[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: dozer
Forum Index » Profile for dozer » Messages posted by dozer
Message
S-a dat.
Multumesc.
Vand o radacina decorativa tratata si tinuta in apa (se poate folosi imediat, nu plutesti) + bonus java moss + cateva bucati de coaja cocos tratate - totul la 45 lei.
Livrare in zona Aparatorii Patriei.

Multumesc.
Haideti oameni buni, mai p-aici, pe langa casa, n-are nimeni cateva fire de moss in plus? Stau cu acvariul chel... Merci.

P.S. M-ar interesa si un mascul de betta... tanar si frumos, de preverat rosu voalat, dar nu obligatoriu atata vreme cat arata bine.
Cumpar java moss. N-am nevoie de foarte mult, vreau sa setez un nano de 20 litri pt un beta.
Prin zona Aparatorii Patriei/Berceni ar fi ideal...
Eventual pot da la schimb un aspirator de substrat JBL (fara robinetul de capat, altfel nou-nout!).
S-a dat tot.

Multumesc.
Salut,

Nu vand separat. Acvariul e functional, cu pesti in el, nu-l pot descompleta.

Salutare,

Pret nou, de sarbatori: 1.600 tot pachetul!!
Acvariu Ehaim mp 240 litri + 2 neoane suplimentare fata de standard ( 4 in total originale ehaim)+ mobilier suport + filtru JBL Cristal Profi e900 inca in garantie + substrat Dupla Ground (bonus suplimentar cca. 10 l nefolosit) + diverse plate (se vad in poze) + pesti: 3 scalari maturi; 3 ancistrusi maturi (cel putin unu mascul); 4 hemmigramus; 1 kuli + incalzitor + 2 buturugi + pietre + 2 prize programabile + mincioc mare + dispozitiv plantare ehaim + hranitor automat ehaim + diverse sortimente de mancare + aspirator substrat + cca. 15 m de furtun pt schimbat apa.
Practic cam tot ce s-a strins in aproape 10 ani de acvaristica.
Atentie: nu vand pe bucati, se vinde tot pachetul!
Asigur asistenta privind instalarea, nu asigur transport!
Anunt valabil doar pentru bucuresti. Se poate vedea in zona Aparatorii Patriei.
Pret total pachet: 2.000 lei
S-a dat, se poate inchide. Multumesc.
Upgrade!! Filtru extern JBL e900! silentios, fortos, frumos.... verry happy!
Rezervat momentant pt aryna.
Multumesc.
Filtru defect, in sensul ca nu mai are presiune, desi motorul merge, axul si elicea par OK, furtune/filtru curatate.
Am la el teava de tur, cea perforata pt retur, furtunele, buretele despartitor dintre mediile filtrante (folosit), inele ceramice cca. jumatate de canistra (folosite), filtru perlon nou, garnitura OK, 4 robineti pentru demontarea filtrului fara scoaterea furtunelor din acvariu.
Unul dintre robineti si iesirea de retur din capac au plasticul de la stutul ce intra in furtun crapat. Eu am acoperit crapaturile cu calti de instalatii si a mers OK. Banuiesc ca se pot lipi cu solutii gen poxipol.
Cine se pricepe banuiesc ca-l poate si repara. Filtrul a functionat la mine trei ani.
Il dau la schimb de preferat cu plante ne-invazive, nepretentioase,preferabil cu frunza mare, pesti hemmigramus sau cory, dar sunt deschis si la alte propuneri.

Multumesc.
Inca o intrebare... ce medii filtrante ai la el? Merci.
Salut, de cat timp e in uz? Ai toate accesoriile la el?
Merci.
Daca e vorba de ehaim 2028, spune-mi te rog ce bani vrei pe el.

Merci.
Salut,

Ma intereseaza Lindernia rotundifolia Variegated 5 fire si Ammania Bonsai 5 fire.
Mai ai?

Merci
Le-am mai dat.. dar ocazional. O sa le bag zilnic in perioada urmatoare sa vad ce se intampla..
Posibil... cine mai tine minte de acum 7 ani?
La mine in acvariu cel putin, polysperma isi pierde frunzele de la baza, care plutesc prin acvariu si ramane cu frunze de la jumatate in sus.. de obicei tai si replantez. Asta e motivul pentru care asi opta pentru plante cu frunze mari, gen echinodorus.
Iar nucus-ul... e delicatesa pentru ancistrusi...
Le dau la micuti felii de morcov si castravete... mananca, sunt fericiti, dar se pare ca plantele sunt o tentatie prea mare pentru ei. I-am vazut, iar frunzele proaspat gaurite sunt verzi, fara urma de galbeneala.. daca era de la lipsa de CO2 n-ar fi trebuit sa se ingalbeneasca cat de cat in jurul gaurii?
Criptocorinele sunt toate la fel de prolifice, sau doar ce am avut eu la un moment dat, care se bateau de la egal cu valisneria pentru teritoriu?
E. Amazonicus pare a fi o varianta, insa Nuphar japonica creste mult prea mare, vad ca ajunge pana la 80 cm inaltime si 50 cm diametru tufa?!
 
Forum Index » Profile for dozer » Messages posted by dozer
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com