[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: timrelu
Forum Index » Profile for timrelu » Messages posted by timrelu
Message
Standul dupa cateva maini de lac

http://img.plici.ro/image/e5a
ocean wrote:Pentru poze vezi ca ai un buton de attachments(albastru in josul paginii) - browse-poze de pe calc


Am vazut butonul dar sunt prea mari pozele . mai incerc mai tarziu
Va salut

Incet Incet incerc si eu sa pun pe picioare un acvariu marin, la inceput nu era asta proiectul dar pana la urma forumul m-a convins . La parte financiara sper sa nu exagerez prea mult dar vedem ce va iesi .

Hardware pana in prezent:

Acvariu 100/40/50 Eheim
Sump 60/28/60 Sper sa nu gresesc
Suport acvariu : Este si el din pal dar va fi ranforsat cu lemn nu imi fac griji.
Pompa recirculare : momentan Dymax ph1800 poate Upgrade la Jebao DC
Skimmer weipro 2012 momentan ,
Pompe valuri : Sunsun jvp 110 dar o sa cumpar cel mai probabil un 2 buc. Jebao RW 4
Mediu filtrant : 2 L matrix
Piatra /Nisip : va urma
Osmozor : va urma


Momentan sunt la partea de proiectare si ce pot sa spun sigur este ca va fi cu Beam animal cutie exterioara pe o laterala (am deja sticla pregatita si gaurita ) .Mai urmeaza sper sa fie repede sa gauresc acvariul cu ajutorul lui Dragos (kirucd).
Suportul din pal a primit cateva straturi de lac si o mica ranforsare .
Sticla pentru camerele din sump este , il voi inparti in 3 camere sau 2 inca nu stiu exact oricum va fi destul de inghesuit .
Scurgerea se va face cu PVC-u de 25mm , o parte din fitinguri le am.

Sper ca in maxim 2 luni daca imi permite timpul si bugetul sa il dau la apa.

Deschis la critici si incurajari . Poze in curand nu prea m-am prins cum trebuie urcate ? trebuie cumva puse pe un site de gazduire ?



Ti-am dat pm poti sa imi zici daca ma e aia la 35 lei ms
Bravo Interesant proiectul astept si eu finalitatea lui si cine stie poate sa pun mana pe un controller.
Salut

Pentru cei care au nevoi de fitinguri ,tevi , flanse trecere din PVC-U si sunt din Bucuresti gasiti la Romstal (Cel din Drumul Taberei) am fost eu astazi si au tot ce vrei.
Buna

Ma numesc Relu detin de 2 ani un acvariu Eheim mp80 ,dar in curand o sa mai incep un proiect incet incet sa vedem ce va iesi de acvariu marin.

 
Forum Index » Profile for timrelu » Messages posted by timrelu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com