[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Gabi C
Forum Index » Profile for Gabi C » Messages posted by Gabi C
Message
Un top view din seara asta :

image
Samy wrote:Nu credeam nici o data ca skapeul meu sa adune atatea like pe ADA ,nu pot decat sa fiu reconscator tuturor de sfaturi si ajutor .

Ps Gabi ma motivat in mod indirect sa postez si eu pe asemena grup



Acvariul este foarte fain. Si sa aduni atitea likuri inseamna ca place maxim.
Samy wrote:Super ,ma.bucur ca ai trecut cu bine prin operatiune


Da, totul ok.
Trebuie sa vad acum ce fac cu filtrul. Se aude un zumzet si ma cam enerveaza noaptea. Azi incerc sa il pun linga dulap sa vad daca se mai aude asa. Poate fiind in dulap se amplifica acel zgomot.
Daca ramine zumzetul ramine si dupa ce il scot din dulapul de sub acvariu trebuie sa ma gindesc la alta canistra. Am auzit ca Tetra sint foarte silentioase.
Gata, lam mutat. Mult mai simplu decit credeam. Golit 99% de apa. urcat cu tot cu dulap pe o patura si aia a fost.
Una peste alta am realizat ca am nevoie de un bazin mai mic ( sai chiar mult mai mic).
Zilele astea imi mut acvariul din camera de zi in dormitor (dorinta consoartei ). Vreo 12m de carat in brate eu cu fiimiu. 24l de soil plus bolovani , plus un pic de apa plus masa bazinului.... cred ca per total sint vreo 40kg. Sper sa nu fac vreo nefacuta si sa adun cioburi de pe jos.
Eu pateam cu ei sa imi manince creveti red cherry. Pe post de supliment de vitamine. Acum nu stiu daca si intre ei se maninca.
La 12 lei inca e rezonabil. Aici sub 5 euro pe bucata nu gasesti.
Nu cred ca exista notiunea prea de Liga sau prea bun. Adica nu face nimic in plus fata de alti fertilizanti. Iti faci doar treaba cu el si plantele vor arata bine.
TRopica sint foarte foarte buni pe soil. Cu siguranta sint buni si pe fertilizare lichida.
narcis wrote:Arata tare bine. Felicitari!


Multumesc Narcis.
Samy wrote:Wunderschöne o placere Maxima pentru ochi


Multam fain.
Avind in vedere ca incepe incet sa se apropie de forma finala am tras azi si o poz afara echipamente. Sper sa va placa.


image
Da, si aici sint de obicei. Dar acum in lipsa de tursti e pustiu ... a fost o senzatie ciudata. Dar ca si arhitectura, asa este, identica cu ce vezi in Austria.
.....

image
......

image
......

image
Ieri dimineata am fost sa fac poze in Marienplatz. Pentru prima data in viata cind il vad pustiu.

image
Stai linistit, e ok discutia. Si eu ma tem cumva de astea de sticla. Nu cred ca as mai avea rabdarea si nervii sa stau sa le bibilesc cu grija maxima. Astea de inox sint ideale pentru mine.
Bravo man. Foarte fain.
dan.pavelescu wrote:Sunt elegante si cele de inox.
Acvariul, ca de obicei, e de shpaga


Multumesc Batman de apreciere.

@ Samy nu ma atrag cele de sticla. Sint mai sensibile, daca se zgiriie arata urit ... nu sint pentru mine.
Samy wrote:Foarte frumos ,incearca si in out de sticla va schimba total aspectul.

Mersi fain. Cred ca sint mai elegante darnu cred ca as avea timpul/rabdarea sa le curat .
 
Forum Index » Profile for Gabi C » Messages posted by Gabi C
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com