[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: RvN
Forum Index » Profile for RvN » Messages posted by RvN
Message
Imi cer scuze, l-am postat din greseala la acvariile marine. Rog un moderator sa il mute la locul lui daca se poate. Multumesc frumos.


Edit by stefanp: S-a mutat
Salut, va prezint noul meu acvariu:

Acvariu Eheim 200 L
Capac cu 3 x T8 (865, 880,840) 2 ventilatoare si moonlight (made by gabi bucur)
Filtrul JBL e901 (in viitorul apropiat ii mai iau un fratior)
Nisip fin 25 KG
Pietre de mare
Fundal albastru (facut de mine)
Stand din pal 18mm, fiecare latura dublata (made by dan barbas)
Pestisorii: 3 x esterhae red
2 x socolofi
2 x acei msuli
2 x pseudotropheus interruptus

Mai am de luat inca un filtru (as vrea sa tin unul doar pentru filtrare mecanica si unul pentru filtrare biologica), un hranitor automat, o lampa uv si inca cativa pestisori, fara a depasi un numar maxim de 18 - 20 in acvariu.
Acvariul a stat la ciclat 2 saptamani. Temperatura o tin la 25 -26 grade, 3 mese pe zi la ore fixe.O sa le fac zilele astea si o mixtura din inima de vita ca merita.
Buna seara tuturor. Cer ajutorul celor priceputi in domeniu pentru a realiza un stand din teava rectangulara pe care sa il invelesc apoi in pal, cu dimensiunile 100 x 40 x 70. Nu cunosc pe nimeni la care sa apelez pentru a suda standul, si mai ales sa il sudeze ca la carte, cu unghiuri perfecte. Sau daca are cineva deja facut la aceste dimensiuni il cumpar cu mare placere. Imi este teama sa imi pun viitorul acvariu pe un stand realizat doar din pal.Astept oferte pe PM sau la 0766.649.416.Multumesc.
Din cauza unor modificari in locuinta sunt nevoit sa renunt la acvariu, eventual sa recurg la ceva mai mic.
Vand acvariu Ferplast Cayman 110 300 L, cu capac original. Ofer cadou standul original al acvariului, incalzitor, termometru, minciog, pompa manuala de filtrat nisipul si o buturuga mare pt decor. Pret : 450 ron. Dimensiuni 110x 45x 58, geam de 8mm. Multumesc.
Salut pe toata lumea, ma bucur ca m-am alaturat acestui forum. Pe scurt, Stefan, 34 ani, pasiune veche la care am decis sa revin. Visul meu un acvariu plantat si ramirezi. Revin in curand cu jurnalul viitorului meu setup. Numai bine.
 
Forum Index » Profile for RvN » Messages posted by RvN
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com