[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: StarXi
Forum Index » Profile for StarXi » Messages posted by StarXi
Message
E... asa-i romanul.
daca stiti cum se inmulteste o anume planta (la alegere: Echinodorus, Ludwigia, Vesicularia) scrieti frate daca nu.... faceti pe shmecherii. Si cica de ce suntem (noi ca natiune) unde suntem ?!?
inca nu stiu secretul la inmultirea plantelor.
Cum se face acest lucru ?
multumesc.
Siliconul nu trebuie sa aiba nici un mm grosime ?
Pai ceilalti pesti sunt ok, pestele respectiv era vioi ieri, alte detalii nu stiu ce sa mai spun. Am pus in acvariu acum cateva zile sera algovec, schimb apa la 3 zile cu apa statura 48 de ore (am mici probleme cu algele filamentoase).
Fara nici o manifestare, nimic, azi dimineata am gasit-o moarta. De ce oare ? Apa se afla in parametri normali.
Am vazut ceva consumabile Tetra la Animax Turda. Am calculat eu ca ar trebui 40 RON/Luna ca sa iasa "ca la carte".
Apropo de slefuire. Ma duc la cristalbrad astia care sunt langa mine. CUm sa le zic sa il slefuiasca?
Multumesc.
Cand il iei, sa dai si tu de veste cum merge. Vreu si eu sa cumpar luna viitoare asa ceva si nu stiu daca incape in masa pe care o am. M-ar interesa ce inaltime are cu tot cu stuturile de la furtune.
image

image
De cateva zile mi-au aparut niste alge ca niste firisoare pe sticla si putin pe frunze. Asta de cand am luat un nucus de la o cunostinta. Cum scap de ele ? Ancistrusul se pare ca nu prea ma scapa de ele.
Ce este aceasta apa neagra din amazon ?
Exista un produs de la tetra (extract). La ce foloseste ?
Multumesc.
Poate cineva sa imi spuna ce peste este acesta ?
Presupun ca este un cichlidea.
Multumesc.

image
Va rog sa mai ma ajutati cu identificarea altei plante:
Multumesc anticipat.

image

image
Am fost la practiker voluntari si nu am gasit.
giostana wrote:@StarXi
daca te ajuta cu ceva,am pe acasa niste sticla de 4.poti sa o tai si faci repede un acvariu de carantina

Multumesc mult. Cred ca am rezolvat cu un recipient mic. Am pus-o la un tratament scurt cu bactapur direct. Pare mai vioaie dupa ce am scos-o.
Multumesc mult pentru ajutor tuturor.
Bactopur direct nu imi declicleaza acvariul ?
Am 2 gupe in acvariu. Una foarte vivace, la fel si toti ceilalti pesti. Unda din gupe, este foarte lenta, sta in spatele filtrului, aproape de suprafata. Nu mananca mai nimic (tot ce mananca scuipa). Am luat si mancare noua TetraRuby si Tetra Pro. Nimic.
Este pentru acvarii ? Este "safe" pentru pesti ?
l-am vazut la magazinul din turda.
Deci sa merg pe siliconul JBL ? Credeti ca va tine ?
 
Forum Index » Profile for StarXi » Messages posted by StarXi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com