[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Thereau
Forum Index » Profile for Thereau » Messages posted by Thereau
Message
Hello, am rezolvat-o cu ledurile, am ales 2 benzi roz pentru margine si 1 banda alba pentru partea din mijloc.
Acum am trecut la nivelul urmator si am inceput sa construiesc un mic decor pentru o laterala.
Am totusi cateva intrebari:
- tinand cond de faptul ca nu imi permit sa mai scot toata apa din acvariu, daca o sa libesc decorul de la jumatate in sus credeti ca o sa ramana fixat in apa ? i-am lipit cateva bucati de marmura pe laterala pentru al ingreuna mai tare.
- ce parere aveti pana in momentul de fata despre opera de arta?
- ce fel de colorant se poate baga in laptele de ciment ? de unde se confectioneaza ? voi ce ati folosit ?
Buna dimineatza, in prinul rand doresc sa va multumesc pentru raspunsuri.
Ideea este simpla, fiind un acvariu cu ciclide cred ca o lumina difuza este suficienta, din acest considerent ma gandesc la 2 sau 3 benzi cu leduri. Nu pot sa imi imaginez exact ce culori s-ar potrivi. Cred ca ideea de 2 benzi cu leduri albe si una cu leduri albastre la mijloc trebuie sa arate bine...
Rugaminte mare!!
M-am gandit sa schimb lumina la acvariu(un neon) cu 2 benzi de leduri .
Acvariu are 120 X50, credeti ca 2 randuri de benzi sunt suficiente pentru o lumina frumoasa ?
Din experienta voastra aveti idee cam ce culori as putea sa combin sa iasa ceva deosebit?

Multumesc anticipat,
S-a dat, se poate inchide topicul
Va multumesc pentru sfaturi, oricum am reusit sa scap de acesti pestisori. I-am dat unui baiat care se ocupa cu pesti. Oricum pentru moment problema este rezolvata. Am mai adus ceva locatari in acvariu pentru ca multi spuneau ca este posibil sa fie si din cauza spatiului prea mare in acvariu si ca ar trebui sa suprapopulez acvariul pentru a se stabili armonia
O sa incerc si variant asta
cred ca am gasit, este vb de inculpatul din imagine pe care m-am gandit sa il si donez pe el si pe toti cei ca el
Donez 3 exemplare ca cel din imagine.
Predare personala in Bucuresti, Soseaua Stefan Cel Mare,
Contact 0747444189
Salut, nu am asa ceva , doar ciclidee am in acvariu !
PROBLEME PROBLEME!!
Ce se intampla oare ? O parde din pestii mei au ramas fara coada sau cu o parte din coditza lipsa?
Are cineva vre-o explicatie pentru asta?
Salut, asa este, teoretic ai mare dreptate in ceea ce spui. Dar ma gandeam ca poate vreun ochi mai bine dezvoltat ma poate ajuta cu ceva sfaturi. Primind sfaturi nu inseamna neaparat ca asta o sa si fac doar ca o sa iau cateva idei care-mi plac mie si o sa incerc sa le pun in aplicatie.
Niste oameni mai destepti si cu o imaginatie mai dezv in ale acvaristicii pot sa imi dea si mie cateva sfaturi despre cum ar trebui sa imi amenajez acvariul mai departe? Daca trebuie sa mai pun/scot cate ceva..
Puc2
Hello, mai atasez cateva poze cu micii teroristi

Enjoy
Si cativa ancistrusi
Ceva asa
Ceva draci de astia mici
Poza mai clara sper
New Update, inca nu am gasit pietrele potivite pentru acvariu dar am inceput sa il populez. Pestii se simt minunat si sunt teroristi pe baterii!
Am nevoie totusi de niste sfaturi pentru restul amenajarii acvariului.
Cine are idei pls nu ezitati sa imi scrieti aici!
Buna ziua, tot caut de cateva zile un magazin (online sau fizic Bucuresti) de unde pot sa cumpar niste pietre calcaroase (gen cele de la Hornback). Sunt de acord sa platesc ceva bani pentru a economisi ceva timp pe care ar trebui sa il sacrific sa merg sa caut pietre la rau, dar nu vreau sa platesc 400 ron pe 5 pietre de la hornbach. Va rog cine are cunostinte sa imi scrieti.
Buna ziua, tot caut de cateva zile un magazin (online sau fizic Bucuresti) de unde pot sa cumpar niste pietre calcaroase (gen cele de la Hornback). Sunt de acord sa platesc ceva bani pentru a economisi ceva timp pe care ar trebui sa il sacrific sa merg sa caut pietre la rau, dar nu vreau sa platesc 400 ron pe 5 pietre de la hornbach. Va rog cine are cunostinte sa imi scrieti.
 
Forum Index » Profile for Thereau » Messages posted by Thereau
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com