[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: costi08
Forum Index » Profile for costi08 » Messages posted by costi08
Message
pai asta este marea mea problema, ca am si ceva plante care ar fi trebuit sa fie rosii ca de exemplu limnophila aromatica, dar aceasta planta se incapataneaza sa isi schimbe culoarea, si tot creste bine si sanatoasa dar tot verde.cauza nu o stiu. poate ma ajutati voi.
ACVARIU JUWEL VISION 260 * Caracteristici: * volum 260 litri * dimensiuni ( cm ) - 121 x 46 x 62 geam frontal curbat
Filtru extern JBL CristalProfi e900 Filtru high-Tech pentru acvarii de pânã la 300 l.lDebit: 900 l / h Consum: 15 W
incalzitor pentru substrat RENA 45 W
JBL AquaCristal UV-C 11 W
Sistem CO2 JBL ProFlora m 601*
incalzitor de 200 W *
pompa de recirculare cu biofiltru 1000 l/h * tuburi fluorescente fertilizant:feropol jbl , feropol 24 jbl , Ferrotabs pastile
iluminat: tuburi fluorescente 1 x T5 Juwel High-Lite Day 54 w , 1 x Juwel High-Lite T5 Nature 54 w , 1 x Juwel 39 w Day, 1 x Juwel 39 w Nature, cu reflectoare
plante:Anubias Nana.MICRANTHEMUM-MICRANTHEMOIDE.Ricia-Fluitans,.Eleocharis-Vivipara.Lilaeopsis-Novea-Zealandie..Glossostigma-.java moss,vallisneria ,Echinodorus chrileni,lysimachia nummularia aurea,heteranthera zosterifolia,anubias coffeeflia,cryptocoryneamicorum,hygrophila rosae australis si inca cateva care nu stiu cum se numesc.
cat despre acea jungla ,asa ma gandisem si eu , dar sincer i-mi este tare mila. ms oricum ,o sa tin cont de sfaturi
in primul rind tin sa va salut pe toti,felicitari pentru detinatorii acvariilor superbe pe care le-am vazut aici.
eu sunt incepator in aceasta arta a acvaristici, din decembrie 2008. am citit cat de mult am putut si cum practica nu este ca teoria totul s-a dovedit a fi un fiasco. in martie 2009 am luat-o de la zero incepind cu substratul si cam tot ce trebuie.
uitati ce am realizat:cat de frumos s-au cat de urat este nu pot sa va spun,important ca pesti si cam tot ce este viu pe acolo sunt fericiti si o data cu ei si eu. inca o data respect pentru toata lumea de pe aici.

image

image
 
Forum Index » Profile for costi08 » Messages posted by costi08
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com