[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: jumbo
Forum Index » Profile for jumbo » Messages posted by jumbo
Message
Toti pestisorii au fost donati
Donez aproximativ 60 pui sajica, au in jur de 1 centimetru.
Se doneaza numai cu ridicare personala, Bucuresti, sector 3 - Titan.
Ovidiu iti multumesc pentru pestisori.
care nestrapol?
din cele produse de policolor :
NESTRAPOL 120
NESTRAPOL 220-66
NESTRAPOL 220 V-66
NESTRAPOL 450-66
NESTRAPOL 4507-65
NESTRAPOL 484 T-65
NESTRAPOL 630-66
NESTRAPOL 96
NESTRAPOL UV 1-65
nici unul nu e de calitate alimentara.
Cum nu am gasit lamuriri pe forum in aceasta privinta (adica ce produs sa caut mai exact) am fost la Policolor si am intrebat. Mi-au spus ca nu au auzit de asa ceva. Eu le-am explicat ce imi trebuie si mi-au recomandat un lac epoxidic pentru uz alimentar ce se poate aplica peste ciment. Singura problema ar fi ca se vinde doar la 10 kg, pretul cu tot cu solventi si ce mai trebuie fiind in jur de 350 ron. Aveau si pachet extins cu vopsele pentru uz alimentar dar costa in jur de 700 ron. In aceste conditii as vrea sa stiu daca mai e cineva interesat de acest produs pentru a il cumpara impreuna, pretul fiind destul de mare. Mentionez ca vreau sa acopar o suprafata de 800x1000 mm deci am nevoie de 1 sau 2 kg lac. Astept doritori sa putem cumpara cele 10 kg.
Chiar nu vrea nimeni "pestisorii" astia ca imi e mila de ei sa ajunga in petshop sau in obor. Hai sariti si voi cu oferte.
Daca se ofera cineva sa-mi faca un capac si un background pentru un terrariu ii dau toti pestii in schimb.
am uitat sa precizez, pretul se discuta impreuna cu clientul
astept ofertele voastre
Am de dat trei oscari de peste 20 cm (unul clasic, unul red lutino si unul aramiu), doi heros severum tot in jur de 20 cm, un jaguar cichlid cam la aceleasi dimensiuni si un gibbiceps de vreo 30-40 cm. Ii vand sau schimb cu un acvariu de minim 100l.
messenger: jumbognu
mail: jumbognu@yahoo.com
rezolvat
Donez un mascul de iguana in varsta de aproximativ 2,5 ani. Il dau numai daca doritorul ii poate oferii conditii optime: terrariu mare ( asta insemnand minim 2m/2m/1,5m si in nci un caz acvariu), ultraviolete, umiditate, caldura, dieta corespunzatoare. Mentionez ca in urma unui accident are labuta stanga din fata amputata. Este refacut, sanatos, nu are nici un fel de probleme. Pentru poze si alte detalii pot fi contactat pe mail jumbognu@yahoo.com sau ID mess jumbognu.
Vreau sa cumpar un papagal African Grey (Jako) preferabil pui. Are cineva dintre voi pe acasa un asemenea exemplar? Stie cineva vre-un crescator serios?
Mai e de actualitate oferta?
ai pm.
Oscarul ala in 20 l o va lua sigur pe urmele herosului smilie . In cateva luni pana iti faci tu acvariul mare oscarul nu se va mai putea misca din cauza spatiului. Iti sugerez sa urgentezi achizitionarea unui acvariu muuuuuuuuult mai mare pentru ca oscarii si severum sunt pesti care au nevoie de spatiu.
ai pm
daca mai e valabila oferta vreau eu buturuga
Am eu prospectul si e un ml. la 40l in prima zi, un ml la 40l a treia zi, iar in cazuri mai grave tratamentul trebuie continuat si in ziua a-5a si a 7a. Toate acestea combinate cu o crestere a temperaturii rezolva problema. Filtru nu trebuie sa contina carbune activ pe durata tratamentului. Se recomanda schimbarea a 50% din apa dupa tratament si conditionarea ei cu aqutan in paralel cu introducerea carbunelui activ in filtru.
daca esti din bucuresti vezi ca au in cora pantelimon
Au eclozat si par ok.
@ acata cand voi reusi sa-i scot vorbim si iti dau cativa
 
Forum Index » Profile for jumbo » Messages posted by jumbo
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com