[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: paradoxx
Forum Index » Profile for paradoxx » Messages posted by paradoxx
Message
Salutare. sa nu uiti sa te prezinti
pai si care e motivul pt care poti tine doar doi scalari in el ?
ma doare....
Nu mai bine ii iei un filtru la 30 de lei si faci rost de la un prieten/vecin acvarist sau de pe forum de un acvariu ceva micut si il tii in viata ? ma gandesc ca un 50 de lei merita si el
)))))
Pana la urma te dai pe SUPER PLANTE ?
Nu mai bine faci un biotop mai "black"? crengi si alea alea ?
doar ii multumeam lui UM ca mi-a facut un serviciu nemeritat.SI explicam "subtil" faptul ca intr-adevar,forumul acesta are dexul si limbajul lui.
De acvariu ce se mai aude ?
Multumesc um02122 S-ar parea totusi ca cineva isi merita rangul de senior Dupa parerea UNORA eu nu mi-l merit. NU de asta,dar am avut si pretentii infinite asupra faptului acesta,si am tot insistat sa mi se acorde ranguri superioare fata de ceilalti,cat si pretentii asupra recunoasterii talentelor mele in acvaristica,deoarece si asa ma cred superior tuturor de pe acest forum si ma laud cu asa zisele mele cunostinte in materie de acvaristica.Uite ca macar cuvantul CHIZDA stiu totusi sa il scriu corect,daca nu sa il si pronunt.Si asta DIN INTAMPLARE bineinteles
Inca o data,multumesc um02122,eu nu sunt destul de activ/online pt a detalia acest amanunt celor mai putin destepti ca mine.DIn nou,iata ca ma laud cu multitudinea de cunostinte in cauza.Deci uite ca in afara de CHIZDA,am scos CEL PUTIN de data asta mai multe cuvinte decat "INCREDIBIL" ," )" si etc.
EU totusi ma mir ca am fost intrebat de cineva din IASI,persoana care MAI MULT CA SIGUR ar fi trebuit sa stie ce inseamna.Dar se pare ca din nou,eu le stiu pe toate,caci si asa ma dau cel mai bun.Cu ajutorul lui um02122,se pare, chiar devin Pai nu ?
Poti cauta si pe net la plante de acvariu,vezi care iti plac si ce cerinte au Te pretezi la ce iti place/ce poti comanda/ce cerinte au
insa poate sustine synodontis-ul mie imi place cum arata in bazinul tau,chiar daca e african.Adica are loc sa creasca,nu interactioneaza cu niciun peste si e si sanitar
Severumii aia arata BESTIAL !
fir-ar,ca eu chiar nu stiu.E o dilema extrem de urata.Sa nu pui prea multa sare,cory nu prea se impaca cu sarea.
azi ce mai "zice"?
Faye ti-a zis sa iei un hang on/filtru cascada.Fara incalzitor,ca e vara.Fara pompa de aer,ca nu e maternitate.Si filtrul ala cu care a venit,il poti lasa,dar lasat singur fara o alta filtrare,o sa ai probleme cu ph-ul apei din acvariu.
zisesi "EI" nu "El".Deci mai urmeaza inseamna

Vba lu' unguru bulan:" baga,baga!!...BAGA !"
tare ma tem ca ceea ce pusesi tu in poza aceea,e chiar the real deal.ori plastic cum zise si Disciponel.Singura chestie care seamana de-adevaratelea cu "chestia" e cea de la tara,de pe camp,dar care nu are proprietati de thc,din cauza fecundarii.Daca ma uit putin mai bine,nu e o planta oarecare,ci chiar ceea ce cautam cu totii cand nu avem o amanta sa ne satisfaca (if you know what i mean).
Singura chestie e ca frate,chestia aia nu creste submers,deci banuiala mea este ca poza e fake,adica planta e pusa in apa sa zica ca a crescut-o acolo,desi nu vad motivul,SAU chiar este submersa,si abia astept sa zica cineva chestia asta,as fi tare incantat sa descopar " the new breed" ASteptam sa vedem,poate baietii gradinari de pe acest forum,se pricep mai bine

Later Edit: Sau Exo terra
cred ca stim cu totii ce planta e,insa nu vrem sa spunem Din nou vreun troll ?
koala wrote: murmurul filtrului poate juca chiar un rol de somnifer.


DA,in urmatorul caz,cu sotia in pat!!! :
"al 'reaku tu,ti-am zis sa nu iei acvariu,ti-am zis sa nu il bagi in camera,ti-am zis ca coasta bani,ti-am zis !!!"
POC ! SOMNIFER !
Noapte buna
Ai mesaj privat
Bala shark clipocesc apa cand ii hranesti,dar din nou,pestii nu fac zgomot,nici nu sti ca ii ai
uof...scrisul acesta.....
De banii acestia poti lua un acvariu de cel putin 60 de litrii,da-mi pm daca te intereseaza de unde
recomand substrat inert quartz negru
FIltru: CAT TE TINE BUGETU',de preferat extern,daca nu ia si intern sau cascada.
plante nu iti recomand pana nu iei toate cele
Depinde de substante.Si depinde de unde iei apa.Daca iei de la retea/robinet obligatoriu o lasi 24 de ore sa respire(fara dop sau capac la recipientul ce tine apa)
Daca vrei substante de ciclare a apei mai rapide,te duci la magazin si spui ca vrei bacterii pt ciclare a apei.Exemplu:

image

Dupa ciclare,daca vrei ca apa sa se mentina in limite stabile,ceri substante de apa pt "apa curata".Exemplu:

image
Ti-am dat orientativ,sa intelegi cum sta treaba.
Exista conditioneri de apa pt alge,nitrati/nitriti,duritate a apei,salinitate,ETC.

 
Forum Index » Profile for paradoxx » Messages posted by paradoxx
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com