel mor.
Donez in buc.noi,sect.1 zambile de apa
Daca se poate ceva la schimb e ok,daca nu le donez oricum.astept p.m.
Donez Zambila de apa,pui,daca se poate niste guppy la schimb.daca nu ,nu.Astept p.m..Multumesc!
Dau la schimb Zambila de apa pentru Moss in special ori plante easy.Plantele trebuiesc ridicate din Bucurestii Noi la adresa mea.Astept P.M.
Am de dat la schimb zambila de apa amstecata cu lintita pentru moss de care o fi.am scos plantele azi si nu pot sta mult.cine doreste trebuie sa vina la mine in cart.buc noi(eu nu ma prea pot deplasa).
As vrea eu plantele.Multumesc!
Iar am de dat zambila de apa.
Donez urgent plante de suprafata numite Zambila de apa.Plantele au fost scoase din acvariu azi si nu le pot tine mult.Daca se poate ceva la schimb as fi bucuros,daca nu,nimic(nu asta o conditie).

Predare personala la adresa mea,Bucuresti,sect 1 (Bucurestii noi)Astept mesaj p.m.
Am de dat la schimb cu guppy Zambila de apa,pui de ancistrusi si poate niste Xypho.Astept mesaj P.M.Zona de predare Bucuresti,Sector1,Bucurestii Noi.
Acum 2 saptamini am cumparat un scalar de la pet shop si cind l-am adus acasa am observat ca are branhiile rosii.L-am pus intr-un acvariu carantina pina acum si nu are nici un semn de boala(nu respira decit corect).Oare o fi bolnav sau asa e el?Sa-l bag in acvariu colectiv?Multumesc
Pestisorii mei xipho au burta subtiata.Cu ce sa tratez,contra bacteriilor sau viermilor intestinali si cu ce?Multumesc anticipat!
Am de dat la schimb cu alte plante sau vivipari ,Zambila de apa,Pistia si Lintita.Astept mesaj pe p.m..Multumesc!
Ce boala ar putea avea pestii mei xypho,in special masculii daca au burta lipita de coaste(corpul nu are nici un semn,numai ca burta este slaba,parca e lipita de coaste)?Si mai am o problema,din cind in cind imi mai moare un peste xypho cu corp normal,fara semne pe corp.Ce boala ar putea fi si cu ce sa o tratez ca sa nu deciclez acvariu?Multumesc.
Ceilalti pesti sunt xypho.Pot pune nuca de cocos intr-o maternitate impreuna cu masculul?multumesc.
Ancistrusii mei au depus icre intr-o nuca de cocos si masculul le pazeste cu strasnicie.Ce pot face cu icrele ca atunci cind vor iesi puii sa nu fie mincati de ceilalti pesti?Nu am nici un acvariu gol in care sa pun masculul cu icrele.Multumesc.
Donez Zambila de apa amestecata cu pistia si lintita.Astept contact P.M.(predare personala in Bucurestii noi)
Donez plante suprafata Zambila de apa si pistia+un pic de lintita.Cine doreste astept p.m.(predare in cart.Bucurestii noi)
 
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com