[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Andpop
Forum Index » Profile for Andpop » Messages posted by Andpop
Message
Salut, donez 4 severumi rotkeil de 4-5cm.

Detalii pe PM.

Valabil pentru Bucuresti.
Cumpar ciclida jaguar mascul, de preferat mai micut (+10cm)
Inca e valabil.
Donez o femela de ciclic? jaguar de vreo 12-13 cm. Schimb eventual cu niste cory panda.


Pentru Bucuresti.
Salut. Am o pereche si cativa pui r?masi pe care vreau sa ii donez. Valabil pentru Bucuresti.
Mersi si eu, sa te bucuri de ei!
Salut,

Donez 2 hoplosternumi de aprox. 8 cm si un pangasius de 8-9cm. Pestii se ridica din zona unirii. Mersi.
Salut. Donez 4 exemplare de jack dempsey, din care unul de vreo 6-7 cm (posibil sa fie b?iat) si 3 de vreo 4 cm. Eventual, schimb cu un green terror.
Se ridica din zona unirii.
Mersi!
Cumpar cateva exemplare tinere de Jack Dempsey (aprox. 3-4cm).

Astept PM.
Donez:
- 2 Labidochromis caeruleus (sec necunoscut, aprox. 4cm)
- Aulonocara Baenschi mascul (pana in 10cm)
- 2 Severum Gold (aprox. 10 si 13 cm)

La cerere pot atasa poze.

Pestii se ridica din zona Unirii.

Donez 2 Labidochromis caeruleus (sec necunoscut, aprox. 4cm) si un Aulonocara Baenschi mascul (pana in 10cm).

Pestii se ridica din zona Unirii (aprox. 10 min de mers pe jos de la metrou).
La Cichlasoma Citrinellum se mai adauga un severum gold de aprox 10 cm.

Schimb eventual cu un Jack Dempsey.
Donez Cichlasoma Citrinellum-ul din postul de mai jos:

http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/33938.page
Schimb Gold Severum si Cichlasoma Citrinellum cu pui/ exemplare tinere de Rocio Octofasciatum - Jack Dempsey
Vand un Cichlasoma Citrinellum de peste 15 cm (30 RON).
Valabil pentru Bucuresti.

Poze:

imageIMG_1720

imageIMG_1722

imageIMG_1727

Dupa cateva zile au venit si algele mai verzi se vede o diferenta fata de filmul in care pietrele erau curate. Tin cont de sfat si le dau mai putina mancare de atunci, plus ca vad ca inca de dimineata sunt pe geamul din spate al acvariului la ciugulit de alge.
Trecand week end ul asta prin piata, am vazut un Labidochromis Caeruleus stand printre niste hemichromisi imensi. L-am luat acasa si acum s-a alaturat echipei de halit verdeata.

Cateva poze:
image
image
image
Faye wrote: In 6 ani jumate cre' ca s-o fi lamurit omul.


Legenda spune ca intr-o zi pestele isi va gasi numele
paradoxx wrote:si ce filtru poate fi mai potrivit pt volumul acvariului tau decat legendarul resun 2500 ))?


asteptai reactia mea? e un filtru bun, strange tot ce e mai frumos in acvariu.

Legat de pleco, e foarte eficient legat de alge, dar de cat mananca atat lasa in urma lui. Pentru mine a fost o belea oricat de multumit eram de disparitia algelor. Nu dau algele pe



Cum spune titlul, sunt interesat de o femela Aulonocara Baenschi pentru masculul meu (ar fi a3-a).

Astept PM!
Salut,

Din ce zici, acvariul tau nu pare sa fie ciclat. sunt sigur ca va interveni altcineva mai in detaliu aici.

Acvariul tau e bun pentru ciclidele americane mari, dar ai prea multe exemplare. In primul rand as scoate:
- acel Rainbowfish (din film asta inteleg ca e) - nu prea are ce cauta pe acolo;
- Redtail Shark;
- cei doi SAE (Siamese Algae Eater);
- Plecostomusul (sanitarul mare) - el e cel care iti lasa cea mai mare mizerie pe jos. Mananca foarte bine algele, dar iti lasa in schimb multa "materie vizibila" pe nisip (ceea ce da si mai urat avand in vedere ca ai nisip alb).
- Astronotusii (oscar) - 8 e prea mult avand in vedere ca o sa creasca. As scoate pana as avea 1 (daca vrei un mix de ciclide) sau 2 (daca vrei pereche de Astronotusi).
- Cele doua ciclide portocalii sunt Amphilophus citrinellus. As scoate 1.

Celelalt sanitar e hoplosternum thoracatum. Nu cred foarte mare si e destul de solid. Il poti pastra (iar, o alegere personala).

As scoate pietrele alea mici din acvariu si as lasa doar lemnele.
La ce plante ai, nu e nevoie de aditie de CO2, mai ales ca nu stii cum se vor comporta pestii cu ele.
Schimbul de apa e metoda prin care poti tine apa curata (cristal, cum spui )
Temperatura de 26C e buna, nu trebuie ridicata.
E posibil ca astronotusii sa aiba semne de lupta - poate nu e de la lemne.

PS: vizual, acvariul tau imi place, e placut.
 
Forum Index » Profile for Andpop » Messages posted by Andpop
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com