[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Gabi C
Forum Index » Profile for Gabi C » Messages posted by Gabi C
Message
Legat de Alternatera mini in fata rotalei ce parere aveti ?
Pai ce sa zic iti doresc sa ti iasa ceva foarte fain !
Indiferent daca mai pui sau nu plante , eu zic ca ar trebui cumva sa le legi .Poate ar fi fain sa ai cam aceleasi specii si in partea dreapta . Plantele in sine iti arata foarte fain .
Cel putin pentru gustul meu e frumos cind ai ceva pietre sau radacini in bazin , te ajuta mult sa construiesti ceva
Legat de fundal am tot cautat dar nu am gasit ceva sa mi placa . Bleu nu am vazut decit f tare culoarea si nu cred ca da bine .
Pai sincer ar merita sa incerci ceva , decocamdata doar partea stinga se leaga .
Am sa fac si dupa tunseoare .
Am cumparat azi 2 poturi de Alternatera reiniki mini . As incerca sa vad cum arata in fata rotalei .
Astept pareri , sugestii de la voi .
Am 2 tuburi t5 de 28 w , un dennerle trocal amazon day si un jbl solar natur .
Salut prieteni.
Am facut azi dimineata citeva poze la bazin . Nu sint nu stiu ce modificari , still work in progress , astept sa se formeze covorul de monte carlo ca sa pot da forma finala rotalei si tripartitei .
Poza e facuta inainte de tunsoarea tripartitei si a muschiului .
Ce ma bucur ca BBA ul a inceput sa dea puternic inapoi , odata din cazua SAE si cred ca si din cauza aspirarii temeinice a substratului la schimburile de apa . Una peste alta cred ca incepe sa se echilibreze acvariul.
Eu as tinde sa cred ca e nevoie de intensitate mai mare a luminii pentru perlare. Gazonul fiind cel mai jos in bazin , cred ca are nevoie de intensitate mai mare .
Sincer cred ca merge daca nu depaseste verdele in inaltime, Dar tine de gustul tau.
Pai de aia ziceam ca poate nu vrei Sa o sacrifici, iar la prima privire atrage toata atentia
Culoarea SI volumul ei atrag atentia placut SI e pacat Sa stea in colt
Ma uitam la planta aia Rosie din dreapta SI e tare faina. Cred ca I ar Sta bine undeva central SI Mai Jos o idee.
Nu cred sa fie vreo problema , la mine s a intimplat sa fie orpit si o ora si nu am simtit sa fi fost afectat.
Arata foarte bine , poate usor stinghera si in plus planta aia rosie sus in dreapta , dar in rest f foarte fain.
Felicitari !
Ce as mai sugera eu pe partea de design acolo , poate asa te ai gindit si tu , as lasa partea din fata complet libera, asa cum e acum in poza , fara plante pt ca da f bine nisipu ala cu pietrele si e fain ca ele sa se vada intregi .
Cred ca s ar putea inspira din setupu tau si Ituforest , cel putin pe partea de aranjare a pietrelor ( ti a iesit al naibii de bine )
E prima oara cind iti vad hardscapele asta . Partea de aranjament a pietreler , radacini , nisip nota 10 din partea mea . E senzatie de f natural si asta mi place la greu .
Asta suna bine cu partea din spate, dar sa nu o ridici f mult , si zic eu sa pastrezi zona de inaltime maxima a substartului in zona pietrelor si a radacinii .
Daca tot ai investit mult in aparatura de calitate , merita si scapele sa iasa ceva frumos , mai ales ca asta e produsul final.
 
Forum Index » Profile for Gabi C » Messages posted by Gabi C
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com