[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: edyr
Forum Index » Profile for edyr » Messages posted by edyr
Message
La cata lume isi aduce aportul la bazinul asta nu are cum sa nu iasa unul "de top".
Spor.
In urma achizitiei unei lampi hailea care a venit echipata cu neoane rosii,vand/schimb tuburile deoarece nu le folosesc.Tuburile sunt noi,0min de functionare.
Multumesc,exact asta caut.Am si aerul conditionat dar cred ca un aparat dedicat cred ca face mai bine cu costuri mai mici.
Caut un dezumidificator electric,cu capacitate mai marisoara, nu vreau din ala mic de 1l.
Caut un dezumidificator electric,cu capacitate mai marisoara, nu vreau din ala mic de 1l.
Ai mai reusit ceva cu pozele alea?
Cumpar o lampa, de preferinta de firma, mai putin Juwel, cu lungimea de 120cm, cu unul sau doua neoane.
Multumesc
Lucian wrote: smilie o sa vorbesc ca la slujba sa se roage si pentru acvaristii care nu citesc toate posturile ci doar ultimul post

Intrebam daca cineva a reusit sa faca vre-un test,imediat ce a pus mana pe colet .
Pana la slujba avem ceva update-uri?
Cum e,au venit?
Sa pleci usor cu iluminarea,cresti treptat de la mijlocul zilei in sus si jos.
Dar nu cred ca e reactor de calciu sau asa para din fotografie.Da-mi mai multe detalii,eventual link.
Multumesc
Multumesc,dar e deja vandut plus ca eu am nevoie de reactor de calciu.
Vreau sa achizitionez un reactor,nou sau second,la un pret decent.Astept oferte in privat.
Multumesc.
In cazul meu,acum ca avem si preturile,estimez ca o sa fac rost de banuti pe la inceputul lunii viitoare,asadar daca vreti sa dati comanda acum,va rog sa ma dati deoparte iar ulterior daca se va mai putea am sa revin eu.
Asa e dar chelmonul rade penatii,plus polipi..plus ca nu stii daca mananca congelata.
Personal am testat metoda cu peppemint-ul si a functionat,a distrus tot.O metoda mult mai rapida a fost cea cu tomentosus-ul,dar la care am avut si colateral dameges.In functie de ce ai in bazin zic ca cea mai safe si mai ieftina varianta e cea cu shrimp-ul,berghii nu prea gasesti plus ca dupa ce consuma tot mor,urmata de file.Cu file-ul pot sa va zic ca a ras toata xenia,si doua bucati mari de euphilii.
Am vorbit cu cineva mai devreme care a utilizat aceste teste si a zis ca arunc cu banii pe fereastra din cauza ca sunt foarte slabe.Mai exact multe dintre ele sunt cu defecte de la inceput,apoi in exploatare dau foarte multe erori.Imi povestea ca pentru o masurare trebuia sa faca 3 teste,ca sa ii iasa rezultatul,plus ca reactivii nu sunt foarte ieftini.
113.4 grame.
Eu am mai folosit de la D@D,suficient de bun,zic eu,la baton,sau doua batoane mai corect cu 42lei parca.
 
Forum Index » Profile for edyr » Messages posted by edyr
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com