[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: drilea
Forum Index » Profile for drilea » Messages posted by drilea
Message
Caut pe cineva sa doneze o broasca testoasa de apa. Multumesc anticipat
Cumpar acvariu cu urmatoarele dimensiuni lungime 80 cm latime 40 cm inaltime 30 cm. Acvariul vreau sa fie nou noutz din sticla de 8mm. Ofer 900 de mii de lei.
Pacat ca esti din Cluj, ca il luam eu. AI vreo posibilitate de transport in Bucuresti ??
Salut. E posibil sa pui si niste poze ?
Adjudecat ! ...de catre cineva cu o soacra mai blanda .Deci, sorry, nu mai este de actualitate oferta de mai sus.
Multa bafta !
Cu parere de rau si la insistentele soacrei vand un acvariu care nici macar nu a apucat sa vada pesti la fatza . Este vorba despre un acvariu cu dimensiunile 1,60m lungime, 70cm latime si 60 cm inaltime din sticla de 10mm, facut ca la carte cu intarituri si tot tacamul, chiar de catre unul dintre cei mai priceputi in domeniu de pe acest forum. Eu am cumparat acest acvariu in urma cu aproximativ o luna tot de la cineva de pe acest forum. Cum spuneam, din pacate sunt silit de imprejurari sa il vand. Pentru detalii legate de pret si transport, va rog PM.
Multa bafta tuturor
Rog un moderator sa inchida topicul deschis de mine aici. Am fost lamurit in privinta intrebarilor puse de mine si multumesc pe aceasta cale celor care au facut-o.

Cat in privinta colegului de forum ADXX, in momentul in care o sa am nevoie de sfaturi pline de "experienta de avansat intr-ale acvaristicii" a lui, o sa i le cer, daca va binevoi bineinteles sa ma lumineze si pe mine, "biet incepator" :-) Pana atunci insa, nu e cazul.
Multumesc anticipat si un salut calduros tuturor.
....Acum, mai iau in calcul si o pereche de crapi koi......
Deci. Chiar s-ar chinui o pereche in 650 de litri ? Daca nu, de unde as putea cumpara si cam cat costa?
:-)
Am vazut pe net si prin filme :-) bazine exterioare cu niste pesti (japonezi parca) ce se asemanau oarecum la colorit cu carasii.Seamana cu cei din poza de mai jos Aveti idee despre ce specii e vorba si daca exista de vanzare si la noi si daca s-ar adapta si la acvarii mari ?

http://www.bransons-hga.co.uk/gx/pond09.jpg
M-am uitat pe vechiul forum la flowerhorni. Sunt super. Singura problema e ca as vrea cel putin doi (si am inteles ca nu se suporta).Ma mai gandesc pana e gata acvariul cel mare :-) Mersi oricum
Imi pare sincer rau ca am postat anuntul asta. Carcoteala e ceva tipic romanesc "poate s-au magarit intre timp, dar nu cred". Nu a trecut mult timp si cineva s-a si luat de mine .Daca nu ma credeti ca asa mi-au spus, 5 bucati, problema voastra. Rog un moderator sa inchida acest topic, ca tinde sa degenereze. Numarul de telefon este postat. Preturile sunt postate. Mai nou si firmele producatoare.

Un Paste fericit tuturor.
Eu mi-am epuizat bugetul cu ocazia Pastelui. Asa ca luna asta o sa sar peste fltre....Aveti aici nr tipei cu standul din Niro. Claudia 0722 826 784. Ultimele preturi la filtre erau de 1.300.000 lei si de 950.000 la unele mai mici. Sarbatori fericite !
Ce dimensiuni are buturuga ? E luata din decor, sau cumparata?. M-ar interesa niste dimensiuni, pentru ca am in plan sa decorez un acvariu maricel.
Mersi
....Resun poate
Eu am numarul de telefon al unei tipe cu un stand in niro pe nume claudia.
Vorbim de aceeasi persoana?
Deja suntem patru....(and counting).....Cred ca pe luni in colo mergem sa le luam.
Doua canistre chinezesti (nu jebao, altceva) fiecare cu 1100 litri/ora ar merge?

Ma refer la astea:
http://www.acvariu.ro/forum/viewtopic.php?p=1023#1023
Daca mai sunteti interesati, aruncati o privire si aici :

http://www.acvariu.ro/forum/viewtopic.php?p=1023#1023

Salut. Tocmai m-am intors din Niro, unde am vazut la niste chinezoi filtre externe (nu jebao), care semanau mai degarba a eheim. La 1.200.000 lei cu 1100 litri/ora. Ideea e ca pretul era la 5-bucati. La bucata le dadea cu 1.500.000. Eu vreau sa iau unul, poate chiar doua. Ma intreb daca mai sunt si altii dornici....
 
Forum Index » Profile for drilea » Messages posted by drilea
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com