[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: cocos
Forum Index » Profile for cocos » Messages posted by cocos
Message
Donez 2 acvarii de circa 30 ?i 40 de litri, 7 ciclide mature, ?i 20 de pui de cearuleus la 3-4 cm... 0760540744
Vând pui caeruleus 3 cm -3lei/buc
Pseudotropheus trawasae chilimbar 3cm- 3lei buc
Pt video si poze 0760540744
Vand melanochromis joanjohnsonae aprox 9 cm cred ca sunt 4 femele si 2 masculi sau 5 femele si 1 mascul... 50 lei toti sau schimb cu alte ciclide, sau pui sau filtre
Cumpara femele din specia metriaclima membe deep si femele hongi sweden la aproximativ 8 cm.. Astept oferte pe pm.. Ms
Dupa mult chin si o tragedie din cauza careia am ramas fara pesti ...aproape am terminat...cam asa arata
Asteptam apa sa se limpezeasca....
Ms pt critici? si informatii....nu am intrebat pentru ca am mai citit pe aici si am crezut ca am inteles dar se pare ca nu...am gresit la calcule...acum am rezolvat problema am lipit pieptanele langa sticla..trebuia cam 1-2 cm mai jos....merge perfect sistemul fara zgomot...
Am rezolvat problema cu tevile...aveam si.open sifon prea jos...l-am ridicat mai sus sai acum e ok...acum am alta problema..pieptanele este prea sus...cum sa fac sa il dau mai jos...oare pot taia 2cm din sticla?
Curge o teava si nu mai pot sa o desfac...este lipita...
Salutare....am umpult acvariu..este ok rezista...dar din pacate am ceva probleme cu bean animalul .....acum caut pe cineva care face capace la comanda...astept informatii de la voi...ms
Pe pozitie ...
Nu am clor in apa...apa vine din fantana...si mai am si un tub de bacterii cumparat pe care o sa il pun ...ms pt rasp
Intrebare...pot pune pestii direct in apa de la robinet combinata cu apa din sump unde sunt acum...apa de la robinet cam 350-400l...apa din sump 100l...si bineinteles filtrarea din sump care a mers cam o luna...?...adica sa nu mai las acvariul la ciclat
A venit si pompa...
Da...ma tot gandesc..chiar se poate infunda o teava daia de 32?...alt sistem de schibare a apei stie cineva?...
Decorul 3d o sa vina mai tarziu din pacate...nu mai este cash...de acea vreau sa maschez cumva pana o sa cumpar decorul
E calculat... open.sifon o sa il mai reglez nu e inca lipit...acolo la gaura e un t dar am robinet jos...ii dau drumu doar cand schimb apa...pt ca pe unde baga pompa am un t care duce apa in acvariu si din t pleaca un furtun care o sa duca la baie ..
Salutare...cine ma poate ajuta cu o informatie..cum pot masca cutia cu bean animal din interiorul acvariului? Merge cu autocolant?
E aproape gata
Salutare...caseta pentru bean animal o fac in interior pt ca o sa vina acoperita de un fundal3d...pe laterala nu vreau pt ca se vede urat...cei 25 cm trebuie sa ii las pt ca standul vine ca un T ...deci o sa am 15 cm stanga dreapta doar blatul..
Am dat comanda de geam , fata si laterale ultra clar,fund dublu 10+8 ...luni ma duc sa ridic comanda si cel mai probabil joi o sa il lipesc daca gasescc silicon...se pare ca nu mai au firmele pe stoc..acum vreau sa dau comanda de jebao dct 8000 ..daca are cineva sa imi spuna cate ceva de ea astept cu nerabdare...pentru ca nu gasesc pareri despre ea..
 
Forum Index » Profile for cocos » Messages posted by cocos
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com