[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Adrian_
Forum Index » Profile for Adrian_ » Messages posted by Adrian_
Message
kirucd wrote:Chiar sint curios cum poti veni legal peste mine. Si la 6 dimineata.


Legal, la 6 dimineata, se vine cu mandat de perchezitie. Ca peste orice infractor.

kirucd wrote:Mai ales ca imi spui ca la ora aia nu raspund bodyguarzii cu care am contract.


Normal ca nu raspund cand au fost notificati ca la respectiva adresa are loc o perchezitie. In rest, ei raspund 24/7, ia vezi in contractul ala.

kirucd wrote:Oare va suna cunoscut, celor care ati trait in
comunism? Mie, care am 42 de ani imi suna cunoscut de pe vremea impuscatului. Intereseaza-te prietene
unde vrei, daca ai timp de pierdut. Eu nu am nimic de ascuns. Abia astept sa incep un proces de hartuire
cu unul ca tine.


Deocamdata iti atrag atentia ca justitia nu e concurs de popularitate pe forumuri, si ca amenintarea pe care ai aruncat-o aici este clara si explicita. Cand ii spui cuiva ca nu stie el cine esti si de ce esti in stare te comporti ca ultimul infractor. Mai departe nu are rost sa detaliez, cat despre procese de hartuire cred ca si cel mai lacom avocat din tara iti va rade-n nas daca-i arati discutia asta.
kirucd wrote:
Daca tu ai impresia ca eu sint Cezar sa sti ca te inseli amarnic. Habar nu ai cine sint si de ce sint in stare.


Adrian_ wrote:
Poate nu-ti dai seama in ce lumina te-ai pus in momentul in care ai trecut la amenintari prostesti. Cum spune vorba populara, cine sapa groapa altuia...


kirucd wrote:
Si ce faci mai Adriane? Vii peste mine ca sti unde stau? Te astept cu placere, abia astept sa imi incalci proprietatea.



Tare asta, dupa ce ameninti prosteste acum incerci sa faci sa para ca te-as fi amenintat eu

Daca te-ar duce mintea un pic mai mult ti-ai da seama ca exista niste situatii in care se poate veni peste tine si fara sa fie incalcare de proprietate. Se intampla de obicei la ora 6 dimineata, si, printr-o bizara concidenta, firma de bodyguarzi cu care ai contract nu raspunde la apel. Te las sa ghicesti de ce,



Acum concentreza-te putin si explica in fata celor pe care incerci sa-i prostesti cum reiese ca EXEMPLIFICAREA CU O SITUATIE IN CARE SE POATE VENI LEGAL PESTE TINE = amenintarea ca o sa vin peste tine?

Sigur, la naiba, acum daca tot mi-ai atras atentia ca nu stiu eu cine esti tu si mai ales de ce esti in stare e posibil chiar sa-mi bat capul sa te cunosc mai bine, si de aici, la limita, se poate ajunge si la chestia aia DACA E CAZUL. Legal mai Dragos, nu pentru ca dai din gura ca prostul pe un forum.

P.S. Vezi ca iar ai sfeclit-o cu conjugarea verbului "a sti". Vezi, daca nu ti-a placut cartea...

Noapte buna
kirucd wrote:
P.S. Daca tu ai impresia ca eu sint Cezar sa sti ca te inseli amarnic. Habar nu ai cine sint si de ce sint in stare.


Eu cred ca pe-aici nu sunt copii, ca e foarte clar ca ai incercat sa ameninti deschis, si ca, in momentul in care la tupeul de borfas pe care l-ai afisat ti s-a raspuns in mod neasteptat, incerci iar sa faci pe victima.
Chestie care nu mira pe nimeni.

Hai pa, ca am pierdut destul timp cu in individ ca tine, si maine (adica azi ) am treaba de dimineata.

kirucd wrote:
Interesant, nu stiam ca avem securisti printre noi.


Tare asta cu securistii dar arata doar ce gandire limitata ai. Da, de pe google .
Oare cine a pomenit cuvantul clona, in afara de tine?

