[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: opaliu
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Message
Am un xipho voalat iar la inotatoarele din fata si o parte din codita au ceva alb,parca ar fi roase(mincate).Ce boala ar putea fi? O fi fin rut?cu ce sa il tratez?
Am scos iar din acvariu Pistia si Zambila de apa.Cine doreste astept mesaj p.m.
Mai am si citeva plante de Zambila de apa.
Am iar de donat Pistia+lintita.Cine doreste astept mesaj pe p.m.
Multumesc mult.
Vreau sa-i pun substrat si vreau sa-i bag un Anubias(nu stiu daca o sa-i mearga la anubias fara fertilizant).
Acvariul este un bol de 13l si vreau sa bag in el 2 femele betta.
Am un acvariu care trebuie ciclat,daca pun in el apa din alt acvariu ciclat si daca mai pun si un filtru de burete care a fost si el intr-un acvariu ciclat cit trebuie sa mai astept pina sa bag pestii?multumesc!
Donez Pistia amestecata cu lintita.Cine doreste astept mesaj pe P.M.
Plantele au fost donate.
Pentru un betta trebuie acvariul ciclat sau se poate si fara?
Donez din nou Zambile de apa.
S-au donat.
Am de donat iar zambile de apa,o gramada.Cine vrea astept contact P.M.
Plantele au fost donate
Donez urgent Zambila de apa.S-a dezvoltat mult si imi omoara plantele de substrat.(zona de predare Bucurestii Noi,sect1.Astept p.m.)Daca se poate da la schimb moss e ok,daca nu,e ok si asa.
Doresc eu donatia.Multumesc!
Am tratat o infectie in acvariu cu Baktopur Direct si am deciclat acvariu.Cum sa fac schimburi de apa ca sa pot cicla acvariul cu pesti in el ?Nu mi-am dat seama ca acvariul s-a deciclat,decit atunci cind pestii erau ametiti si afectati.Am facut schimb apa de 50%.Cum sa procedez in continuare?Multumesc!
Pot combina Costapur si Baktopur in acelasi acvariu in acelasi timp?multumesc!
Donez iar zambila de apa.Daca se poate ceva moss la schimb e ok,daca nu nu e nimic.Astept contact P.M..Multumesc!
 
Forum Index » Profile for opaliu » Messages posted by opaliu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com