[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: quaz
Forum Index » Profile for quaz » Messages posted by quaz
Message
Este : JEBAO CP 90 Cross Flow ?
Este : JEBAO CP 90 Cross Flow ?
La ce pret ?
GreenLifeAquatics wrote: , Am fost si la Aqua planet m-au dat cu frumuselu afara ca e magazin doar online, imi place ce am vazut pe acolo da voiam sa stau mai mult cu ochii lipiti la apa sarata.

Spor


Imi este greu sa cred ca Ionut ar face asta, dar... in sfarsit....
Am vorbit si cu Ionut, din pacate pestii pe care ii vreau eu nu sunt pe stoc intotdeauna la partenerul lui extern.
Asa cum spune titlul, doresc sa cumpar triggeri, dimensiuni peste medie. Relatii si conversatii pe privat.
Multumesc !!
Du-te la Aqua-planet , ca ai ce vedea.... Nu o sa regreti !
skittulici wrote:Ti-o fi plin inbox-ul.
Am zis ca iau eu RW4-ul ala cu 150 daca zici ca pui si ciupercute si kenya tree


Amandoi am dat PM vanzatorului , care nu a raspuns de nici un fel. Nu sunt eu vanzatorul !!
skittulici wrote:Ti-am dat PM


Nu am primit nimic ! Inca !
Ti-am dat PM acum 2 saptamani. Mai sunt valabile ??!!
Da, sigur, voi lua cel putin una. Pina una alta am pus alta pompa, dar de debit mai mic, mai mult cred ca oxigeneaza apa decat sa spumeze.
Treaba nasoala este ca maine plec in concediu o saptamana . Pot sa stau 10 zile fara skimare ? Am doar doua scorpii, o murena, un lobster, un mic biban si un tomentosus. NU le dau decat krill mare, nu se face mizerie in bazin, rad tot ce le dau.
Ieri am schimbat 70 litri apa, bazinul este de 500.
Salutare tuturor !
In aceasta dimineta am constat cu stupoare ca pompa Jebao DC 9000 pusa la skimmer nu mai functioneaza. Controlerul stins, pompa moarta. Cand am decuplat pompa de la controler, controlerul s-a aprins si lucreaza + si -.
Ce sa fie ? Daca cuplez pompa, moare tot !! Am tinut pompa in otet pina acum, rotorul de invarte usor cu degetul.
Ce ma sfatuiti ? Alta pompa ? Se poate depana ceva la ea ?
Salut !
Am eu , da mi un mesaj pe PM, cu nr de telefon.
Multumesc, se poate inchide. Schimbul se va efectua.
Multumesc ptr interventie.
Bursa marina
Schimburi, donatii, vanzari, cumparari


Clar ??!!
OK, sa terminam. Nu este cazul. Tu ai inteles aiurea mesajul meu. Aici ne intelegen, facem vanzari dar si schimburi. Asta e rostul acestui forum.
Daca as vrea sa fiu rau as aduce vorba ca ai cerut donatii in trecut.
Friends ?
Rog administratorii forumului sa se pronunte. Chiar nu ma trag de sireturi cu oricine.
timrelu wrote:

Nu te-ai prins ca topicul tau e putin pe langa .

Sa recapitulam tu vrei anemona (am inteles asta), ok dar cauti o anemona de la cineva care are alge in acvariu ca sa poata folosi produsul tau, pentru mine rezulta ca cele doua nu prea sunt compatibile .

Ori ai alge si parametri la apa nu sunt chiar ok ori ai anemona si nu ai nevoie de zeama .

Asa ca iti recomand sa vinzi dracia (eu nu mai sunt interesat ) ca anemona nu capeti.


PS : O sa te las in pace chiar sunt curios daca iti da cineva o anemona . sa ne zici si noua .


Prietene, daca vrei misto, o sa cer administratorilor forumului sa mute conversatia la Carciuma. Te-ai gandit , ca poate, am mai multe acvarii ??? Sau poate au si altii mai multe acvarii ???
Te rog, scuteste-ma de grija ta.
Cand spui "noua", te identifici cu toti oamenii inscrisi pe acest forum ? Te rog , putina decenta.
Si sa stii ca multi vor donatii, dar nu se poate. Te regasesti printre ei, cumva ?
Te rog, abtine-te de la pareri, ca esti pe langa de cand ai citit topicul meu.
Esti chiar amuzant in anumite privinte , dar intreci limita.


timrelu wrote:Va rog sa ii dati o anemona ca sa nu mai spameze

Cred ca te bagi cam mult in seama. Ai impresia ca esti amuzant ?
Valabil !
 
Forum Index » Profile for quaz » Messages posted by quaz
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com