Ceea ce faci acum este o manifestare clasica de nesiguranta, atribui altuia defecte imaginare, in speranta ca o sa se lipeasca ceva. Cat despre clone, hai sa-i intrebam pe Rocardo si pe Gabriel ce parere au despre tandemul Cezar-Nistor . Ce zici, facem un pariu care va fi raspunsul?

kirucd wrote:Eu nu cred ca te-am amenintat cu nimic. Doar am spus ca
nu sint Cezar, si ca habar nu ai cine sint. Daca ai fost la mine in casa de doua ori, nu inseamna ca sti cu adevarat cine sint. Daca asta tie ti se pare amenintare, ce as putea sa mai comentez?


Nu stiam, doar ca in secunda in care m-ai amenintat am dat un telefon (da, la ora asta ) si am aflat. Incepem cu nasterea in sectorul 7 sau vrei sa ne apropiem de trecutul ceva mai recent?
kirucd wrote:Si nu sint in fata calculatorului, folosesc un Ipad.



Wow, sunt impresionat . Asta schimba mult datele problemei , un gadget de 500 de euro sigur te face mai destept.

kirucd wrote:
Si da, recunosc ca mi-am pierdut ziua de azi scriind posturi aici, dar nu imi pare rau, ajut oamenii de pe aici sa te vada
mai bine. Ma intreb ce zice familia ta ca pierzi timpul pe forum, a mea stiu ce zice. Aaaa, scuza-ma, am uitat ca tu esti mai
destept si in tot timpul asta ai rezolvat si tot ce trebuia sa rezolvi azi si mi-ai tras-o si mie asa cum sti mai bine.


Poate nu-ti dai seama in ce lumina te-ai pus in momentul in care ai trecut la amenintari prostesti. Cum spune vorba populara, cine sapa groapa altuia...

Cat despre familie, timp samd, ai vazut ca ti-ai raspuns singur?

kirucd wrote:
Si ce faci mai Adriane? Vii peste mine ca sti unde stau? Te astept cu placere, abia astept sa imi incalci proprietatea.



Tare asta, dupa ce ameninti prosteste acum incerci sa faci sa para ca te-as fi amenintat eu

Daca te-ar duce mintea un pic mai mult ti-ai da seama ca exista niste situatii in care se poate veni peste tine si fara sa fie incalcare de proprietate. Se intampla de obicei la ora 6 dimineata, si, printr-o bizara concidenta, firma de bodyguarzi cu care ai contract nu raspunde la apel. Te las sa ghicesti de ce,

kirucd wrote:
P.S. Daca tu ai impresia ca eu sint Cezar sa sti ca te inseli amarnic. Habar nu ai cine sint si de ce sint in stare.


Unul care ia lectii de limba ceha ca sa manace o paine? Care si-a luat cu chiu cu vai o jumatate de casa in 2009, dupa o viata pentrecuta la bloc? Ameninta-ma tu un pic si o sa vezi al dracului de repede ce fac in timpul ala in care nu sunt asa de liber si cat de bun sunt la treaba pe care o fac.
Adrian_ wrote:
P.S.
kirucd wrote:Spor la treaba, si cand termini poate ne pui si screenurile din celalalt forum la care ai facut referire. Aaaa,
scuza-ma, am uitat, nu folosesti decat extras din context si ce iti convine tie.


Habar n-am la ce te referi, dar nu vad ce naiba te-ar impiedica sa faci tu alte screenshoturi mai bune daca nu-ti plac ale mele. A, ca pe urma n-ai mai putea clama aici cu disperare ca as fi scos eu nu stiu ce din context, asta e alta treaba. Pune domle ce vscreenshot vrei, sustine-ti punctul de vedere, ca doar nu vrei sa ti-l sustin tot eu

Hai ca ai reusit sa ma binedispui la sfarsit, itii zic eu cum facem maine, numaram pana la 3 si ne cerem scuze in acelasi timp. Asta daca esti barbat si ai puterea sa recunosti ca ai gresit


kirucd wrote:
Ai inceput sa iti pierzi siguranta? Nu prietene, tu trebuie sa iti ceri scuze, nu eu. Tu trebuie sa fi barbat, nu eu.
Tu esti cel care arunca cu cacat, nu eu. Si, intamplator sau nu, nu e primul forum unde faci asta. Recidivezi.
Si o sa faci asta in continuare, te "hranesti" din asa ceva, pentru asta intri pe forumuri. Si cred ca ai si prea mult
timp liber, si in general oamenii se plictisesc sa iti raspunda de fiecare data. Te anunt ca de data asta nu ti-ai
gasit musteriul.

