[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Lemon
Forum Index » Profile for Lemon » Messages posted by Lemon
Message
Foarte frumos, ai adus "SARBII" la Constanta.
Shubi wrote:Asta da barbat, sa-si care puii-n gura
In 2-3 zile urmeaza sa-i scuipe

image


Asa-i ca ai poza asta si rezolutie mai buna sau dimensiune mai mare? Ca as pune-o de un wallpaper..
dan.pavelescu wrote:dafuq!! ai mai multe mail-uri decat donald trump!!


Unele site-uri cu curali iti cer sa te inregistrezi pentru a vedea o poza / un film, chiar iti dau si gratis prima saptamana / zi. Te-ai logat 1 data, sa vezi 50 mail-uri / zi...

Legat de angajatii de la pet-shop, eram in cel de unde cumpar eu congelaturile.
Vine un nene, isi luase de 1 saptamana un bol cu 1 betta si spune ca e cam gol bolul, ca e culmea sa tina doar 1 peste.
Omul mai vroia cativa pesti, niste guppy, un corry. Femeia i-a zis ca e destul 1 betta in bol, dar omul a insistat.
Asa ca a plecat vu vreo 5 neoni...

Am intrebat-o pe vanzatoare de ce i-a vandut, doar stie ca sunt prea multi, chiar si 1 betta e prea mult pentru un bol, iar raspunsul ei a fost logic dpdv al vanzatorului:

"I-am zis 1 data ca nu e ok, a doua oara nu ii zic, pentru ca pleaca de la mine si ia de la alt magazin. O sa isi dea el seama ca nu eok intr-un final."
Laurentiu A wrote:Daca o sa premiem factorul WAW, cred ca o sa fie destui care sa vaneze poza perfecta! IMO


Pai asa ar trebui sa fie, bine, nu fotografiat "invers", sa ne rupem gaturile.
Altfel e concurs de DSLR...
catalin_ wrote:49 de pagini mai tarziu... Blue isi da seama ca vrea sa faca un bazin pentru rechini


Acum e randul tau sa ti se citeze o postare in semnatura cuiva...
Blue14 wrote:La capitolul pesti ma mai gandesc..


Dar la capitolul fete?
angelfish wrote:cred ca e un fel de marijuana pentru pesti


Tu ce zici, Dane? Ar trebui sa se dozeze zilnic...
esti mai scump, bre, decat tipa care il mediteaza
Dane, botia nu baga botul si la Discusi? Eu asa stiam, ca ii ciupesc.
Baga vreo 2-3 asasini si te rezolva, ii executa pe toti.
Clea helena ii zice orataniei.
Nu ai nevoie de pesti colorati sau voalati, vor fi interpretati de betta ca fiind adversari sii vor fi ciupiti de catre acesta.
Plus ca trebuie sa fii atent si ce temperaturi suporta pestii pe care vrei sa ii bagi acolo.

http://www.liveaquaria.com/general/fwcompatibility_chart.cfm

Uite aici un tabel cu compatibilitatile.

Rasborele arata bine.
Ochiul lui Sauron nu arata deloc asa... Pe cand prima varianta...
Eu tot cu schimburi zilnice de apa am trecut cu bine peste ciclarea cu pesti
elven wrote:o chestie foarte funny
am luat zilele trecute un crab pom pom...
saracutul a venit cu o singura anemona, cealalta nu o avea...
asa ca s-a gandit el sa se adapteze si si-a pus o aiptasie in celalalt cleste si o flutura prin acvariu amenintator catre pesti )


Cred ca mai mare succes o sa aiba cu aiptasia decat cu anemona...
Peste iarna ai acoperit cu ceva iazul sa nu inghete?
Ce inseamna sa ai copil la scoala. Re-inveti literatura, gramatica...
Apropo - regula privind î din a (â) si folosirea acestuia în România nu a fost aprobata de catre parlament, dar a intrat in "cultura generala" din cauza mediatizarii excesive.
Astfel a fost "adoptata" de Academia Româna la 2 ani dupa un "vot" care nici nu a avut loc.
Si ca sa raminem in aceeasi linie - Acad Romana, dupa mine, legalizeaza prostia - intro/intr-o intru/intr-un, niciun/nici un, nicio/nici o, etc, sunt perfect "legale"


Nu cred ca ar trbui sa aiba vreo legatura cu a avea sau nu copiila scoala, astea sunt lucruri elementare, pe care le folosesti zi de ziz, nu e vreo sintaxa dse fraza.

Referitor la Academia Romana, asta e rolul ei, sa adapteze limba, orice limba de pe pamant este in continua dezvoltare, schimbare, evolutie daca vrei.

Vezi cazul inlocuirii Genitiv/Dativului cu Acuzativul in Ardeal, este vorba de o folosire la scara larga, si exista propunerea legalizarii folosirii acestei forme.
Si eu tot la Ludwigia ma oprisem, arata la frunze cu Repens-ul Rubin (poza facuta emers), dar submers e cu totul altceva si cu totul alta culoare.

Si ai dreptate, e Ovalis, m-am uitat la poze si e egzact ca a mea.
Nu am avut niciodata bile, nici de cladophora, nici de altceva.
Pe cioatele alea am avut un muschi care s-a umplut cu mizerie (era in curent si functiona pe post de perlon) si pe care l-am dat jos.
Alga asta a aparut de nicaieri, oi fi bagat-o cu vreo planta nespalata corespunzator.
elven wrote:
Lemon wrote:Ce colant smecher are asta din al doilea film...

e f usor de gasit....e un autocolant albastru semitransparent....


Ma refeream ca arata foarte bine apa, chiar zici ca e ocean tropical.
 
Forum Index » Profile for Lemon » Messages posted by Lemon
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com