[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Ancamarketing
Forum Index » Profile for Ancamarketing » Messages posted by Ancamarketing
Message
nu am vazut deloc icre, si am inteles, de la un crescator, ca e destul de greu sa ai puiuti de la ei, dar nicinu mai are burta asa umflata dar tot alba e.
Nu mai inteleg nimic
nu e chiar asa Andra. In primul rand nano a stat la ciclat 1 luna si am introdus doar 2 neoni, restul de 5 au stat tot timpul in ala mare.
Teoretic la cei 2 riscul sa moara era minim, si i am separat ptr ca am vazut ca unul avea burta mare, pe cale sa depuna.
multumesc Stefan.
In nano e cam subtire substratul in fata si nu stau plantele, iar in partea din spate se pare ca le atrage cam tare filtrul. Si pe astea le am mutat mai in colt ca stateau aplecate si cu varfurile lipite de filtru.
Nu mi dau seama daca au crescut crevetii, ptr ca am mai adaugat cam vreo 12 buc maturi si vreo 20 juvenili.
Oricum intr o zi am gasit unul matur mort si nu inteleg de ce.
Am avut 6 guppy, iar in prima seara 2 s au sinucis, au sarit pe covor, iar ieri, cam la 2 saptamani de cand i am adus a murit unul.
Ciudat este ca a murit imediat dupa schimbul de apa si abdomenul, cam de cateva ore, paraca era uscat. Nu inteleg ce a avut, ptr ca ceilalti pesti par sanatosi.
Neonii stau acolo deaproape 2 luni si sunt ok. De fapt ei au fost de sacrificiu, temerarii
Cred ca merita sa i pun inapoi cu fratii lorin acvariul mare.

Am incercat sa fac niste crengute din salcia creata din curte, ar se pare ca este prea tanara si a iesit ceea ce se vede.
Am sa cumpar o cioata de vie.

Asteptam si noi astia incepatorii cate un imbold din partea @aquamasteri lor@ ptr a sti daca facem bine ceea ce incercam.[b]
Multumesc Andra. Binenteles ca si parerea ta conteaza, dar sincer asteptam si parerea celor mai experimentati.
no comment?
nici bine sau rau?
sau se comenteaza doar la acvariile colegilor cu multa experienta?
pacat
upgrade nano 15 l cu creveti si guppy
image
image
image
image
image
image
image

image
acvariul mare e stabil, nu mai sunt decese
image
image
image
am patit si eula fel, am schimbat neonul dar in cateva zile s a arsiar, am schimbat drosserul si acum este ok
e mai greu cu limba @romania@ la 18 ani.
Buna,
Poate face cate un pachetel pentru fiecare , ma abonez si eu.
Merci.
multumesc lui Stefanp ptr creveti. E un coleg f bun, serios si de mare incredere.
Confuzia nu e de la tine, confunz e cel care posteaza in zece locatii odata fara sa cunoasca despre ce e vorba, sau fara sa se informeze.
Succes, asteptam poze cu noul design
Multumesc ptr aprecieri.
Am introdus doar doi tetra ptr ca am citit ca le trebuie mai mult spatiu decat am eu in nano , 15l. Se pare ca un neon are icre si de asta i am separat. Nu am substrat fertil si am vrut sa fac o proba cumai putine plante sa vad daca traiesc.
Ma gandeam sa pun un betta si RCS. Ma mai gandesc.
Substratul l am luat de la Animax (Palas dar au si in Carrefour), sunt niste pungi f mici la 3, 50 lei parca. Am luat doua ptr un fund de 25x25 cm si sincer mai mergea una.
continuare nano
image

Uploaded with ImageShack.us

asteptam RCS
image

Uploaded with ImageShack.us
Schimb oricati melci substrat, am f multi, pe creveti RCS sau/si 2 sau mai multi microrasbora
Multumesc andracora ptr neoni. innoata f veseli
Bine ar fi sa apara donatii in Iasi (plante), de 2 luni de cand urmaresc forumul nu am vazut asa ceva, poate doar la rubrica vanzari, de care am beneficiat o data.
Multumesc Dragos,
Am vazut postul cu lampa, dar sincer nu e prea estetica.
In consecinta cred ca am sa cumpar una, imediat ce imi va permite bugetul sa mai investesc in acvaristica
Geamurile sunt curate dar poza e de vina, facuta cu telefonul.
Deocamdata nu am bani de filtru extern, si nici de plante.

La cel mic am pus o banda adeziva, deorece m am grabit si l am lipit cam grosier.

L am facut doar de 30 cm ptr ca sta pe bar si atat mi a permis, nu am gasit alt loc in care sa nu arunce astiamici (2 fete), cu ceva in el.
 
Forum Index » Profile for Ancamarketing » Messages posted by Ancamarketing
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com