[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: paradoxx
Forum Index » Profile for paradoxx » Messages posted by paradoxx
Message
ca si pestii,daca plantele traiesc nu inseamna ca o duc bine
Glumesti,sau .... ?
Chiar intrebi daca fac zgomot pestii ?
hehe,am si filtre interne si un extern cu 7l canistra Acvariul asta e mai mult un moft,credeti-ma nu o sa fie suprapopulat DECAT daca o sa am filtrare.Sa vad la ce renunt eu: La resun 2500 sau Aqua el turbo 1000.Cred ca la Turbo,ca resunu face taifun in 80 de l.
Stiam ca asta o sa zici,si ca o sa fiu atentionat la asta,urmand ca eu sa zic urmatoarele: ori achizitionez inca un filtru,ori scad din nose tetra aia. Oricum,o sa vad in functie de buget/situatie....mai e pana atunci...am niste bacterii din acelea de la JBL ce grabesc ciclarea si as putea in 2 saptamani sa pun pestii,dar...zic sa pastrez sticluta pt alta ocazie.Nu ma grabesc cu asta de 80l
hei,da chiar ! astia sunt red nose tetra,nu ? bag 10 red nose tetra cu 6 filigera,2-3 pui de ancistrusi si 2 kuhli.Bag niste melci de substrat si aia e Gata,mersi,asa ramane ! ABia astept ciclarea
Vodka,da ?

image


ZBAM !!!

image

Ambele in acelasi timp

inca o data tin sa iti multumesc pt citirea posturilor mele ,si sa te salut cu un "bine ai revenit" DIN NOU !
Multumesc de aprecieri Anca,stiam eu ca ai revenit pe forum
pfff
marcusyon wrote:Petrica e...fata de fapt dar nu am avut ce sa-i fac daca avea fata de petrica ))


Incredibil
NEBUNIEEEEEEE!!! IUUUUUUUUUU cat e de draguuuuut,parca as fi o "chizda",ma topesc dupa pisicute e atat de dragalas,cu un nume atat de.... ))))) nu si-a gasit pana acum o concubina ?cati prieteni are?
ar trebui sa fii mai sincer cu tine,sa lasi vrajelile si vanzarile si sa inveti cate ceva despre pesti.De ce faci bazaieli pe un site de acvaristica ? nu inteleg ce ....satisfactii ai avea ...
marcusyon wrote:Ala care toarce pe acolo e petrica ))


Dragute nume Oschi,Petrica...Vrem poze cu Petrica
El ca majoritatea de aici,a avut prin 80-85 "vibrator nemtesc" CITEZ:" Cum nu avea nimeni" )) cu xipho guppy si neoni.In timp s-a saturat si a renuntat la acvariu,acum m-am tinut de capul lui 2 ani sa isi redobandeasca "virusul",si vreau sa il dau pe spate,cu ceva ce nu vezi in fiecare acvariu,ma gandesc ca daca ii ofer din nou aceleasi specii,va fi aceeasi"mancare de peste" si se va satura,deci daca ii dau ceva nou,sper ca ii va acapara mai mult atentia...De aici si dorinta de sewelia lineolata,insa e cam scumpa,pt ca ma gandesc ca dupa asemenea transport sigur nu va supravietui,deci tre sa iau 2-3 si trebuie livrat pestele respectiv pe transport,si din nou apare distanta de peste 300km pana la mine,din nou complicatii,din nou aiureli...De-asta vreau ceva sugestii care sa il ajute pe el sa isi redobandeasca placerea de a avea acvariu in casa.EL zice ca ii place,si i-a placut intotdeauna,dar nu vreau sa zica:" vai ce frumos e" si sa plece in treaba lui.Vreau sa ramana uimit de ce are in cameraFiligera mi se par super acaparanti,mi-au placut dintotdeauna,si am o femela din 2012,singura luata dintr-un acvariu plin cu neoni,dupa care i-am mai dat tovarasi de joaca e cea mai mare si arata super.M-am gandit ca 10 filigera,2-3 pui de ancistrusi si inca ceva ar fi super.Cred ca potrivit de dat pe spate,ar fi 2-3 kuhli black sau albino.Sa ai serpisori in acvariu e destul de incitant,mai putin cand ai out-ul de la intern foarte larg.(au tendinta de a se baga si a risca sa fie tocati de rotorul filtrelor,am citit si era sa o patesc)
toti astia in afara de masculi de guppy,arata bine doar in plantate.Cred totusi ca o sa bag ceva neoni,dar atunci mai renunt din filigera...Vreau totusi ceva mai special,vivipari si tetra micuti parca vezi la oricine.Si nu pot sa zic ca vad eu dupa,caci este riscant,mie imi e mila sa ii arunc,si nu am ,pur si simplu NU AM CUI sa ii dau
marcusyon wrote:
Sigur ala de sus nu are un acvariu mai mare ca al tau, Adi? ))


Mai are rost sa zic ceva? parca ma satura atata perfectiune ))) nu tu alge,nu tu plangeri ca nu stiu care se bate cu nu stiu cine,nu tu nimic..se pare ca acestor pesti si plante le prieste uscatul...de unde i-ai luat ? vreau si eu
Plante nu o sa le bag,cel mai probabil pt ca nu o sa pot fi acasa mereu,sa tinem minte ca acvariul acesta nu e al meu (decat pe jumatate),plus ca mi-am luat chirie in alta parte.Le-as pune piatra,dar daca depun,ce ma fac? NU am ce sa fac cu puii,la petshopuri or sa moara in cateva zile,si de dat....si de ii pun la donatii o sa stau cu ei luni de zile,mai ales ca sunt din Tr Severin,si cei mai multi de pe forum depasesc 350 km distanta de mine.Iar la mine in oras....Vai mama lor,acvaristi....20 de pesti in 15 l....fara filtru ca nu au nevoie.Am inteles ca ar fi cate 1-2 aici la mine in oras,dar...cred ca sunt plecati,sau nu dau eu de ei.Pe forum,sunt singurul reprezentant al orasului meu
Ce colorit SUPERB/PERFECT are :X :X :X
Cred ca omu intreba daca cory e acelasi peste doar cu oscilatii de culoare si dimensiune,axandu-se probabil pe intrebarea daca au cerinte diferite,stomace diferite,etc si mai putin cred ca intreba de colorit/fizic/etc....Cel putin eu asa am inteles iar raspunsul este...Toti cory au aceleasi necesitati,de-aia sunt toti CORY,cu mici oscilatii depinde de fiecare pe unde ii gasesti in natura
 
Forum Index » Profile for paradoxx » Messages posted by paradoxx
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com