[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: pyrnhia
Forum Index » Profile for pyrnhia » Messages posted by pyrnhia
Message
Numai eu stiu cat am tras sa pot obtine acei cm suplimentari...
Pe conectica am trecut la diametrul 25,avem 20 m teava pn16, coturi la 90° si 45°, mufe de legatura si tranzitie, ramificatii, dopuri, olandeze, etc...tot ce trebuie pentru un bean animal cu 3 out si 1 in.
Sumpul ma gandesc sa il fac de 100/50/50 si va fi instalat in subsolul blocului, diferenta de nivel fiind de vreo 3 m asa ca ma gandesc sa iau o pompa cu vreo 3000-4000 l/h debit, inca nu stiu exact.
Ca tot existau "carcotasi" care preziceau cresterea bazinului ??
Acvariul in sine a mai crescut...a ajuns la 120/60/60 cu fundul din sticla 10+6, laterale mici 10 si laterale mari 12 mm sticla float deoarece efectiv am uitat sa specific ca doresc o laterala mica si una mare ultra clear, toata cantuita.
Am facut o tentativa de lipire cu dow corning 881 care a esuat asa ca prindem experienta cu o alta tentativa de lipire.
Ziua buna oameni faini si bine v-am regasit dupa 3 ani!
Din cauza unor probleme destul de grave am fost nevoit sa sistez totul pe termen nedeterminat dar din fericire pt mine nu am renuntat nici un moment la acvaristica, chiar daca proiectul initial a ajuns la "gunoi" impreuna cu tot ce tinea de el.
Salut si bafta cu proiectul.
Urmaresc topicul caci in aceeasi situatie sunt si eu.
Am facut bazinul 120/60/60, acum astept ledurile din China, am luat fitingaraia de pvc-u pt sump, tot adun componente...
E un proiect mai vechi pe care din motive bine intemeiate am fost obligat sa il aman...dar acum am o perioada de acalmie si trag sa il fac.
Deci, te urmaresc ca poate aflu surse de materiale si la randul meu poate pot ajuta.
Cum mai merge proiectul?
La nevertebrate.ro stiu ca aveau, ai cautat?
Se vinde doar complet?
Doar ce a ajuns la mine.
Multumesc pentru donatie, chiar este grea.
Eu am schimbat astfel de instalatii si chiar am modificat de la 2×18 la 3×24 w.
Daca ai 2 maini stangi sau nu ai scule adecvate e bataie mare de cap,mai bine apelati la cineva care se pricepe.
Stiu,se iau in calcul si acestea...cooler si sursa avem deja.
Fac ceva calcule si anunt,in principiu o doresc pt acvariul la care am luat si plasa.
Salut domnu,mai este valabil radiatorul+ledurile?
Imi lasi in privat un nr de tel sa vorbim maine?
Multumesc si iti doresc o seara placuta.
Sau eu sapt ce urmeaza ajung in Bucuresti,daca bine am vazut la profil...cum doresti
Se poate prin posta cu plata ramburs?
Poze cu profilele in sectiune si cu coltarele se poate?
Ms.
Stiu
Eu ii am in apa dulce momentan,de aceea intrebam
Salut,cum ai facut aclimatizarea de la apa dulce la sarata?
 
Forum Index » Profile for pyrnhia » Messages posted by pyrnhia
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com