[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: angelytto
Forum Index » Profile for angelytto » Messages posted by angelytto
Message
- 50lei/ 10buc+bonus melci asasini sau plante
- 80lei/ 20buc+bonus melci asasini sau plante


PLANTE:

Limnophila sessiliflora(de fundal)- 5lei/ 2fire,
Sagitaria subulata(de prim plan)5lei/ 3fire,
Microsorum pteropus(de mijloc)5lei/ pui,
Limnobium laevigatum(de suprafata)1leu/ 2buc,
Echinodorus amazonicus(de mijloc- fundal) 1buc/ 7lei
Cryptocoryne ponterderifolia(de mijloc) 1buc/ 5lei




sau schimburi cu diverse
Trimit si in tara, plata ramburs
pentru mai multe informatii tel. 0784999883 sau email alynnush01@yahoo.com
dar unde vrei sa-l tii? in ce acvariu? ce dotari? impreuna cu ce?
vand creveti sakura la pachet 12buc/50lei

plante: sagittaria subulata,limnophila sessiliflora,microsorum pteropus(pui),limnobium laevigatum(suprafata)

sau schimb cu microrasbora galaxy,boraras brigittae,sau creveti yellow,green,orange,blue pearl,snow ball.

contact email alynnush01@yahoo.com
cumpar plante

doresc sa cumpar urmatoarele plante:

1.Cryptocoryne parva
2.Staurogyne repens
3.Cryptocoryne wendtii green
4.Amania Gracilis
5.Cryptocoryne x willisii 'lucens'
6.Microsorum pteropus 'Windelov'
7.Cryptocoryne Afinis
8.Hedyotis Salzmannii
9.Ammania sp. "bonsai"
as vrea in special numerele 1,2,5,6
1.Cryptocoryne parva
2.Staurogyne repens
3.Echinodorus ozelot
4.Cryptocoryne wendtii green
5.Cryptocoryne balansae
6.Microsorum pteropus windelov
7.Cryptocoryne aponogetifolia
8.Amania bonsai

prefer numerele 1,2,7,5sau6,8

contact mail alynnush01@yahoo.com
doresc sa cumpar un numar de minim 10 bucati de Sawbwa Resplendens,daca are careva va rog sa-mi lasati mesaj sau ma contactati pe email alynnush01@yahoo.com
merge destul de greu,depun putine icre,iar puii sunt foarte mici,nu au sanse foarte mari de supravietuire,dar totusi supravietuiesc din ei,acuma depinde de mai multi factori
nu prea am mai avut timp sa ma ocup de ei,nu prea le-am mai schimbat apa,i hraneam de 2 ori pe zi chiar daca erau mici de tot,da se pare ca mai am 4 bucati in acvariul in care tineam puii,am bagat mai tarziu vrei 7 pui,si se pare ca 4 o rezistat,si o crescut destul de maricei,credeam ca nu va rezista niciunu.
salut florin,daca chiar iti doresti niste pestisori faci orice ca sa-i ai,eu am vrut celestial danio pearl si pana la urma i-am avut.au venit din galati pana in bucuresti,au stat in buc. o zi,pe urma cu autocarul peste 12 ore au facut pana in salaj,si am indurat si 2 ore de frig pt ca a intarziat autocarul din cauza unui accident. ce vroiam sa-ti sugerez este faptul ca poti cumpara de pe internet pestisori,de la diferiti forumisti sau crescatori,chiar si de la magazinele online
ce va mai fac micutii galactici?eu am ramas cu pui putini,din vreo 40 buc daca am ramas cu 7 e bine
doresc sa cumpar creveti Blue Pearl(Neocaridina cf. zhangjiajiensis var. Blue),daca are careva va rog sa ma contactati
deoarece pachetele scoase in vanzare s-au dat revin cu un nou pachet

super pachet
-7f+7m creveti sakura 50Ron+taxe transport
eu zic ca da
Pachet nr.2
-10femele+10masculi creveti sakura
-2poturi stringhy moss
-5buc pistia
-3buc limnobium laevigatum
-3melci asasini
-10fire hm
-5fire limnophila sessiliflora
*toate plantele sunt plante easy

Pret 100lei+taxe transport

Poze gasiti pe facebook sub numele galaxyfish,sau la cerere se pot trimite prin email,messenger.
Primul sosit,primul servit!

0752302312
Vand un pachet de plante+creveti sakura si anume:
- 5masculi si 5femele creveti sakura
- un pot 5x5cm stringhy moss excelent pentru creveti, deoarece acestia se hranesc cu microalgele ce se dezvolta in diferite moss-uri
- 10fire HM(hemianthus micranthemoides)planta ce preteaza foarte bine la acvariile de mici dimensiuni
pentru alte informatii nu ezitati sa ma contactati pe email sau messenger id alynnush01@yahoo.com
pretul pentru tot pachetul este de 50Ron fara transport
s-a stabilizat acvariul,si in timp s-a dus,anubiasul acuma arata impecabil
cu placere...cand o sa-i vezi intr-un acvariu mai mare o sa iti dai seama de ce spun ca le place sa aibe cat mai mult spatiu
mie mi se pare cam mic
salut,lor le place in bancuri sa stea...dar e bine si 4-5bucati,faza e ca sunt pesti destul de speriosi si rapizi,eu nu i-as tine intr-un acvariu mic
vazand pestisorii unde depun de cateva zile,m-am gandit sa colectez icrele...am luat o palnie,am conectat-o la un furtun cu care scot apa cand o schimb,si m-am pus sa aspir moss-ul unde au depus...am scos vreo 14-15 icre,dar erau 3 in care deja se dezvoltase puietul,se vede deja in ele forma alevinului,le-am pus intr-un pahar cu apa pe care l-am gaurit cu un ac pentru a iesii apa din pahar sa nu dea pe sus peste pahar si sa nu incapa alevinii sa iasa afara din pahar prin acele gauri,mai sus de ele am bagat tot printr-o gaura un ac de la o perfuzie prin care bag apa ce iese din filtru pentru a fi mereu apa proaspata in pahar,si sa vedem ce-o iesi peste cateva zile...bineinteles ca paharul e pus in acvariu sa isi mentina temperatura
 
Forum Index » Profile for angelytto » Messages posted by angelytto
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com