[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Alex
Forum Index » Profile for Alex » Messages posted by Alex
Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic The problematic instruction: ---------- ==> assignment: topic=topics.get(post.topicId) [on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm] ---------- Java backtrace for programmers: ---------- freemarker.core.InvalidReferenceException: Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic at freemarker.core.Assignment.accept(Assignment.java:111) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.IteratorBlock$Context.runLoop(IteratorBlock.java:167) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:428) at freemarker.core.IteratorBlock.accept(IteratorBlock.java:102) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.Environment.process(Environment.java:199) at freemarker.template.Template.process(Template.java:259) at net.jforum.JForum.processCommand(JForum.java:262) at net.jforum.JForum.service(JForum.java:228) at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:717) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:290) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at fr.xebia.servlet.filter.ExpiresFilter.doFilter(ExpiresFilter.java:1243) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at net.jforum.util.legacy.clickstream.ClickstreamFilter.doFilter(ClickstreamFilter.java:59) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at org.apache.catalina.core.StandardWrapperValve.invoke(StandardWrapperValve.java:233) at org.apache.catalina.core.StandardContextValve.invoke(StandardContextValve.java:191) at org.apache.catalina.authenticator.AuthenticatorBase.invoke(AuthenticatorBase.java:433) at org.apache.catalina.core.StandardHostValve.invoke(StandardHostValve.java:128) at org.apache.catalina.valves.ErrorReportValve.invoke(ErrorReportValve.java:102) at org.apache.catalina.core.StandardEngineValve.invoke(StandardEngineValve.java:109) at org.apache.catalina.connector.CoyoteAdapter.service(CoyoteAdapter.java:286) at org.apache.coyote.ajp.AjpProcessor.process(AjpProcessor.java:437) at org.apache.coyote.ajp.AjpProtocol$AjpConnectionHandler.process(AjpProtocol.java:366) at org.apache.tomcat.util.net.JIoEndpoint$Worker.run(JIoEndpoint.java:447) at java.lang.Thread.run(Thread.java:619) Messages posted by Alex
Message
fr0ggy wrote:scuze.. dar se pot da ceva informatii despre otto ? am cautat pe google, dar cam abigue rezultate.

Pai nu stiu ce te intereseaza eu am scris in mai multe randuri despre el si am si pus poze cu cele cateva exemplare pe care le-am avut ...denumirea lui si cred ca de aia nu ai gasit nimic pe net este Otocinclus affinis, popular Otto...
Provine din SE Braziliei unde este descoperit din 1920 :o
Femelele sunt mai mari si mai rotunjite la abdomen dar nu cresc mai mult de 4cm, pH=5-7,5 iar duritate de 2-15...atentie nu ii place extractul de turba!
Curios este ca am citit un studiu din care rezulta ca au fost descoperite in jur de 20 de specii ale genului Otocinclus...din care numai 6 au fost introduse in acvarii nu inteleg de ce ca la toate li se lauda virtutile de halitori de alge...
Nu e un peste spectaculos dpdv. colorit, cred ca de aia nici nu a fost tare iubit si comercializat, nici nu se reproduce usor dupa ce am citit in literatura desi eu am vazut cu ochii mei icre si pui intr-un acvariu din Bucuresti si aici s-a oprit povestea caci dupa posesorul nu s-a mai ocupat, de aia nu-i spun numele ca sa nu-l rusinez si sa nu-l umplu de "incurajarile pline de bip-uri " ale unora dintre noi
Aici opresc si eu mini-fisa dedicata celui mai indragit consumator de alge pe care l-am testat din randul pestilor.

Apropos...asa mai mult de dragul vostru, ca-mi sunteti simpatici cu sindicatu` asta cu tot am cautat ceva poze...am ramas uimit sa descopar in computator circa "8 bucati otto" de pe vremea cand in acvariu inca mai aveam scalarii diamond, pe vremea aia raritate :-) . Am sa pun si pozele da trebuie sa ma mai lamuresc la ceva legat de un album de diverse pe care vreau sa-l aduag la cel existent de plante...probabil ca pe luni apar
[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 

Information
 

An error has occurred.

For detailed error information, please see the HTML source code, and contact the forum Administrator.

Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm
topics.get(post.topicId) is undefined.
It cannot be assigned to topic
 
Forum Index
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com