....................................................................................

P.S. Ceasul ticaie, mai ai vreo 23 de ore ca sa imi ceri scuze in mod public.


Vedeti, cei care stiu cat de cat despre ce e vorba inteleg de ce il diagnosticam cu psihoza obsesiv-complulsiva

Bietul om, in momentul in care partea "adversa" ii intinde o mana, incepe sa traiasca brusc cu impresia ca asta este o dovada de slabiciune, ca se poate situa pe pozitii de forta samd

Mai Dragos, daca ti-ai da seama cat de rau te-ai facut de ras cu raspunsul asta ai fi alt om, mai destept si mai bun


P.S. Daca pentru tine a scrie cateva postari pe un forum inseamna o munca grea, care iti ocupa tot timpul, nu inseamna ca toti sunt la fel. Ai fi uimit sa stii cate chestii am facut eu azi , in vreme ce tu spumegai de furie in fata calculatorului si naduseai incercand sa scrii cateva fraze fara greseli gramaticale majore
Repet ce-am zis mai devreme, ca tot n-ai inteles:

Adrian_ wrote:
Daca ai avea o minima capacitate de auto-analiza ti-ai da seama ca primul user care face parte din aceasta comunitate a acvaristilor interesati de marine si care ti-a luat tie (indirect) apararea e Roni. Iar pe el stim ce-l mana in lupta.

Cum insa capacitatea de autoanaliza iti lipseste cu desavarsire, te incalzesti la ideea ca a aterizat aici stefanap sa faca offtopicuri .

Ma rog, discutia n-are sens, e ca si cum as incerca sa-l conving pe vatmanul ala ca putea pune totusi un pic de frana in loc sa dea peste Lucescu . Si nu pentru ca ala n-ar fi intors aiurea peste linia continua, ci asa, din bun-simt.


Daca veneau aici persoane care ne cunosc cat de cat pe amandoi, cum ar fi Ricardo, Mosu sau Catalin si spunau, "stai mai Adriane, ca nu-i asa, uite, tu l-ai jignit primul pe Dragos etc" atunci puteai avea genul asta de argumentatie. Nici vorba de asa ceva insa.

Ce faci tu, agatandu-te de offtopicurile lui narcis sau stefanap e cam ce-ar face cineva care s-ar duce in piata Obor si ar incepe sa intreb lumea mai tanara de 50 de ani cine-i mai mare fotbalist, Garrincha sau Mutu. Oamenii care n-au treaba cu subiectul voteaza cu ala pe care-l stiu, asta-i veche de cand lumea, n-ai inventat-o tu azi, desi iti place sa crezi altfel
narcis wrote:Cat despre gramatica limbii romane, cauta sa ti-o insusesti ca ai mari lacune. Aici ar merge si un vechi proverb romanesc, insa ma indoiesc ca l-ai intelege.


Exempla docent spuneau stramosii nostri. Ai putea incerca sa aduci exemple care sa-ti sustina afirmatia, dar s-ar putea sa reiasa din ele ca nici nu stii ce-i aia gramatica.

narcis wrote:ii place sa instige, sa zgandare, dar sa cada mereu in picioare, un fel de "hopa mitica".


Chestia care te deranjaza pe tine, dar nu stii s-o numesti, se cheama capacitate de a-ti argumenta punctul de vedere. Nu toata lumea o poseda in aceeasi masura, evident.
Pe unii ii scoate din minti, si atunci cer ca userul respectiv sa fie banat.

Exista o scena memorabila in filmul "Cel mai iubit dintre pamanteni", in care tortionarul ii spune eroului principal ca la cap ar trebui sa-i dea, pentru ca acolo e problema. Asta e, unii n-au apucat epoca aia, ca sa-si poata satisface vocatia de a le da in cap celor cu un intelect mai rasarit.

P.S.
kirucd wrote:Spor la treaba, si cand termini poate ne pui si screenurile din celalalt forum la care ai facut referire. Aaaa,
scuza-ma, am uitat, nu folosesti decat extras din context si ce iti convine tie.


