[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: bamse_il
Forum Index » Profile for bamse_il » Messages posted by bamse_il
Message
De vanzare doi Amphiprion ocellaris-100 lei sau la schimb cu un Lysmata wurdemanni.
Se ridica de la Piata Gorjului seara dupa 7 sau in weekend.
Cred ca asta e inculpatul Synchiropus ocellatus (Blennie scooter). http://www.aquaportail.com/fiche-poisson-1186-synchiropus-ocellatus.html
Vreau si eu patru daca poti sa astepti pana saptamana viitoare ca azi plec din Bucuresti.
Donez doi gurami maturi, galbeni, in Slobozia /Ialomita.
Gabi 0745003065
S-au dat, se poate inchide.
Se doneaza doua cioate cu anubias si ceva fire de moss prinse pe ele, vreo doua bile de cladophora si un melc pomacea. Pachetul se da complet nu pe bucati, pana cel tarziu maine seara (am nevoie de vasul in care le tin).
Se ridica de pe strada Dezrobirii bl8 Sector 6 (strada cu capatul in piata Gorjului la statia de metrou), seara in jur de 18:30-19:30.

Momentan rezervate
Da sunt fara TVA dar chiar si asa cu tot cu transport este mai ieftin decat de la un magazin de acvaristica. Merci pentru link.
Ma gandeam ca am descoperit apa calda si sunt singurul ce stie sursa asta.
Am comandat deja instalatia ca trebuie sa restartez un saratel de 54l si trei luni. Am folosit apa din retea, automat nitrati sunt peste 50 si algele peste tot. Am testat ce vine de la apa nova si no3 e pe la 30.
Am gasit instalatiile de aici http://www.wts-online.ro/magazin/filtre-apa-acvariu-osmozoare-acvariu-c-75_147.html?zenid=055c982f68ad9c9e183cdcb6e952db8d, par identice cu cele de la aquili doar ca sunt mai ieftine.
Voi ce parere aveti?
Aphyosemion Australe productie proprie - 5 ron bucata.
Preferabil sa-i vand la o singura persoana.
Deoarece sunt in numar egal nu dau trio-uri, doar perechi ( 7 perechi disponibile).
Se ridica de la Piata Gorjului.
Livrare in weekend sau seara dupa 18:00.
Pesti s-au dat lui Marian.
Se poate inchide.
Se doneaza 3 beta, 1 mascul albastru si doua femele verzui, masculul pare cam gay pentru ca femelele sunt gata de depunere dar el nu prea se streseaza cu facutul cuibului.
Deasemenea un mascul de ancitrus.
Pesti se ridica din militari, de pe strada dezrobirii(metrou gorjului).
Daca doritorul are unu doi pomacea nu ma supar sa-i iau la schimb, daca nu are asta e =)).

Contact 0745 003 065 Gabi.
Se gasesc la Maxi pet in Auchan Militari, cel pution se gaseau pe 10.01.2013
In octombrie ziceai ca o sa mai scoti ceva creveti in doua luni, ai reusit?
Daca da la ce pret?
Le dai ceva special de mancare?

Se poate inchide
Sal
Maine dimineata plec in Rep Moldova pana miercuri asa ca ramane sa vb joi daca mai esti interesat.
Acvariu Resun 20L (L x l x H, 35 x 22 x 28), capac din sticla, fata si lateralele dintr-o singura bucata, pad acvariu.
Pietris negru din Hornbach 2,5 kg.
Nano-filtru Resun 4W 200L/H.
Lampa hang-on home-made dintr-o lampa de birou, Bec Osram lumina calda 9W , G23 + un bec de rezerva lumina rece.
Backgroud folie ce se vede in poze + autocolant negru separat.
Pret total 100 RON, nu se vind pe bucati.
Se ridica de la Gorjului.
Gabi 0745003065
Rezervati momentan
imageAnuntul este pentru un prieten care nu are cont.
Se dau la schimp, cu alte specii pretabile la un acvariu de 54 l, 10 ancitrusi cu dimensiuni de la 5cm la 10 cm.

Contact: Stefan stefan_ot@yahoo.com
Lujerului/Bucuresti
 
Forum Index » Profile for bamse_il » Messages posted by bamse_il
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com