[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: marcusyon
Forum Index » Profile for marcusyon » Messages posted by marcusyon
Message
Noutati ?
De ce nu iti cumperi un hranitor automat ?
News update:

Vad ca toata lumea este fericita, cel putin pentru moment. Toate ranile au disparut insa mai exista cateva mici puncte pe coada care nici nu dispar dar nici nu se inmultesc. Din pacate nu am reusit sa-mi dau seama daca este din cauza disputelor sau a unei boli
Punctele de pe coada cu siguranta nu sunt de la gris, cel putin la mine. Din pacate nu am cum sa le analizez la microscop sau lupa, dar tind sa cred ca este un parazit, asa ca momentan tratez cu Jbl Argudol. Va tinla curent cu noutatile.
Apropo, red spotted aia ai tai cum o mai duc ?
Eu va intreb daca au pestii mei o boala si voi va certati ) Hai sa pastram topicul la subiect si orice neintelegere/nelamuriri sa le rezolvati prin pm. Va multumesc la amandoi pentru pareri si va astept in continuare




Pm: girls, get a room
Nu e finrot ca m-am tot uitat. Din pacate nici de la lupte nu e cu siguranta. Din pacate inca nu reusesc sa-mi dau seama cu ce parazit am de a face...
image

image

image

image
image

image

image

image

ce mai zic pestanii ?
Masurat aseara nitritii=0. La ph am ceva dubii pentru ca valorile erau in jur de 8
Sa vedem cat timp am duminica, pentru ca maine o sa fiu toata ziua la birou...
Sincer nu foarte bune. Sa le luam pe rand:

-perechea se izolase intr-un colt, curatau pe rand locul, alergau tot ce misca pe langa. Am scos acvariul de 80L de la naftalina, l-am pus la spalat si dezinfectat si cand eram aproape gata i-a crapat fundul. Din cauza lipsei de timp, nu am cumparat alta sticla, perechea s-a tot batut cu tot ce misca prin acvariu si probabil "a trecut momentul"

-in momentul de fata am o problema cu acvariu si din lipsa timpului inca nu-mi dau seama despre ce e vorba. Ca sa detaliez, lipsesc 1-2 solzi de la vreo 3 pesti, se freaca de nisip, sunt destul de linistitit in rest. Pe de alta parte, mananca toti cand e vorba de masa si nu arata ca ar avea vreo problema.

Acum, nu stiu daca e din vina stresului si luptelor din cauza perechii de severum sau e vorba de vreo boala...
Eu ti-am zis "ca congelaturile" sunt de vis )
Nici ai mei nu se omoara cu fulgii, dar nu ramane nimic dupa ce le pun. Bataia mare este pe larvele rosii )
JBL Spirulina care teoretic are si un adaos de usturoi
Le dau si congelaturi si fulgi si spirulina
Eu nu am problema cu ei
Sa nu ii manance plantele ))
Sa zici mersi ca nu ti-am stricat surpriza )
 
Forum Index » Profile for marcusyon » Messages posted by marcusyon
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com