Habar n-am la ce te referi, dar nu vad ce naiba te-ar impiedica sa faci tu alte screenshoturi mai bune daca nu-ti plac ale mele. A, ca pe urma n-ai mai putea clama aici cu disperare ca as fi scos eu nu stiu ce din context, asta e alta treaba. Pune domle ce vscreenshot vrei, sustine-ti punctul de vedere, ca doar nu vrei sa ti-l sustin tot eu

Hai ca ai reusit sa ma binedispui la sfarsit, itii zic eu cum facem maine, numaram pana la 3 si ne cerem scuze in acelasi timp. Asta daca esti barbat si ai puterea sa recunosti ca ai gresit
kirucd wrote:Poate imi spui si mie unde e jignirea in postul acela pe care l-ai citat. M-am adresat tie cum a facut-o Roni?
Nu, si nici n-am de gand.


Normal ca nu pricepi, e vorba de educatie, mai exact de lipsa ei. A aduce in discutie ,la modul asta, insultele pe care o terta parte le-a adus interlocutorului inseamna doar ipocrizie, nu si lipsa insultei. E tarziu sa mai inveti asta acum, chestiile astea se deprind mult mai devreme.

Baga mare in continuare, eu zic sa-l aduci si pe shubi sa stim o chestie

kirucd wrote:LE Eu sincer sa fiu am o curiozitate: pina acum nu a fost niciun user care sa iti ia apararea, nu crezi ca e ceva
suspect la mijloc? Macar intrebarea asta daca ti-o pui, la modul sincer nu sa te minti singur, poate gasesti un
raspuns.


Daca ai avea o minima capacitate de auto-analiza ti-ai da seama ca primul user care face parte din aceasta comunitate a acvaristilor interesati de marine si care ti-a luat tie (indirect) apararea e Roni. Iar pe el stim ce-l mana in lupta.

Cum insa capacitatea de autoanaliza iti lipseste cu desavarsire, te incalzesti la ideea ca a aterizat aici stefanap sa faca offtopicuri .

Ma rog, discutia n-are sens, e ca si cum as incerca sa-l conving pe vatmanul ala ca putea pune totusi un pic de frana in loc sa dea peste Lucescu . Si nu pentru ca ala n-ar fi intors aiurea peste linia continua, ci asa, din bun-simt.
kirucd wrote:
Ce uiti sa spui este ca Ricardo stie si de faptul ca tu ai inceput disputa cu Roni, si nu numai cu el, cu toata lumea.



Serios? Asta deja e mitomanie, avand in vedere ca postarile respective sunt bine-mersi la locul lor Inteleg ca te-ai agata si de un fir de pai, dar totusi, incearca sa pastrezi putina demnitate. smilie

kirucd wrote:
Daca Mosu si Ricardo si Sandu si Porcu si celalalti de aici
considera ca tu trebuie sa ramai si eu sa plec, asta e. Dar din punctul meu de vedere, daca nu iti ceri scuze, ar trebui sa
dispari. Daca nu dispar eu.


Spre ghinionul tau, nici un om sanatos la cap nu poate considera ca dupa discutia asta ar trebui eu sa dispar de aici. Si asta pentru simplul motiv ca in ceea ce spui mai jos minti cu nerusinare:


kirucd wrote:
Eu nu am de ce sa imi cer scuze. Nu eu am inceput cu insultele, nici aici nici in alta parte. Si in afara de faptul ca ti-am
spus ca ar trebui sa te tratezi nu am zis nimic altceva.


Asta avand in vedere aceasta afirmatie:


kirucd wrote:
Si asta ca sa fiu civilizat, desi ai merita sa ma adresez tie cum a facut-o Roni. Totusi, din respect pentru mine in
primul rand, nu am sa fac asta.





Repet, cata vreme Ricardo stie coarte bine ce a putut debita Roni, nu ai nici cea mai marunta scuza. Ai inceput cu ironiile, ti-am raspuns la fel, fara a escalada in nici un fel, dupa care ai dat-o pe aceasta insulta absolut mitocaneasca, in ciuda "ambalajului". Repet, asta e in postul 25, pagina 2.

