[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Razvan M
Forum Index » Profile for Razvan M » Messages posted by Razvan M
Message
REZOLVAT !!!
Schimb Cryptocoryne crispatula mare, in jur de 55 cm .... nu o mai pot tine ca a crescut prea mare
Schimb Echinodorus devil eye, are cam 50 - 55 cm ...
Le schimb pe niste plante de fundal, limnophila de exemplu ... si niste plantute mai mici pana in 30 cm ... astept oferte
Multumesc mult INTROS.
Am sa ma chinui sa scap de ele, thanks ;)
Nu stiu daca este o alga, sau ce este... dar stiu ca i se mai zice "lintitza" si am pe apa acvariului, oricat m-as chinui sa o iau tot mai ramane macar una si se inmultesc iarasi repede...
Aveti idee cum pot scapa de ea, infara de metoda de a curata-o de pe apa acvariului ..
Donez un mascul si o femela BETTA maturi
Foarte frumosi, mie-mi fugareste pestii si nu prea am unde sa ii tin, pe moment stau in 2 borcane....
URGENT !!!!
Dau pesti (2 scalari mari, 5 mulinezi mari, 5 zebre, guppy cati vreti, 3 gurami mari) ...
Ii dau pe plante (anubias, echinodorus etc...) sau pe pesti si daca e nevoie diferenta... (discusi)
Nu se mai da pe plante, doar pe bani ! ...
Nu vrea nimeni ?
PH 7 , Duritatea 7
Si amoniul si nitritii ?

Am sa fac rost de niste teste si ptr. asta
http://shop.aquadelights.ro/catalog/product_info.php?cPath=21_89_24&products_id=50
"Mersi am inteles tot"
Zi omule pasii, zi pe romaneste...
Exemplu: "Ia reactorul si pune-l in gura de unde ies bule de aer de la aquael"
ok, si instalatia ? .. cum trebuie conectata ? .. ceva ceva ?
Aha ... si totusi cica apa e buna, ph-ul cica e bun, duritatea e cat de cat slaba.. apa e curata.. filtru bun ....
Materiale la dispozitie: Reactor CO2 , Filtru aquael fan mini (cica se poate folosi pentru un reactor..), cablu .. in rest mai nimic ... puteti sa-mi spuneti reteta pentru bomba cu drojdie, si cum sa fac o instalatie CO2 cu materialele de mai sus ? ... (eventual de ce mai am nevoie)
Precizez ca nu am o treaba cu asa ceva, asa ca explicati detaliat pe pasi
Va multumesc
La inceput am crezut si eu ca are gris, dar nu .. tot intre 2 frunze sta.. si alae locul lui.. si pe langa asta, nu are pete albe ...
Da ma, sa se joace, n-am nimic impotriva, dar oare de ce sta jos pe fund, parca cloceste oua, si apoi se ridica ea aer, se duce la loc...
Nu sunt sigur dar, cred ca este bolnav.. acesta sta normal un timp cu ceilalti gurami (inca 2) si deodata il apuca nebuneala.. se duce.. da cu botul in geam si deodata, parca geamul l-ar respinge (ca si cum s-ar electrocuta de geam, si sare inapoi) ... Si apoi se linisteste.. se aseaza jos, pe substrat, sau pe o planta, parca cloceste oua..
Dar parca il apuc nebunelile uneori, nu stiu daca este o boala, sau un comportament ciudat, aripioarele le misca amandoua.. doar ca v-am zis ca fuge ca nebunu, da cu boticul in geam, si apoi sare ca si cum s-ar fi electrocutat... (bineinteles, ca nu are cum sa se electrocuteze, dar ca sa intelegeti mai bine ;) ) si apoi se lasa jos, si sta .. dar sta nu se misca deloc, doar respira, parca cloceste oua...
Dau acvariu 80 x 30 x 40 contra unor plante de acvariu .. sau contra banilor ! Sticla de 6 mm testat ! Stare impecabila
M-am incapatanat si i-am pus pana la urma.. nici urma de violenta.. Gurami = Pesti calmi, pasnici ...
Stau impreuna, nu au nici o problema..
De cumparat, am cumparat ce a fost.. de acum mai primesc donatii .. care mai aveti o elodea in plus, un fir de limnophila etc.. trimiteti la JE ca nu ma supar ..
Pana achizitionez discusi, e cam mare ingramadeala in celalalt acvariu si vreau sa va intreb daca gurami sare la neoni .. de obicei gurami ai mei stau mai mult la suprafata, dar na...
Am intrebat ca sa nu ma trezesc cu surprize ...
 
Forum Index » Profile for Razvan M » Messages posted by Razvan M
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com