[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: RvN
Forum Index » Profile for RvN » Messages posted by RvN
Message
) E acolo, e bine. Mai nou sta mereu pe filtru sau patruleaza pe langa busteanul ala, mai ales pe sub el, prin spate, special i l-am asezat asa.

Acum din ce in ce mai mari sunt sansele sa mai fac un cubulet cu creveti .

Multumesc frumos!
Salutare,

S-a schimbat putin aspectul la cubul lui Radu (mi se face dor de creveti ). In fine, e doar o usoara nostalgie.
Salut,

Se vinde lampa noua Dennerle Scaper's Light 24 w.

Pret 250 ron

Telefon 0734.302.364, Stefan
Multumesc din suflet colegului adivb! Si la fel ii multumesc si lui dan.pavelescu!
Salutare,

Cumpar lampa Dennerle Marinus 36 w.

Astept oferte pe pm sau la 0734.302.364, Stefan

Multumesc.
Se poate inchide, multumesc mult. Treaba e ca si rezolvata
Salutare,

Atat am avut de spus o felie, o bucata, un frag, un deget, o mana, GSP sa fie.

Multumesc si toate cele bune.

Astept oferte in PM sau la 0734.302.364, Stefan
Sa iti traiasca! Foarte frumosi, mai ales blenny ala e tare haios. Azi am luat si eu un damselfish si inca se tatoneaza cu cei doi clarki. Sper sa se inteleaga si sa nu iasa scantei si asa, daca totul va fi bine poate ma pricopsesc si eu cu un blenny si un crevete.
Salut,

Deoarece inca mai am reflexe de apa dulce am postat aiurea initial.

Cu scuzele de rigoare (din pacate nu am putut sa il modific sub nici o forma sau sa il mut eu unde trebuie, fiind cu status locked) il postez acum la rubrica corecta.


Daca este cineva din Bucuresti dornic sa vanda niste minuni gen: 1 trochus, 1 turbo, 1 pagur, 1 hermit, 1 clibanarius, 1 ceva, 1 orice care haleste alge (va rog nu imi mentionati anumite magazine online, le stiu, am incercat, am comandat, nu am gasit pe stoc, am asteptat, am gasit, au decedat, am fost la unele direct la sediu, am fost degeaba, nu am mai gasit, nu am mai asteptat, nu am mai riscat sa primesc din tara, m-am logat aici, mai astept ) eu sunt la fel de dornic sa le achizitionez.

Eventual daca mai are si 1-2 frag de zoas si/sau o ciuperca verde, albastra, roz, galben, orice culoare posibila , nu de alta dar am una rosie, 1 dar buna, mica, dar de calitate si incerc sa ii gasesc o prietena, doua.

Astept oferte si preturi in Pm sau 0734.302.364, Stefan

Anuntul asta mi-a adus aminte de melodia lui Margineanu - Melci, scoici, raci, craci.

O zi buna tuturor.
Salut,

Daca este cineva din Bucuresti dornic sa vanda niste minuni gen: 1 trochus, 1 turbo, 1 pagur, 1 hermit, 1 clibanarius, 1 ceva, 1 orice care haleste alge (va rog nu imi mentionati anumite magazine online, le stiu, am incercat, am comandat, nu am gasit pe stoc, am asteptat, am gasit, au decedat, am fost la unele direct la sediu, am fost degeaba, nu am mai gasit, nu am mai asteptat, nu am mai riscat sa primesc din tara, m-am logat aici, mai astept ) eu sunt la fel de dornic sa le achizitionez.

Eventual daca mai are si 1-2 frag de zoas si/sau o ciuperca verde, albastra, roz, galben, orice culoare posibila , nu de alta dar am una rosie, 1 dar buna, mica, dar de calitate si incerc sa ii gasesc o prietena, doua.

Astept oferte si preturi in Pm sau 0734.302.364, Stefan

Anuntul asta mi-a adus aminte de melodia lui Margineanu - Melci, scoici, raci, craci.

O zi buna tuturor.
Nu l-am atins, l-am trimis in alte emisfere , altul la fel nu am mai vazut, dar nici nu vreau (mai ales mai mari ).
Daca imi accesez si memoria, destul de buna cateodata, surprinzator sunt sigur ca am mai vazut o dracovenie din asta, tot asa micuta, dar cu multe picioruse, ca un mini miriapod alergand disperat sub privirile mele la fel de disperate (o fi bun, nu o fi, de unde e, cine e, ce cauta asta la mine, cum, de ce? intr-o secunda am vazut toata viata acvariului de cand am montat piatra in el pana in clipa in care am vazut "miriapodul" dupa care, evident, a disparut )
Salutare,

In aceasta seara corecta, corespunzatoare am decis sa mai mut coralii prin acvariu, nu de alta, dar ultima amenajare nu prea a fost pe placul lor si s-au cam imbufnat. In fine, in timp ce completam si apa evaporata cu apa de osmoza, atentia mea distributiva a fost acaparata de o aratare, am facut zoom pe ea si in 12 secunde era scoasa . Deoarece am o problema (chiar niste cosmaruri cu niste oratanii mari, negre, uriase si oribile pe care le-au intalnit unii colegi in acvariile lor plus gandul la chinul de a prinde asa ceva) am zis sa intreb daca virgula asta este buna si o bag inapoi sau e de evacuat (stiu ca unii viermi din astia sunt utili pentru ca sunt consumatori de detritus si alte chestii bune dar unii nu, asa ca mai bine cer si alte pareri).

Multumesc si toate cele bune, Stefan.
Va multumesc frumos! Diseara am planificat schimbul de apa si o sa indepartez cat pot de mult din alga manual, in cazul in care ramane (si cu siguranta va ramane ) o sa pompez si apa oxigenata.

Salut,

Multumesc Bogdan! Acum am o explozie de alge verzi pe piatra; cele maronii, din senin, au inceput sa fie din ce in ce mai putine, o sa curat, cu rabdare, toata piatra de alga aia verde, aspir si fac schimbul de apa, sper sa dispara si asta repede. Referitor la pesti, ma gandesc ca oricum nu mai bag decat poate un cleaner shrimp si un goby (nu sunt decis 100%) si asa sper sa le ajunga spatiul acesta.
Bazinul s-a imbogatit
Cum tare drag imi este acest betta corect, corespunzator, nu ma abtin sa nu mai postez cateva poze cu el . Acest cub de 20 litri ii este dedicat lui si ma bucur ca am luat aceasta decizie (am eu o problema cand vad betta tinuti in pahare sau boluri si aveam de ceva timp in cap sa ii ofer unuia o viata mai frumoasa).
Multumesc Bogdan,

Ti-am urmat sfatul si am curatat locul acela cu alga verde, cred ca este a doua oara cand am umblat prin acvariu cu aceasta ocazie, in rest incerc pe cat posibil sa nu bag mainile prin el absolut deloc, cum am asezat coralii la inceput cand i-am adus asa au si ramas, tocmai pentru a nu-l deranja inutil (desi am sechele de la cele de apa dulce si imi vine sa schimb, sa mut, sa asez ma calmez rapid si imi vad de treaba mea).
Salutare,

Ma asteptam si la diatome (care evident nu au intarziat sa apara). In rest, sunt foarte incantat sa vad ca toti coralii s-au deschis si chiar au inceput sa se extinda catre noi teritorii
Multumesc mult! ;) Sunt foarte incantat de el si sper sa ajung cu acest setup acolo unde mi-am propus, stiu ca nu va fi usor, dar merita incercat.
 
Forum Index » Profile for RvN » Messages posted by RvN
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com