[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: coxanelu
Forum Index » Profile for coxanelu » Messages posted by coxanelu
Message
o sa incerc sa tirez aparatul de la munca ...poti veni sa-i vezi si daca-ti plac ii iei daca nu...tot ii iei ca sint prea multi

mai adaug la donatie multi pui de molly lyra, aprox 2 saptamani inclusiv parintii lor care nu se mai opresc din "treaba"
vioi, sanatosi, par a fi femele, din lipsa de spatiu trebuie sa plece

0729 580 080...zonele titan, salajan, dristor, pantilimon...
Dolly wrote:. Nu ne dorim astfel de personaje pe aici. Iar cit despre laudele tale, magazinul Reeful nu are nevoie. Are destui clienti si oameni care il apreciaza.


ma bucur ca, in sfarsit, suntem de aceeasi parere si-mi mentin declaratia initiala ca, aici pe acest topic, te-ai purtat cu rotariu cum face o ghicitoare de care nu mai scapi in continuare nu te jignesc dar tu simte-te de parca as face-o, miss PR care recomanzi tu o singura chestie...poate ar trebui sa incerci si lucruri noi for a change..ajuta la relaxare

m-am grabit cu cratima...deh...inca un semidoct printre atatia hai ca ipocritii multe-si iarta

m-ai pupat

ps: in caz ca nu ti-ai dat seama ( evident, muscand din roata in continuare )...exista cel putin un client care nu a plecat multumit de la ei...te las pe tine sa-ti dai seama despre cine vorbim aici...
Alex.B wrote:De ce este japca? Stii ce e japca, japca e atunci cand te duci la orice magazin si iti baga pe gat cranii, scheleti si 5-6 specii diferite de pesti in acvariu de 30 de litri , fara nici cea mai mica compatibilitate, sau ma rog traiesc toti in apa Japca e cand iti vinde cineva apa chioara drept cel mai bun fertilizant.si lista poate continua. Nu stiu cati ati fost la Reef, insa puteti sa faceti un drum si sa vedeti ce inseamna sa faci acvaristica cu pasiune, si ce inseamna un sfat si o parere avizata.
Si de ce Reef? Pai sunt printre putinii care promoveaza acvaristica de calitate, sunt printre putini ce se implica in acest fenomen si cand spun implicat ma refer la expozitii, sponsorizari, sfaturi decente si marfa de calitate . Macar de ar fi mai multe magazine la nivelul asta, din pacate sunt prea putine. Anul asta au fost cei mai multi participanti la IAPLC din partea Romaniei, iar dintre toate magazinele astea de pe la noi, singurii care au promovat treaba asta a fost tot Reef. Eu zic ca e o problema de mentalitate. De ce sa nu promovam si sa nu ne ajutam reciproc? Acvaristica in Romania din pacate e acolo unde e, daca mai dam si noi cu noroi chiar ca se alege prafu....


daca nu te aruncai ( valabil atat ptr dolly cat si ptr alex) ca un caine turbat la roata masinilor intelegeai ca si eu am laudat munca celor de la reef, pe langa faptul ca am folosit cratime la cuvantul japca... dar in "furia" voastra de a apara reef-ul desi n-a fost atacat s-a inteles altceva... imi cer scuze daca a deranjat cu ceva interventia mea

dolly, cam bate la ochi "japca" asta a ta cu reefu'....nu cred ca au nevoie de limbute la cat de cunoscuti sint

leule, sa-ti fie de bine si sa bagi update-uri despre cum se descurca papatorii de alge...
n-ar fi cazul sa incepi sa te bucuri putin de pesti si de ce ai realizat pana acum?
uscaciune...simt sentimente in aer.... si nu-s nici de la mine si nici de la vecinu kmol


arata muuuult mai bine asa intunecat acvariul....;) felicitari ptr efort....eu te las sa te agiti....sa intrebi...sa inveti...si cu proxima ocazie vei primi destula bere incat sa spui tot ce ai aflat )))

cam cati cm cresc sae aia?
eu am avut numai probleme cu pestii de la hornbach, ma voi limita doar la hardware de la ei....cam tot ce am luat de acolo a dat coltu'...sint sigur ca gasesti aici pe forum ce pesti iti doresti, eu nu o sa mai iau din alta parte
mamaaaa....i-auite cum sare donatiile... mai bine ca nu m-ai chemat si pe mine ca-mi bubuia capu la ce spui ca era pe acolo....si eu am aruncat cam juma din plante...se cam maronisera...cealalta jumatate pare foarte sanatoasa inca
gata b0$$, s-a facut ....credeam ca se face hautomat dupa aipi

putin mai later edit : am dat sa schimb locatia si mi-a zis ceva cu required fields si nu i-am dat de cap....bucuresti cartier titan daca se poate sa modifice un modelator...
sint destule magazine pe net care trimit oriunde...fa-ti un pachet mai mare sau combina-te cu alti amici la unele si gata treaba
eu imi fac treaba de minune cu jbl bioclean albastru si un buretel de bucatarie dedicat exclusiv acvariului ( verde este ptr terarii) ...e vreo 15 ron sticla si nu ai nicio problema daca pica prin acvariu
mai am 3 molly...up
ochiu meu zice sa pui fundal negru si sa te mai deturezi nitel...
ma foarte bucur ca ai rezolvat problema spumei...de retinut pe viitor daca o sa apara si pe la mine...in alta ordine de idei...barosanu de kmol observ ca le are cu mesteritul...cum am putea noi doi cei lipsiti de co2 folosi aceasta chestiune...?! cu ce s-ar lasa mituit oare..?! mai pune-ne poze cu ce-ai mai facut prin helesteu
incearca si unde ti-am zis ca "busted" pe vecinu' ;)
grrr....de ce ai schimbat tu o chestie care functiona ? si eu sint curios despre un raspuns asupra spumei...
lasa-mi o modalitate de contact, il vreau eu te rog ;)
deja o arzi dubios si cred ca ai ajutoare profi pe ascuns.... ce pesti ai acum in el ? sau ce ai de gand sa bagi? si cand facem brigada cu kmol la terasa?
si mie mi-au murit 2 guppy si 3 rasbora ptr ca am facut aceiasi gresela...graba si faptul ca nu am citit inainte sa ma apuc de treaba le-a fost fatala...cory au supravietuit de la inceput si le merge f bine...citeste ciclul azotului...baga cateva plante, niste mancare...filtrului extern ( din citite) eu nu prea-i vad rostul la un acvariu de 60l dar daca esti bogat te felicit ....si cativa cory ca vad ca-s de piatra

si mie expertii de la hornbach berceni mi-au spus ca dupa cateva ore pot baga pestii in apa..
 
Forum Index » Profile for coxanelu » Messages posted by coxanelu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com