[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: onut
Forum Index » Profile for onut » Messages posted by onut
Message
Schimb betta rosu cu echinodorus bleheri.se schimba pt ca are ceva de impartit cu un xipho.momentan este izolat intr-o maternitate.
Schimb xipho rosu de 7-8 cm cu femela de xipho sau masculi de molly galben, black
Ai rabdare,femelele de molly sunt mai durdulii decat masculi si te pot pacali ca vor avea pui curand
Multumesc
Schimb molly galbeni de 5-6 sapt si cu dimensiunea de 2 cm cu xipho, molly, guppy,etc de preferat pui
Daca inotatoarea anala este rotunda este femele iar daca este ascutita este mascul.oricum femelele sunt mai durdulii si fara masculi prin preajma slabe sanse.este bine sa ai un mascul la 2-3 femele.daca iese ceva poate facem schimb eu am galbeni
Se vand urmatori pesti 4 zebre roz, pereche gurami albastri, 5 molly galbeni .pret pt toti 20 lei.tel 0745100136
Salutare! Asa cum spune si titlul schimb molly pui de 1.5-2 cm cu neoni.
Multumesc pt raspuns in primul rand.experienta in materie ar fi de 1-2 pe o scara pana la 10.referitor la plante stiam ca nu este recomandat la ciclide dar i-am dat unui acvarist cu experienta din brasov 3 fire mari de anubias pe care a zis ca le va folosi in acvariul de ciclide africane,acum nu stiu la care din cele 3 specii pe care le stiu (aflate dupa forum).mi-a zis ca anubiasul este cam printre singurele rezistente la ciclide..atunci mi-am zis ca este prea frumoasa sa o dau.as putea sa o desprind dupa buturuga in 2-3 buc mai mici si sa le atasez de pietre mai mari cu guta si eventual sa pun in jurul acesteia ceva pietre.ceva referitor la filtrare ? Mai dispun si de o perdea de aer cu pompa tetra aps 300 (?) Este cu 2 iesiri.ce credeti imi va fi de folos?referitor la pesti de unde as putea achizitiona pesti in stadiul de puiet(2-3) luni si de la cineva care cunoaste sexul pestelui, prefer sa- i iau de la un crescator dupa forum decat de la un shop din bucuresti care de multe ori probabil nici ei nu stie.multumesc anticipat si scuze pt text , l- am scris dupa tel

Nimic, nimic! .eu intreb eu raspund.. ca fauna inclin catre labidochromis caerulus si pseudotrophes elongatus.ce optiuni mai am pe langa acesti pesti si cate exemplare pot pune.? Ca plante pot pastra din acvariul actual un anubias mare de 40 cm care este prins de o buturuga?
salutare!ma numesc onut si am un acvariu plantat dar ma bate gandul sa-l fac pt ciclide.as dori sa fac aceasta schimbare prin toamna dar nu stiu daca este compatibil cu ce am.acvariul are 1.20x 40 latime x 60 h volum net 240-250 lit.lumina 2xt8 de 40w.filtrare eheim 2213(extern ,recomandat pt acvariu de 250-300lit).aquael 1000lit/h(intern).as dori sfaturi la ce se preteaza acest acvariu (ma refer la fauna daca este compatibil pt ciclide africane de preferinta pitice).ca decor as dori sa pun decat cateva pietre pe mijloc deoarece am vedere pe ambele laterale mari .astept sugestii si sfaturi.
Poti face rost daca ai de undeva de un filtru gata ciclat pe care il poti tine inprwuna cu alt filtru pentru 3-4 zile .eu asa am ciclat un acvariu de 300 lit.sfat primit de la un acvarist batran.rapid si ieftin.
Pe capac se face un usor condens si nu e nevoie de udat
Salut.pot da si eu 2 gurami la schimb daca doresti pe neoni
salutare!ai mei molly au deja un cm si un pic si stau bine merci in acvariul comunitar ,ca mancare le dau fulgi de la tetra dar foarte bine frecati in mana,au mai aparut cam 8 buc ,in total cred ca sunt cam 18-20.ideea este ca pesti sunt din import si nu fac foarte multi pui si care sunt destul de mari la nastere.
schimb o pereche gurami albastri,1xipho,2 melci pomaceea mari galbeni pe moss
Multumesc, primesc felicitarile pt masa .ii las in acvariu comunitar supravietuiesc fara probleme.acvariul este destul de plantat si nu- mi fac probleme.oricum vad ca ceilalti trec pe langa ei fara probleme .oricum cred ca mai multi de 10 nufac dar pui sunt destul de maricei la 7-8 mm
Ura !au aparut in dim asta 8 pui destul de mari
Cumpar easy carbo
Acest acvariu il poti face nano cu o specie de ex 6 neoni .oricum net are 18-20 lit sau il poti lasa cu un beta si cu 2 melci pomaceea de ex
 
Forum Index » Profile for onut » Messages posted by onut
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com