[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: bamse_il
Forum Index » Profile for bamse_il » Messages posted by bamse_il
Message
Daca posteaza cineva ca doneaza apa de la robinet cred ca ar fi primul atat timp cat e gratis.
Omu ia tot, nu iarta nimic
Mirciulica aka Cristi Nucu aka Mihai Cristian isi mareste afacerea, a cooptat-o si pe gagica la produs pesti.

Da e gestanta, zona maro din spatele burtii arata ca are pui
@FO@NGE uite aici cochilii de melci.http://casaretro.com/index.php/cat/c1435_Scoici--melci--cochilii.html
Puferii rezervati pt Florin 111, se poate inchide
Se doneaza 2 fahaka puferi de aproximativ 5 cm si 4 femele de endler gravide.
Se ridica de pe strada Dezrobirii sector 6 (statie metrou gorjului).
Daca doritorul are ceva moss de dat la schimb nu ma supar , daca nu cést la vie.

Femelele rezervate pentru L1061K.
Vand 1 pui Fahaka puffer 2-3 cm, ridicare de la piata Gorjului.
Pret 50 lei.
Cumpar cultura microviermi, start sau matura.
O sa ai constant de vanzare sau e doar o chestie ocazionala?
5 lei si un termometru blocat la 25 de grade. Ai si pret si schimb
Specii de peste din Marea Neagra - http://ecomareaneagra.wordpress.com/ecosistemul/animalia/pisces/
Cateva specii par sa se preteze si la un acvariu marin.
Cauta asta "KeyTweak" si pui punctul unde vrea muschiu' tau, inclusiv in locul enter-ului
Bobi Brasov wrote:Ofer moka + transport gratuit overflow Tunze 1074/2 + o bere la alegere !


Ce fel de bere?
O intrebare/ idee/posibilitate
A incercat cineva sa introduca pozi din Marea Neagra in acvariu?
Pozi sunt in principiu mici creveti iar daca maidanezii aia de creveti de ii cauta Koala ?? rezista ma gandesc ca ar rezista si ganganiile alea mici. Stiu ca zonele cu alge plutitoare de la mal erau pline cu microscarbe de se urcau pe tine cand intrai in apa si mai erau unele de produceau bioluminiscenta noaptea.
De unde ai luat radiatorul?
Pompele alea doua sunt folosite pentru a creste presiunea daca reteaua de alimentare (asta insemnand retea bloc, rezervor apa sau butoi) nu are presiunea necesara osmozorului (parca 2-3 bari minim). In concluzie poti sa le folosesti si cred ca cea de 4 bari este de ajuns. Nu se baga in butoi, este facuta sa functioneze pe uscat, vezi ca are doua stuturi pentru furtun. Daca o comanzi vb la telefon cu cei de acolo sa-ti dea si mufele necesare pentru legarea la instalatia de osmoza. Sunt alimentate la 24 V DC asa ca-ti mai trebuie si un traf de la 220AC-24DC. Deasemenea intreaba si inaltimea maxima de aspiratie a pompei (adica pompa poate sa traga din butoi sau trebuie sa gauresti butoiul la baza).
Multumesc, am trimis pm.
Are cineva de donat sau de vanzare ceva pozi, vreau sa fac o mica crescatorie pentru un mandarin.
Nu sunt pereche. Momentan rezervati pentru Niro.
 
Forum Index » Profile for bamse_il » Messages posted by bamse_il
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com