In conditiile astea, a pretinde scuze inainte de a le oferi pe ale tale, si a santaja cu plecarea de pe forum daca nu sunt eu banat deja nu mai tine de tupeu, ci de patologic...

Spor la postat in continuare, pur si simplu nu mai meriti sa-mi pierd timpul cu tine. Fac pariu ca in nici doua luni esti prieten la catarama cu Cezarica, pur si simplu sunteti plamaditi din acelasi aluat. Poate ajungi si tu moderator pe un forum, sa banezi cot la cot cu Ceztor pe oricine are alta parere decat tine, asta dupa ce-l insulti in prealabil smilie.
koala wrote:
koala wrote:@Adrian si Dragos: Am vazut ca nu va iubiti, da' chiar nu va puteti ignora? Plm, toate discutiile astea in contradictoriu nu aduc nimic bun si voi fi nevoit sa editez/sterg mesajele inflamate.

Va rog eu frumos, pe amandoi, sa nu va mai certati in public!
Multumesc!


E pacat ca discutiile se inflameaza si ca nu va puteti rezuma la argumentari pe subiect... nu ma intereseaza nici sa fac politie si nici sa fiu arbitru, si tare mi se pare ca toate aceste replici nu se potrivesc profilului acestui forum.

- Maine voi sterge si voi edita toate posturile cu iz de cearta... mai aveti cateva ore sa va dati replica , sau sa va salvati posturile ...
- Va ramane aici doar informatia referitoare la subiectul topicului...
- Va rog inca o data sa va rezolvati problemele in afara forumului... suntem cu totii aici pentru ca ne place acvaristica si cred sincer ca certurile astea nu au rost!
- Dupa ce voi face curatenie, va rog sa nu escaladati iarasi conflictul! Ignorati-va reciproc si vom fi cu totii mult mai relaxati!

Va multumesc!




Sa stii ca apreciez foarte de mult atitudinea ta ponderata. In special cei carora le place sa se erijeze in moderatori ad-hoc ar trebui sa invete ceva din asta.

Singura rugaminte pe care o am, daca tot te inhami la munca herculeana de a curata grajdurile lui Augias , e sa incerci sa nu stergi parti din disputa tehnica in momentul in care tragi apa. Ar fi pacat, pentru ca, in momentul asta, eu zic ca se intelege destul de clar ce si cum.
kirucd wrote:Chiar te rog daca esti asa de tare la gramatica. In toate posturile din acest topic ai scris perfect, nu ai facut
nicio greseala.


Cand scrii atatea mesaje inevitabil mai apar ceea ce englezii numesc foarte succint typo. Nu asta e problema, dar cand habar n-ai de conjugarea verbelor sau de acordul subiectului cu predicatul, nu te apuci sa-i scrii altuia DE CATEVA ori ca n-are treaba cu romana, cand ala stie sa scrie de cateva ori mai bine ca tine

Oricum, decat sa-ti bati capul cu romana ( e cam tarziu acum pentru tine, desi Vanghelie a demonstrat ca se poate), mai bine ai citi ce am scris ceva mai sus apropo de scuze. Poate intelegi ceva.
kirucd wrote:
Cand sint jignit cu tot cu neam (familie fara incaltari si lipsa de educatie) nu cred ca e nevoie sa spun ca asta
nu este un santaj, este pentru mine un principiu, si tata care a murit anul trecut s-ar rasuci in mormant daca ar
vedea ca ma las calcat in picioare de un asemenea om.


Oare cata lipsa de bun simt trebuie sa aiba cineva ca sa scrie asa ceva dupa ce respectiva mea afirmatie (pe care nu o citeaza) a venit ca replica la urmatoarea marlanie:

Adrian_ wrote:
Ma rog, de fapt cred ca te-ai pozitionat foarte clar dpdv al educatiei cand ai spus chestia asta, pe care abia acum am observat-o:

kirucd wrote:
Si asta ca sa fiu civilizat, desi ai merita sa ma adresez tie cum a facut-o Roni. Totusi, din respect pentru mine in
primul rand, nu am sa fac asta.



