[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Manuelita
Forum Index » Profile for Manuelita » Messages posted by Manuelita
Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic The problematic instruction: ---------- ==> assignment: topic=topics.get(post.topicId) [on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm] ---------- Java backtrace for programmers: ---------- freemarker.core.InvalidReferenceException: Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic at freemarker.core.Assignment.accept(Assignment.java:111) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.IteratorBlock$Context.runLoop(IteratorBlock.java:167) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:428) at freemarker.core.IteratorBlock.accept(IteratorBlock.java:102) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.Environment.process(Environment.java:199) at freemarker.template.Template.process(Template.java:259) at net.jforum.JForum.processCommand(JForum.java:262) at net.jforum.JForum.service(JForum.java:228) at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:717) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:290) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at fr.xebia.servlet.filter.ExpiresFilter.doFilter(ExpiresFilter.java:1243) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at net.jforum.util.legacy.clickstream.ClickstreamFilter.doFilter(ClickstreamFilter.java:59) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at org.apache.catalina.core.StandardWrapperValve.invoke(StandardWrapperValve.java:233) at org.apache.catalina.core.StandardContextValve.invoke(StandardContextValve.java:191) at org.apache.catalina.authenticator.AuthenticatorBase.invoke(AuthenticatorBase.java:433) at org.apache.catalina.core.StandardHostValve.invoke(StandardHostValve.java:128) at org.apache.catalina.valves.ErrorReportValve.invoke(ErrorReportValve.java:102) at org.apache.catalina.core.StandardEngineValve.invoke(StandardEngineValve.java:109) at org.apache.catalina.connector.CoyoteAdapter.service(CoyoteAdapter.java:286) at org.apache.coyote.ajp.AjpProcessor.process(AjpProcessor.java:437) at org.apache.coyote.ajp.AjpProtocol$AjpConnectionHandler.process(AjpProtocol.java:366) at org.apache.tomcat.util.net.JIoEndpoint$Worker.run(JIoEndpoint.java:447) at java.lang.Thread.run(Thread.java:619) Messages posted by Manuelita
Message
@Koala -prin plante de suprafata nu se inteleg acele plante ale caror frunze sunt la suprafata iar radacina pluteste in masa apei ( ce mai descriere stiintifica ) ? Am cautat pe net cele 2 plante indicate de tine http://www.tropicalfishintl.com/images/enlarge/AquaticPlants/SpringPlants/CERATOPTERIS%20THALICTROIDES2.jpg
http://www.aquagarden.co.il/gui/aqua_plants/Ceratopteris-cornuta.jpg

si nu prea arata a fi de suprafata.
Am incercat sa fac aeara poze dar au iesit ingrozitoare,in seara asta incerc mai insistent si maine le pun la galerie, cu toate ca acvariul meu nu are decat sbstrat ( am o radacina la apa ce va fi buna probabil peste 2 saptamani), si desigur cei 2 astronotei
@Vlad&Raluca, felicitari ptr apetitul pestilor vostri, si ai mei mananca cu pofta dar numai de vreo 2 ori pe zi ( cand le dau eu adica) si cate 3-4 rame , ce-i drept rame mai grasunele, uneori mi-e frica sa nu le ramana infipte in gat. Poate sunt prea putin 2 ca sa manace si mai mult? Ar fi bine sa fie asta motivul ptr ca asta se poate remedia repede
@Vlad&Raluca, i-am spus prietenului meu ( care e paralel cu acvaristica si animalele in gen) ca ar fi 2 Oscari mari undeva si mi-a spus ca nici nu vrea sa auda sa renunte la cei mici si sa nu-i vada el crescand. Desigur, nu el cauta zilnic rame cand vine de la servici
Foarte frumos set up, sa va traiasca durdulii!
Pei cei doi nou-veniti i-ati cumparat de la aceeasi persoana? Eu ma gandeam ca pe urmatorii ar fi bine sa-i cumpar de la altcineva pentru a evita consangvinzarea. Dar de unde ?
Pestii mei au de ieri si substrat din pietris, si... s-au si apucat de mutat pietricele in gura. S-au apucat de aceasta activitate la cateva minute dupa ce au fost pusi in bazin, nu ma asteptam, ca si cum inainte exista soft-ul care se derula invizibil , dar nu si hard-ul )))
Ma bate gandul sa incerc sa le pun si o planta doua ascunse in spatele unei butrugi, nu neaparat din motive estetice cat de consum al nutrientilor ( nu ca nu le-as schimba apa de2 ori pe saptaman desi sunt 2 in 350 l apa ...
tare treaba cu dulapul si salteaua
eu i-as face o chestie gen voliera in curte, inalta, cu un copac in ea si multe locuri de ascuns....
nu-mi imaginez un raton dormind intr-un cosulet pentru pisici, desi am citit ca in alte tari lumea ii plimba in lesa.....
Pestii mei sunt bine, am fost in delegatie cateva zile si au fost ingrijiti surprinzator de bine de catre family, care au respectat cu sfintenie instructiunile: 2 rame de "persoana", program de iluminare , controlat temperatura daca e ok.....
Ramele sunt preferatele, carnea de scoica a fost scuipata cu mare dispret.
Sunt cam ingrijorata cu apa,. nu am testat-o dar cred ca este foarte, foarte dura, dupa doar 2 saptamani pe peretii acvariului s-a depus o cantitate impresionanta de calcar. Mi s-a recomandat apa de ploaie, dar eu ma gandesc sa nu fie toxica, la toata poluarea din tara asta, plus ca stau langa Bucuresti..
Stie cineva vreo metoda in afara de filtrarea prin osmoza inversa?

Sunt tare curioasa ce fac Delilah si Thomas. Froggy ?
Mi-a trecut o traznaie prin minte ( adica eu nu cred ca e o traznaie, altii cred)
Am fost de curand la zoo si m-am ingrozit de cati ratoni erau intr-un spatiu extrem de mic, ca sa nu mai spun ca doi pareau ca se lupta. Dintotdeauna mi s-au parut tare simpatici, desigur cred ca locul lor nu e in captivitate, sau mai bine zis nu in conditiile de la zoo Bucuresti. Ma gandeam sa intreb la zoo daca as putea cumpara unul, stau la curte si cred ca i-as putea oferi conditii in orice caz mult mai bune decat la zoo. Ati mai auzit de oameni care sa tina ratoni sau de cazuri in care zoo Baneasa a vandut animale.
Cam toate animalele de acolo sunt tinute in spatii mult prea mici, nu sunt experta, dar sunt sigura ca animalutele astea active si curioase au nevoie de mai mult spatiu.
[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 

Information
 

An error has occurred.

For detailed error information, please see the HTML source code, and contact the forum Administrator.

Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm
topics.get(post.topicId) is undefined.
It cannot be assigned to topic
 
Forum Index
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com