[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: troponel
Forum Index » Profile for troponel » Messages posted by troponel
Message
Unde mai era farmecul
Ca idee eu a 70x50x45h fata si laturile din stica utraclara de 10mm si a costat 190 lei cantuite deci nu cred ca are rost sa te complici cu 6mm, daca bazinul trece de 70 cm pun 10 sa dormi linistit mai ales din sticla normala e undeva la jumatate de pret
Am facut teste si am masurta la iesirea din LDD fara leduri si am 52v

Nu prea vreau sursa cu ventilator si una fara e 600lei din ce am gasit

O sa mai caut sa vad daca gasesc pe cineva sa isi bage nasul in ea poate gaseste solutia
4
3
2
1
am facut poze,

nu am gasit specificatii

Help
O sa pun o poza cu sursa dar e greu de crezut ca o sa gasim ceva pt ca e folosita la niste echipamente pe site-uri de telecom a trebuit sa masor iesirile sa vad care e plus si care e minus pt ca nu gaseam spec


Am primit un sfat sa testez cu becuri de tir sa vad daca le aprimde
nu am mai folosit eu sursa inainte si nu sunt sigur de ea dar sigur are 12A potential dar nu masurati 48V are ca am masurat
ledurile sunt cree chinezesti iar sursa are 12A
Salut,

AM o problema tehnica si pentru ca nu am cunostinte in domeniu apelez la voi pentru identificarea problemei

am o lampa diy de aprox 45 led-uri de 3w cree, 5 LDD-uri 3x 1000mA 2x 600mA si o sursa de 48v pe care le controlez cu un arduino

canalul 1- 10x leduri albe
c2- 9 leduri albastre
c3- 10 ;eduri albastru royal
c4- 2x rosu 4x violet
c5- 2x UV


Problema:

Daca incerc sa ridic canalele mai sus de 25-30% din capacitatea ledurilor sursa intra in protectie

cu un canal pot sa urc la 90 % sta putin si se sursa intra in protectie

nu stiu daca e e de la sursa sau de la ldd-uri


ma puteti ajuta ?


Multumesc



ti-am dat pm
daca sunt cu unghi mai mare chiar te rog

imi zici cat si cum si chiar vreau

ms
ledul uv e cree luat de pe ebay china deci e uv cat se poate. cand ajung acasa o sa ii fac o poza

pe link-ul asta sunt doar cu unghi 55 grade de 410


ideea e ca vroiam repede dar nu cred ca gasesc, te rog sa imi spui ce termen au cei de pe ebay.co.uk pentru o adresa din londra o sa ajung acolo sap viitoare


ms
Salut,

entuziasmul si graba m-au facut sa ard unu led UV (din cele 2 pe care le am) si acum nu mai uv pe lampa asadar

cumpar led cree UV 3W 365-425nm

HELP!

Multumesc
il rog pe Radu sa ne ajute si cu un link, eu nu am reusit sa gasesc asa mare la ei pe site


ms
paharul pe care il folosesti ca reactor antiphos presupun ca nu are filetele din metal nu?

Imi poti spune unde ai gasit ?

Multumesc
am folosit un lipici termoconductor nu mai gasesc magazinul acum dar o sa fac o poza si o postez

nu am testat cum se comporta cand se incalzeste inca dar daca asta ii e rolul sper sa fie ok


am gasit


http://megadinamic.ro/?p=productsMore&iProduct=10800&sName=
sigur ca vin multumesc ai pm
 
Forum Index » Profile for troponel » Messages posted by troponel
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com