[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: marcusyon
Forum Index » Profile for marcusyon » Messages posted by marcusyon
Message
Femela cu pricina:

image

image



Femela inamica:

image


Masculul:

image
image

Uploaded with ImageShack.us
In cazul asta, nu am altceva de facut decat sa ii tin sub supraveghere
Nu stiu ce sa zic... cand ajung acasa o sa urc niste poze cu ambele femele si cu masculul. La mascul se vad clar pe cap "viermisorii" pe cand celelalte ( le denumesc in continuare femele ) nu au model. Mai mult, daca cea de-a doua femela ar fi mascul, nu ar trebui sa ingrijeasca amandoi locul depunerii ?
La severum e normal ca femelele sa-si imparta teritorii ? Vad ca una din femele isi apara un colt unde am buturuga si se tot "pupa" cu cealalta. Pe de alta parte, masculul pare sa nu le dea atentie..
Ma simt ca la scoala la lectia de biologie
Sorin3030 wrote:
marcusyon wrote:Fauna este formata din scalari, sajica, red parrot, severum, pleco, botia, green terror ( inca sunt mici ) si thorichthys ellioti. Pana acum nu avut absolut nici o problema


N-am de spus decat "incredibil de frumos".Chiar vreau sa urmaresc evolutia acvariului tau pe masura ce cresc si ceilalti.Ce dimensiuni ai acolo,500 de litri?Stai la curte sau la bloc?Imi pare rau,dar arata prea bine ca sa nu cer mai multe detalii



Din pacate am doar 300l. Mic, poate nu pentru acum, dar cand or sa mai creasca putin o sa fie destul de greu. Deja filtrarea face fata cu greu si urmeaza sa ii fac un upgrade. De locuit, ca tot romanul, la bloc.

Pentru viitorul indepartat am in plan un acvariu de +700L . Atunci o sa fie distractiv
Fauna este formata din scalari, sajica, red parrot, severum, pleco, botia, green terror ( inca sunt mici ) si thorichthys ellioti. Pana acum nu avut absolut nici o problema
Mersi.
Caut sa mai bag 1-2 exemplare de red spotted insa nu gasesc. La Nevertebrate dau min 5 buc
Am si eu 4 buc red shoulder:

image

image

image

image

image

Uploaded with ImageShack.us
Donez un pleco de 15 cm.

tel: 0722271468
 
Forum Index » Profile for marcusyon » Messages posted by marcusyon
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com