Ne despart in mod clar multe generatii incaltate si educate, plus o gramda de ani de scoala si niste biblioteci citite. Si nu am nici cea mai mica intentie sa ma cobor la nivelul tau, pe care tocmai ti l-ai etalat.


Ghinionul tau, mai Dragos, e ca Ricardo stie exact ce mitocanii debitase Roni. Tu ti-ai insultat familia cand ai recurs la asa ceva INTR-O DEZBATERE DE IDEI, eu doar am constatat un fapt.

Inca o data: RUSINE! smilie

Un om cu minima decenta si ceva demnitate ar fi cerut de la altul scuze in situatia asta NUMAI DUPA CE LE OFEREA PE ALE LUI. Si asta cu sinceritate, aratand ca ii pare rau ca a escaladat o disputa de idei intr-un concurs de ironii si, pana la urma, insulte.
kirucd wrote:Se pare ca limba romana inca mai prezinta surprize pentru tine.


Oare de unde sa incep? Hai sa vedem, conjugarea verbelor?

kirucd wrote:Am impresia ca nu mai sti sa citesti in limba romana corect:




Ce spuneam eu ca "marile minti" se atrag?

Ia uitati aici:

image

La fel ca si ala, si Dragos da sfaturi de limba romana desi nu nimereste nici gramatica elementara. Ce zici mai Dragos, trecem la acordul subiectului cu predicatul?
narcis wrote: O astfel de persoana este de obicei, indubitabil, fara caracter, va insulta in continuare pe oricine ii va da o replica.



narcis wrote: Nu aveam de gand sa-i raspund la jignirile aduse, mai mult ca sigur va face acelasi lucru si acum.


Care jigniri, alea pe care tocmai LE-AI ADUS?

Ghinionul tau, si al altora ca tine, este ca toti cei care ma cunosc personal stiu exact ce caracter am, ca la mine vorba e vorba si ca, in general vorbind, nu vorbesc sa ma aflu in treaba. Cum ai facut tu aici.

Cat despre un astfel de poll, cred ca prima conditie de participare ar fi sa poata vota doar userii care au avut de-a face cu mine, nu unii care au sarit sa ceara sanctiuni fara sa aiba vreo treaba CAT DE MICA cu sectiunea asta si fara sa fi schimbat vreo vorba cu mine smilie .
Sau ce sa mai zici despre asemenea deliruri:

kirucd wrote:
De ce nu ai deschis discutia despre bean animal intr-un topic
nou? Poate primeai raspuns acolo.


Adica ar trebui sa existe nspe topicuri pe acelasi subiect, pentru ca Dragos vrea sa aiba el musai jucaria lui pe forumul altora... Mare ti-e gradina Doamne...
viulian wrote:Adrian, stiu si eu cu OC-ul cum stau lucrurile ? Faptele vorbesc pe langa OC mai exista si proiectii cat si rationalizari. Unde anume se afla individul, comunitatea hotaraste ;)


Aiurea, hotarasc specialistii. Altfel ar stabili conclavul babelor din fata blocului cine e tacanit si cine nu

viulian wrote:Raspunsul daca exista vreun minim - e chiar in fraza de acolo: "to fit any tank size and piping". Prin urmare, daca pui paie de suc pe post de PVC fittings, sistemul merge si la un acvariu de 1L cred - asa ca .... na, fiecare face ce poate.


Serios acum, tu te bagi in dezbatere (alminteri intr-un mod infinit mai elegant decat stefanap, se vede ca ai invatat ceva din precedenta noastra discutie ) fara a citi macar premizele . Din nou: nu e vorba daca o poti face sau nu cu paie de suc la un acvariu de 1l, e vorba daca VOLUMUL DE LUCRU are sau nu un minim IN RAPORT cu volumul display-ului. Eu zic ca am explicat foarte clar diferenta in precedentul post pe care ti l-am adresat.

viulian wrote:Bila alba pentru Dragos este ca el a facut asa ceva, functioneaza, stie sa regleze, poate integralele si derivatele de acolo nu or fi aprofundate de nimeni cu adevarat, dar lui si altora le merge. Pe cand tu esti convins ca e ca tine, dar fara si dovada concreta...


