[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: troponel
Forum Index » Profile for troponel » Messages posted by troponel
Message
salut

nu cred ca sunt avantaje la 50l. in principiu se lucreaza cu plexi la bazinele mari pentru simplul motiv ca e mult mai usor si mai flexibil decat sticla, dezavantajul major la plexi este ca se zgarie foarte usor

Salut

Acvariu EHEIM 180 100Lx40lx45h, capacul e modificat de mine si poate tine 4 neoane 39W dar droserele pe care le aveam s-au ars impreuna cu neoanele si am cumparat unul nou si 2 neoane noi (pret droser osram + 2 neoane si conectori noi 85 RON)

Filtrul Tetratec 1200 - functioneaza perfect si este foarte silentios, eu dorm cu el in camera
are robineti nontati pe furtune si pe in si pe out sunt foarte multumit de el -


Capitolul CO2 am 2 variante una mai scumpa si una mai ieftina

am 2 butelii:

-una de aluminiu are maner de transport are undeva in jur de 9 kg capacitate era folosita la o instalatie de bere

-varianta mai ieftina este un extinctor prevazut cu robinet adecvat pe care am dat 100 la pachet cu o revizie si montaj, este din otel pun in ea 6 kg co2 PRET 200 RON (pe asta o folosesc eu acum)

2x reductoare de presiune:
- varianta mai scumpa un micromac cu 2 manometre si 2 robinete de linie separate si valva siguranta eu nu il folosesc pentru ca nu am robinet de reglaj fin pentru el.

-varianta mai ieftina este un reductor de model vechi tot cu 2 manometre si cu robinet de reglaj fin am dat numai pe robinet 70 Ron dar isi face banii (pe asta il folosesc eu acum)

Preturi

Acvariu Eheim 180 - 350 RON (reducere la 300 RON)
Filtru Tetratec 1200 -300 RON (redus la 250RON sau 200RON daca se cumpoara si acvariul)
1.Butelie CO2 aluminiu -300 RON
2.Butelie CO2 otel -200 RON
1.Manometru MicroMac -250 RON
2.Manometru cu robinet de reglaj fin -150 RON

LA 2 produse cumparate 10% reducere

ori pe mail marius_mosu@yahoo.com
dar cel mai bine la tel: 0723603851

daca mai este disponibila mi-ar prinde bine ms
Salut

Acvariu EHEIM 180 100Lx40lx45h, capacul e modificat de mine si poate tine 4 neoane 39W dar droserele pe care le aveam s-au ars impreuna cu neoanele si am cumparat unul nou si 2 neoane noi 350 RON (pret droser osram + 2 neoane si conectori noi 85 RON)

Filtrul Tetratec 1200 - functioneaza perfect si este foarte silentios, eu dorm cu el in camera
are robineti nontati pe furtune si pe in si pe out sunt foarte multumit de el - 300 RON


Capitolul CO2 am 2 variante una mai scumpa si una mai ieftina

am 2 butelii:

-una de aluminiu are maner de transport are undeva in jur de 9 kg capacitate 300 Ron era folosita la o instalatie de bere

-varianta mai ieftina este un extinctor prevazut cu robinet adecvat pe care am dat 100 la pachet cu o revizie si montaj, este din otel pun in ea 6 kg co2 PRET 200 RON (pe asta o folosesc eu acum)

2x reductoare de presiune:
- varianta mai scumpa un micromac cu 2 manometre si 2 robinete de linie separate si valva siguranta 250 Ron eu nu il folosesc pentru ca nu am robinet de reglaj fin pentru el.

-varianta mai ieftina este un reductor de model vechi tot cu 2 manometre si cu robinet de reglaj fin 150 Ron am dat numai pe robinet 70 Ron dar isi face banii (pe asta il folosesc eu acum)

Recapitulare

Acvariu Eheim 180 - 350 RON (reducere la 300 RON)
Filtru Tetratec 1200 -300 RON (redus la 250RON sau 200RON daca se cumpoara si acvariul)
1.Butelie CO2 aluminiu -300 RON
2.Butelie CO2 otel -200 RON
1.Manometru MicroMac -250 RON
2.Manometru cu robinet de reglaj fin -150 RON

LA 2 produse cumparate 10% reducere

ori pe mail marius_mosu@yahoo.com
dar cel mai bine la tel: 0723603851
Salut

Acvariu EHEIM 180 100Lx40lx45h, capacul e modificat de mine si poate tine 4 neoane 39W dar droserele pe care le aveam s-au ars impreuna cu neoanele si am cumparat unul nou si 2 neoane noi 350 RON (pret droser osram + 2 neoane si conectori noi 85 RON)

Filtrul Tetratec 1200 - functioneaza perfect si este foarte silentios, eu dorm cu el in camera
are robineti nontati pe furtune si pe in si pe out sunt foarte multumit de el - 300 RON


Capitolul CO2 am 2 variante una mai scumpa si una mai ieftina

am 2 butelii:

-una de aluminiu are maner de transport are undeva in jur de 9 kg capacitate 300 Ron era folosita pentru imageimage

-varianta mai ieftina este un extinctor prevazut cu robinet adecvat pe care am dat 100 la pachet cu o revizie si montaj, este din otel pun in ea 6 kg co2 PRET 200 RON (pe asta o folosesc eu acum)

2x reductoare de presiune:
- varianta mai scumpa un micromac cu 2 manometre si 2 robinete de linie separate si valva siguranta 250 Ron eu nu il folosesc pentru ca nu am robinet de reglaj fin pentru el.

