[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Lemon
Forum Index » Profile for Lemon » Messages posted by Lemon
Message
Blue14 wrote: in scoala am avut numai profesoare prost pregatite.....


Acum zi tu "zau" ca nu stiau femeile / fetele alea sa puna cratima unde trebuie.
ciprian wrote:I-ti dau eu niste griblura de aia de pus pe drum cu 70.... ..e mai ieftin decat matrix-ul..
si mai bun....


Daca aveai niste bitum racit, era ceva... asa, griblura zgarie geamul.

si uite asa, chiar s-a dus pe binga topicul
Nu vreau matrix, ca e scump, e 80 lei
Denitrate n-ai?
koala wrote:Trebuie sa alegi cu inima, nu cu capul...


Pai tocmai asta e problema, ca ma indeamna dracul sa incerc sudamericani.

Dar nu stiu cum s-ar descurca cu duritate 18-20
Salutare.

Se termina vara, asa ca ne apucam de bricolat, incepem su standul, apoi restul acareturilor (in sfarsit "se exista acordul proprietaresei de spatiu locativ").

Tinand cont de calitatatea apei din Constanta si de faptul ca nu vreau sa ma complic cu instalatie de RO, ce se preteaza mai bine, ce e mai usor de intretinut pe termen lung din punctul asta de vedere? Africani sau Sud-americani?

Bazinul (420L) va avea filtrare externa cu canistre, aproximativ 24 litri, iau in calcul spartura de lava sau piatra ponce.

Decor home-made, asta bineinteles in functie de tipul pestilor.

Inima trage spre sud-americani, in principal datorita faptului ca mai pot scapa si cate o planta-doua.

o sa moara sculptorii de foame din cauza ta
kirucd wrote:Felicitari!

Acu' mai ramane sa pui bazinul pe picioare si sa iesi si tu cu fetele in oras


De unde fete la liceul lui, Telecom, bauiesc...
prima poza e cardinal shrimp?
Dupa o supradozare cu solutie Glutaraldehyda, a dat inapoi, mi-era sa nu o ia razna in tot acvariul.
Eu am folosit si folosesc in continuare, Vimi Accelerator, dar la fel de bine functioneaza si EasyLife Easy Carbo.
autocorrect
Si cubul ala se poate taia. Eu la betta dau doar artemia (doar asta mananca) si tai cubul ala in 8.
Greu, dar merge.
Blue14 wrote:
Vreau sa stiu si eu ca am facut ceva cu mana mea!



Nimic mai simplu.
Arata bine, dar parca e prea albastru.

Stii vorba aia: prea dulce, prea acru, prea gros, prea subtire... Prea buna, prea ca la tara.
dan.pavelescu wrote:
Blue14 wrote:matusa nu ar permite sa intre asa ceva in casa ......


Nici eu, ce dracu sa fac cu slabanoaga aia? In schimb foca.. mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


Lasati toate slabanoagele ca aia sa vina la mine. Nevasta-mea nu se supara... (o mai ajuta pri casa, mai da un aspirator, mai sterge un praf)
http://www.comisarul.ro/diverse/conexiuni-cu-o-firma-care-a-construit-pe-teren-ret_147630.html

Pe la sfarsit, zice ca a vandut un teren cu 900.000 euro, asa ca are de unde sa aiba menajera...
Cateodata, functie de ce muzica asculti, pestii obisnuiesc sa cante.
Una e sa dormi cu Cafe del Mar, alta e cu Salam.
Iti imaginezi pe la 3 noaptea sa auzi pestele facand: "SOLO"
Cum unde?

Cat asteapta saracii oameni la bac... Masi ales daca ajung dupa ora 8 seara...
In ritmul lui, se razgandeste de 4 ori de la usa bisericii pana la altar.
Si uite asa s-am mai dus dracu' un topic.
Bine e ca nu se inchid topicurile care nu au niciun rost, ci sunt transformate in topicuri unde e mult rost de hahaiala.
 
Forum Index » Profile for Lemon » Messages posted by Lemon
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com