Argumentul asta nu tine, cata vreme el a gresit calculele si a trebuit sa modifice pieptanul ca sa ii functioneze ca lumea sistemul.

image


Cum am mai spus, nu e rau ca a gasit un workaround, gresit e ca isi inchipuie 1. ca asta e singura solutie si 2. ca pe baza acestei minime experiente practice isi permite sa insulte oameni care au alta parere decat el.


viulian wrote:De ce nu dai niste bani sa vezi cum stau lucrurile, la o adica poti pune ulterior un overflow mai mare daca volumul ales de tine nu functioneaza (presupunand ca ar conta) - eu cred ca nu atata timp cat e spatiu deschis si incap toate tevile corect.


Nu e vorba de bani (cat poate sa coste toata chestia? sa fim seriosi) ci de timp si de deranj. Prefer sa calculez de 3 ori si sa tai odata si bine, decat sa stau pe urma sa ridic pieptani cu suruburi si altele asemenea.

Ce ma deranajaza foarte tare e ca, desi existau toate premizele pentru a avea o discutie civilizata si argumentata, Dragos a preferat sa aduca aici disputele din alta parte si sa transforme toata discutia intr-o chestie in care e destul de greu sa urmaresti firul argumentatiei.

Cat despre chestii de genul asta:

stefanp wrote:
Pe de alta parte, ai demonstrat inca o data, in incercarea ta ieftina de a sari de la punctele pe care le-am subliniat la tine, ca am dreptate.
Si chiar te rog, cand ai sa gasesti ip urile alea, sa le arati, dar in alt topic, caci mi-e mie rusine deja de off-topic ul pe care il fac intr-un topic menit a invata pe altii. Evident notiunea asta la tine nu exista, insa eu am sa ma opresc aici.

Te salut si inca o data te rog sa nu mai continui discutia cu mine. Eu ma opresc, tu te opresti.


mai are rost vreun comentariu? Cat tupeu trebuie sa ai ca sa scrii asa ceva dupa ce ai facut nspe postari offtopic in care nu spuneai O VORBA la subiect, in schimb bodoganeai despre unul care, de bine de rau, a adus cateva pagini de ARGUMENTE?
Adrian_ wrote: Nu mai incerca sa-ti asociezi comportamentele mitocanesti cu terte persoane.



Adrian_ wrote: Mai Dragos, chiar daca print screen-ul ramane un mister pentru tine, in realitate este ceva extrem de simplu de facut, in cateva secunde.


kirucd wrote:
LE si da, numai tu sti sa folosesti print screen, tu esti cel mai destept, noi astialalti sintem niste prosti. Mersi.


q.e.d.

De cand ai inceput disputa asta aberanta, tot incerci cu disperare sa-ti asociezi alte persoane, sa fii mai multi . Cezarica il avea pe Nistor , tu, in lipsa de "prieteni imaginari" tare ai vrea sa-ti aduci la scandal unii reali, doar ca nu se prea inghesuie nimeni. De ce? Pentru ca pur si simplu se vede cu ochiul liber ca am incercat sa am o discutie civilizata si argumentata, iar tu ai incercat de la bun inceput sa provoci scandal, ca sa-ti muti aici disputele avute cu mine in alta parte.
stefanp wrote:Trag tare cu speranta ca si cei de care depinde daca pleci sau nu observa ceea ce am observat eu.
Chiar te rog sa faci rost de ip uri. Poti sa faci si printscreen-uri. Ca sa-ti fie mai usor, am net RDS, deci ip uri din clasa 79., 80. si cred ca si 89. . Iti mai dezvalui ca e dinamic, deci s-ar putea sa ai niste probleme sa nimeresti ip urile.
Si te mai ajut cu ceva, daca e mai vechi de acum 3 ani, sa stii ca nu eram in Iasi. Daca se intampla vara, sa stii ca nu eram in Iasi.

Dar te-as sfatui sa stai linistit, ca sa nu continui sa te faci de ras.


Cine se scuza se acuza, ai mai auzit chestia asta vreodata?

In rest calmeaza-te putin, ca te dai si mai rau de gol: si userul respectiv tot asa avea niste impresii foarte bine conturate despre cine ar trebui sa fie banat si cine nu
 
Forum Index » Profile for Adrian_ » Messages posted by Adrian_
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com