-varianta mai ieftina este un reductor de model vechi tot cu 2 manometre si cu robinet de reglaj fin 150 Ron am dat numai pe robinet 70 Ron dar isi face banii (pe asta il folosesc eu acum)

Recapitulare

Acvariu Eheim 180 -350 RON (reducere 330 RON si asigur transport )
Filtru Tetratec 1200 -300 RON
1.Butelie CO2 aluminiu -300 RON
2.Butelie CO2 otel -200 RON
1.Manometru MicroMac -250 RON
2.Manometru cu robinet de reglaj fin -150 RON

LA 2 produse cumparate 10% reducere

ori pe mail marius_mosu@yahoo.com
dar cel mai bine la tel: 0723603851


Marius
cumperi niste profile da aluminiu le pui unu langa altul pe spate le fixezi cu niste suruburi si iti faci radiator
salut,

vreau sa cumpar cateva fire de ricia pentru a ajuta o colisa sa isi faca cuib

nu imi trebuie prea multa

PM pls

Multumesc
Salut

Acvariu EHEIM 180 100Lx40lx45h, capacul e modificat de mine si poate tine 4 neoane 39W dar droserele pe care le aveam s-au ars impreuna cu neoanele si am cumparat unul nou si 2 neoane noi 350 RON (pret droser osram + 2 neoane si conectori noi 85 RON)

Filtrul Tetratec 1200 - functioneaza perfect si este foarte silentios, eu dorm cu el in camera
are robineti nontati pe furtune si pe in si pe out sunt foarte multumit de el - 300 RON


Capitolul CO2 am 2 variante una mai scumpa si una mai ieftina

am 2 butelii:

-una de aluminiu are maner de transport are undeva in jur de 9 kg capacitate 300 Ron era folosita pentru

-varianta mai ieftina este un extinctor prevazut cu robinet adecvat pe care am dat 100 la pachet cu o revizie si montaj, este din otel pun in ea 6 kg co2 PRET 200 RON (pe asta o folosesc eu acum)

2x reductoare de presiune:
- varianta mai scumpa un micromac cu 2 manometre si 2 robinete de linie separate si valva siguranta 250 Ron eu nu il folosesc pentru ca nu am robinet de reglaj fin pentru el.

-varianta mai ieftina este un reductor de model vechi tot cu 2 manometre si cu robinet de reglaj fin 150 Ron am dat numai pe robinet 70 Ron dar isi face banii (pe asta il folosesc eu acum)

Recapitulare

Acvariu Eheim 180 -350 RON
Filtru Tetratec 1200 -300 RON
1.Butelie CO2 aluminiu -300 RON
2.Butelie CO2 otel -200 RON
1.Manometru MicroMac -250 RON
2.Manometru cu robinet de reglaj fin -150 RON

discutam la pret daca se doreste un pachet + transport

ori pe mail marius_mosu@yahoo.com
dar cel mai bine la tel: 0723603851

Marius

Salut,

Asa cum spune titlul cand un acvariu EHEIM 180

imbunatatiri: capacul este prevazut cu 4 neoane 39w alimeantate de 2 drosere electronice Philips

numai droserele au costat 100 lei si neoanele 60 lei 3xosram 860 1xosram 835

Pret: 380 Ron NEGOCIABIL


P.S scopul vanzarii: trecerea treptata la un reef

Multumesc
Marius
Salut,

Mai e ceva disponimil ?
Scuze,

Ma bag si eu ca musca... care din sistemele astea scad duritatea apei ??

Multumesc
salut,

un update cand mai primim ?
Salut, imi place tot ce tine de bazinul tau nu stau sa enumar zic simpu tot, stau la munca si caut povesti de genul asta de spus nepotilor daca eu inca nu imi permit o asemenea minunatie macar sa vad la altii dar de ceva vreme nu ne mai incanti cu updateuri...

Salut,

Ma intereseaza un stant pentru acvariu 100x40 compartimentat solid si daca e posibil o culoare cat mai inchisa

Nultumesc

Cumpar un acvariu intre 40-60l cu Capac ofer 100-150 lei in functie de starea si aspectul lui
salut

revin cu un update si o rugaminte, in primul rand asa a aratat acvariul meu imagina 2 iar dupa reconfigurare arata ca in imaginea 1

acum vreau sa mai adaug plante si nu stiu ce sa pun ceva cu frunze in partea din dreapta poate ceva plante rosii pentru ca ce-a ezistenta nu stiu de ce dar nu prea o duce bine frunzele de jos mereu sunt mai inchise

deci in mare parte sunt deschis ideiilor noi astept sugestii

Multumesc
caut un acvariu intre 40-80l pe post de maternitate pentru colise am filtru ma intereseaza doar acvariul cu capac pe cat posibil cat mai ieftin

Multumesc
Greu de crezut ca vei reusii sa scapi de melci fara sa schimbi totul nisip plante.... dar nu iti face mari probleme problema melcilor comunitari poate fi tinuta in frau cu schimburi saptamanale de apa pe care oricum e bine sa le faci 20-30% din cantitatea de apa.

cat despre apa albicioasa mai mult ca sigur acvariul nu este ciclat
nu se pricepe nimeni ?
nu ii pot prinde separat la poza unu are antene unu nu, am citit undeva ca sunt colorati lafel si femela si masculul doar cand e agitat masculul are culori mai puternice ce alte caracteristici mai indica sexul ???
 
Forum Index » Profile for troponel » Messages posted by troponel
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com