[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: dan-iulian
Forum Index » Profile for dan-iulian » Messages posted by dan-iulian
Message
EduardB wrote:Am vazut compilatia de ceva vreme.

Dar am presupus ca este facuta de autor, exact in scopul monetizarii. (considerand ca era si o firma in spate)

Acum, o sa le taie "clipu".... dar monetizarea, a fost facuta.

Off topic: exact de 170CM am eu standul metalic. (si o nevoie de upgrade in viitorul apropiat)


Pentru mine acvaristica e un hobby de la 6 ani... n-am stiut si n-am putut niciodata sa castig ceva din asta. Am oferit ajutor, cat am putut, si altora sa ia microbul.
Daca ma hotarasc sa fac bani din asta, va spun.

P.S. Daca te intereseaza bazinul ala discutam in pm. e un acvariu bine facut cu stand tapan...
Astazi, m-a anuntat YouTube ca le-a dat jos clipul! Nu ma asteptam sa miste asa repede.

Frumos, dar magarii aia au facut bani pe munca mea. Ar merita taxati, dar nu stiu cum.
Uitandu-ma pe canalul lor am impresia ca din asta traiesc. Urmaresc si copiaza de pe net filme si poze pe care le asambleaza. Urmaresc canale mici, personale, eventual inactive pe o perioada de pana la 1 an.
Eu am aflat dupa un an, cand mi-a scris un tip pe canalul meu ca a vazut in alta parte filmele. L-am intrebat unde si mi-a trimis link-ul.

dan.pavelescu wrote:Daca au monetizat clipul, au facut intre 5000 si 40000 de dolari.
Nu stiu ce se intampla cu un clip urcat pe youtube, care sunt drepturile de autor - ii raman celui care a urcat clipul, sau devine "bun public". Aici trebuie sa sapi un pic, vezi pe la termeni si conditii.


Asa am impresia. Oricum, au plasare de produse - fac reclama cu link-uri catre mancare pentru oscari.

Sa mai zica cineva ca romanii is hoti!!!
Neata!
Uite ce mi-a raspuns youtube:

Iti multumim pentru raportare!
Membrii comunitatii YouTube pot sa semnaleze continut daca sunt de parere ca incalca Regulile comunitatii. Atunci cand este semnalat, continutul nu este eliminat automat. Continutul semnalat este examinat in conformitate cu urmatoarele reguli:
continutul care incalca Regulile comunitatii este eliminat de pe YouTube;
continutul neadecvat pentru publicul tanar poate fi restrictionat in functie de varsta.
Rapoartele impotriva unui continut care a fost sters de creator nu pot fi afisate.

Am sa continui sa raportez fiecare bucata din compilatie sa vedem ce face youtube.
M-au enervat maxim!

In alta ordine de idei, m-am mutat si n-am putut sa car dupa mine la 3 cele 2 bazine mari cu americani. Am trecut de o luna la bazin nou! 2000x60x60 cu sump Pentru moment e o ciorba de neimaginat cu 3 perechi de severumi, silver dolari, oscari... s.a
Am sa pun ceva imagini dupa ce imi revin din draci!
In mod sigur am de dat niste pestani de top... o pereche de oscari red adulti din cei reprodusi la mine o vrea cineva? O pereche de JD - tot din cei lucrati de mine, cand am obtinut electrici. Probabil si din severumi trebuie sa dau, inca nu stiu pe care. Am pereche notatus, red shoulder... revin in cateva zile la rubrica vanzari unde voi pune si unul din bazine - cel de 160x60x60.
Salutare!
Am lipsit multa vreme de pe aici.
Am revenit. Tocmai ce am descoperit ca am fost furat de un canal de youtube intr-un mod nerusinat si incredibil!
Mi-au compilat toate filmarile cu oscari si au creat chipurile o poveste prin care isi vand produsele!
Am raportat la youtube sa vedem ce iese... filmul e de un an postat si a strans peste 1 mil de vizualizari si sute de comentarii la superlativ. Acu io stiu ce filme misto am tras si cat am muncit cu pestanii aia!
uite aici e furaciunea>
https://youtu.be/NvR0BqIKhrs

si aici e canalul meu, unde sunt toate filmuletele compilate de jigodii!! -

https://www.youtube.com/channel/UCBREBl5Cu_j9-H9NaG8yG-w/videos

Acum voi ce ati face? Se pricepe cineva pe aici sa ma ajute sa-i pun la punct pe nesimtiti? bah macar o mentiune, un da-te mai incolo, au furat pur si simplu cu nerusinare!
Fain bazinul! Daca te intereeseaza, am de donat 3 severum notatus, adolescenti (cca 1 an).
Presupun c? nu vrei macar un oscar am inflatie
dan-iulian wrote:
Silviu Man wrote:
dan-iulian wrote:Brava! Daca intereseaza, pot dona 4 oscari mari 10 luni, 25 cm (1 tiger si 3 red) din productie proprie.


Multumim frumos. Sper sa reusim sa obtinem aprobarea pina in toamna, cind incepem treaba si la terarii.


Nu stiu daca ii mai pot tine pana la toamna. Am o o problema de suprapopulare iar oscarerii cresc in ritm alert. Poate cineva sa-i ia in gazda? sa zicem ca ii mai tin o luna.


p.s. Am si Hypselecara temporalis de dat. Am 7 bc. din care opresc o pereche.
Silviu Man wrote:
dan-iulian wrote:Brava! Daca intereseaza, pot dona 4 oscari mari 10 luni, 25 cm (1 tiger si 3 red) din productie proprie.


Multumim frumos. Sper sa reusim sa obtinem aprobarea pina in toamna, cind incepem treaba si la terarii.


Nu stiu daca ii mai pot tine pana la toamna. Am o o problema de suprapopulare iar oscarerii cresc in ritm alert. Poate cineva sa-i ia in gazda? sa zicem ca ii mai tin o luna.
Brava! Daca intereseaza, pot dona 4 oscari mari 10 luni, 25 cm (1 tiger si 3 red) din productie proprie.
Am vorbit prostii: au circa 4 luni.
Pijama party
Multumesc.
Mai jos cateva poze cu generatia urmatoare - la 3 luni cca. 3 cm. Sunt inca in pijamale!
si inca unul:

au aproape 7 luni, sunt cei din noiembrie, cei care au supravietuit! Este si o femela clasica pe acolo, e mai tanara - doar vreo 3 luni. Am lasat-o pentru viitoare hibridari si ca jalon de crestere.
Noutati: prima generatie
Iaca prima generatie de electrici la 4 luni. Dupa toate peripetiile cu ei am ramas cu vreo 15.




Donez Jack Dempsey clasici - cca 10-12 cm - 1 pereche
Donatie: 1 pereche JD clasici - 10 cm.
SUPERB! Bravo!
paradoxx wrote:Eu mor dupa acei metinisi,dupa cum arata si avatarul meu

si eu... imi doresc de cativa ani. Nu gaseam pe nicaieri. Sunt incantat de ei. Mi i-a adus un amic asta vara de afara, erau cat o moneda de 10 bani.
Este ok JBL. Da, dupa circa 1 an se cam schimba garnitura de la capac, eventual si rotorul daca incepe sa faca zgomot si te deranjeaza.
Mult mai bun este eheim dar si preturile sunt pe masura.
 
Forum Index » Profile for dan-iulian » Messages posted by dan-iulian
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com