[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: edyr
Forum Index » Profile for edyr » Messages posted by edyr
Donez fraguri de gorgonie si ciuperci rosii,daca aveti drum prin Iasi,din pacate nu dispun de timp pentru expedieri.
Iti dau eu,gratis.
Promitator.
Daca vrei sa renunti la chromisi si anthiasi am eu loc pentru ei...
edyr wrote:Nu am mai updatat nimic in ultimul timp,cert e ca acvariul e tot acolo si eu tot fara timp..insa ultima achizitie pe care trebuie sa o trec sunt cele trei lampi aisol....

Nici vortech-urile nu am apucat sa le trec aici...nici skimmerul Ati.pffff,varza totala.
Oricum, tre` sa fac un reset iarna asta....tre sa mai colectionez niste duri.
Nu am mai updatat nimic in ultimul timp,cert e ca acvariul e tot acolo si eu tot fara timp..insa ultima achizitie pe care trebuie sa o trec sunt cele trei lampi aisol....
dan.pavelescu wrote:Mi-a mai scapat o data painea in cah, daca m-as fi dus la biserica si daca mai traia mataranga, sunt sigur ca se scula si aia.

Cum mama naibii se face, ca am vazut zeci de clipuri de la hamericanos si toti tineau pompa de dozare in compartimentul cu sump-ul. Azi am zis sa fac un test, fix aiurea asa mi-a venit, sa vaz cum misca pompele de dozaj. Mhhhe cu lamaie, nu mai misca nici una, tepene. Am stat o ora sa curat rugina de pe ax cu smirghel fin si wd40, sa desfac fiecare pompita in parte si sa curat rolele de hazmaz, sa puii mei astazi si maine.
Acum functioneaza toate, am stabilit unde va fi noul loc al aparatului (peste bazinul de colectare apa osmoza) si ce sa vezi coane? Nu mai am in casa furtun din ala subtire, tu-i natia ma-sii. Am pus pompa unde era si ma duc maine in hb sa iau 4m de furtun. Plm, va zic io, m-au ajuns blestemele oscarilor homo si bazinul asta se cere desfiintat..

image

Eu l-am avut montat in afara sumpului si tot nu a mers mai mult.
La mine baga congelate de ii sar solzii...mai bine nu il da ca o sa plangi dupa el.
Mai e o chestiune:berghiile mor dupa ce nu mai au de mancare si dupa ce termina de curatat acvariul s-au dus insa aptasiile din sump,tevi etc raman si apoi o sa reapara si in acvariu...
Eu am avut mai multi tomentosus,toti si-au facut treaba.Nu se vede din prima,mai ales daca ai invazie,insa isi va face datoria.
Se poate inchide,multumesc!
Up.
Iti raspund punctual:
1-nu cred,in functie de ce vrei sa bagi dar probabil ca ai nevoie de un beckett
2-nu cred, in functie de ce vrei sa faci ....,daca il faci F.O. probabil ca e ok
3-cred ca ai nevoie cam de 3-4 saci la 20kgca sa acoperi 2cm pe toata suprafata
4-ceva mai "normal" la 160cm nu ai,poate gasesti un coleg pe formul sa iti bricoleze una insa tot ai sa depasesti suma bugetata....
A doua pompa utilizata s-a dat,ramane valabila cea noua cu 390 lei.
Fiindca mi-au ajuns pompele Mp40 scot si cealalta pompa RW15 la mezat cu 200 sau la pachet 550.
up!
Am comandat o pompa si a ramas nefolosita,390 lei.
Nu, e Aquaforest probiotic.

Una peste alta am aflat ca nevasta-mea nu vrea sa renunt la acvariu..asta e buna!?
ciprian wrote:Si eu care cautam masini sa-ti trimit seriatopora.
Dar vorba colegului, asteptam pana luni,......
Ma lasati balta, sa raman singurul din Moldova,...

Lasa ca luni tre` sa ajunga o galeata de sare etc..deci nu e chiar asa simplu cu lasatul asta...Si cum piata acvaristica e in descrestere probabil va fi mult timp la mine acvariul,chit ca il dau ieftin...
edyr wrote:M-am enervat!Nu mai am loc in casa!!
Daca stiti e cineva care vrea un acvariu la un super pret sa ma anunte.Il dau cu tot ce am,inclusiv tot ce am strans pe parcursul anilor!!

Eventual cu scule audio la schimb!!

Forum Index » Profile for edyr » Messages posted by edyr
Go to: