[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Buna tuturor de la un reef enthusiast  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

koala wrote:nu iau nici o masura.


Oriicum o masurati voi, tot Batman o are mai lunga

This message was edited 1 time. Last update was at 25/06/2015 11:45:44


Mama prostilor e mereu gravida!
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

...burta?

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Mi-ati facut praf topicul de prezentare. Arata mai bine asa, iar bancurile, de nota 10. Chiar si cel cu dobermanul.

Revin la ce ma doare pe mine.

um02122 wrote:
Uite cum facem, un link de Dropbox. Cand cineva e interesat de ceva, da un mesaj si eu am grija sa nu dispara din folder pana cand nu e descarcat. Daca nu merge ok, caut o alternativa.
https://www.dropbox.com/sh/jevfp0kcentrxq8/AAB3GtaJFurVz_PQimlAq57Xa?dl=0


Astept impresii.

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Ma fascineaza cel cu "the secret life of rockpools". Merci

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Maine ma duc sa expkorez viata fascinanta de rockpool. E weekend de salariu, soare, 24 *C, nu vad ce m-ar opri.

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Te urasc

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Sorry, nici asta nu ma opreste.

Socrul meu zice ca nu se compara plajele de aici cu cele din Romania.

Plm, daca vrei sa bei un suc nu ai bodega ca manele pe plaja, ai de mers 200 m pana la magazin. Iar toaletele au apa curenta, lucesc de curatenie. In plus, exista dusuri.

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

La noi, cand e reflux, printre stanci gasesti cocalari si tigani care fura cupru.

Am glumit, nu te urasc, sunt doar invidios ca eu n-am parte de astfel de distractii. Poate doar pe malul raului Colentina, dar am sanse sa gasesc doar caini morti, eventual o valiza cu turisti chinezi.

Have fun doctore, sa faci poze.

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Am mai pus unul cu Stiff Upper Lip, mi se pare important ca sa intelegi cum gandesc englezii.

This message was edited 1 time. Last update was at 27/06/2015 10:40:12


___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

O sa-l iau, momentan l-am terminat pe cel cu rockpools si l-am inceput pe cel cu rechini.
Cand o sa am bani, o sa cumpar cele necesare si o sa fac un "youtube" romanesc, pe plici. Pana atunci, ne chinuim cu dropbox

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Ha! Acum vad, Ricky Gervais e de la tine din "sat"
E unul din actorii mei preferati ;)

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Cine ghiceste ce-i in poza?

[Thumb - 10325705_692832364107164_2878492698597560430_n.jpg]


___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Pun un indiciu:
http://www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=4382

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Evident ca habar n-am, dar ma descurc cu google: Zebrasoma Gemmatum

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Faye
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/02/2014 12:45:09
Messages: 1446
Location: Bucuresti/Pantelimon
IP:
Offline

um02122 wrote:Cine ghiceste ce-i in poza?

Un apartament cu 4 camere in Bucuresti?

Bidonul 2016-, Borcanul 2014-2016
375L: 6 scalari, 2 thorichthys ellioti, 2 ancistrusi, 6 ramirezii electric blue, 1 sewellia lineolata, 28 cory panda, trilineatus, davidsandsi, duplicareus
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2852
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Rezultaul iesirii la rockpool-n-ar fi rau nu?
[Email]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Eu vad masca lu' Batman dupa cum stau pestii la poza

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Faye wrote:
um02122 wrote:Cine ghiceste ce-i in poza?

Un apartament cu 4 camere in Bucuresti?


Acesta este raspunsul cel mai aproape de realitate. Nu stiu cat mai costa apartamentele prin Bucuresti, dar macar cat o garsoniera tot costa pestii aia.

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

De cand am ajuns in UK ma tot intreb care e secretul longevitatii babutelor de aici si de ce o mamaie de 90 de ani de aici arata mai bine decat una de 60 de acasa.

Cred ca azi am aflat in mod total intamplator raspunsul (am trait si eu un an in Birmingham).


___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

M-am intors dupa doua saptamani de concediu in Romania.

Prima saptamana la munte, la hotel Pestera. Acces mult mai bun decat ma asteptam = plin ca pe Valea Prahovei.
In camera de cate ori foloseam termoplonjonul ramaneam fara curent in prize. Dupa trei zile de recuplat sigurantele, am primit un prelungitor pe sub usa alimentat la o priza de pe hol.
Muntele a fost ok insa, am urcat pana la Babele si pana la Omu. Noemi a fost singura care n-a obosit si n-a facut febra musculara.
Pentru hotel Pestera, nu va uitati slipii, nu e nimic mai fain dupa urcus pe munte decat o baie la piscina, jacuzzi si alcool.
La Cabana Omu experienta de 3*. Preturi mai mici decat la Pestera, oameni calzi si amabili.
O zi la Sinaia, statiunea arata bine, plina de flori si foarte curata.
La Bran n-am ajuns.

Apoi saptamana de mare, la Eforie Nord, Complex Dunarea, family friendly, cu piscina, animatori, etc. Restaurant cu autoservire, oamenii fac o treaba fantastica la tinut locul curat, avand grija sa nu lipseasca nimic si fiind atenti la nevoile tale, cu zambetul pe buze. Singurul cusur: muzica e prea tare, le rupe urechile copiilor, desi programul muzical e pentru ei.
Plaja la mare curatica, decenta. Marea curata macroscopic. Camera a fost minuscula, dar nu ne-a deranjat enorm. Apa calda la dus, aer conditionat in camera.

In ultima zi am fost si pe plajele din Corbu si Vadu. Aici erau alge, scoici sparte, mai pustiu si o atmosfera superba. Loc de revenit.

Traficul a fost decent, fara evenimente neplacute.

La intoarcerea acasa, o batjocura enorma pe Otopeni, checkin la 5 case, vreo zece cozi, strainii stresati ca ramaneau mereu ultimii, plus ca nu erau delimitari intre randuri. Plus ca au inchis doua case si le-au redeschis altundeva fara sa anunte oficial (am aflat din gura in gura).
Am auzit remarci de nemultumire in engleza, o tipa mi-a zis ca n-a mai vazut asa ceva in niciun aeroport. Romanii de la rand au punctat tare aici, intrand in fata cu indiferenta, vazandu-si de treaba in tacere. Concluzie: randurile si romanii nu fac casa buna. Trebuiau niste cordoane intre cozile de la diferite case, probabil si unu doi asistenti care sa tina lucrurile sub control.

Partea buna e ca am ajuns acasa, unde am intalnit ordine la aeroport, bun simt in trafic si toate acvariile ok. Intr-un an gustul amar va fi uitat si o voi lua de la capat. Cum zicea o tipa: asta imi aduce aminte de ce am plecat de acasa.

This message was edited 1 time. Last update was at 25/07/2015 19:54:49


___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com