[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Dragosman
Forum Index » Profile for Dragosman » Messages posted by Dragosman
Message
diskusfun wrote:
calitate foarte buna(zic eu)

...si eu...


.... si eu ! am reusit si eu sa ajung sa o iau... e foarte curata, mare, intrega, bine pastrata, rosie, frumosa!

multumesc
Case closed!

Thread-ul poate fi inchis

Multumesc
Ultima strigare! Astazi seara dupa ora 20 sau maine dimineata pana in ora 11! Daca nu ii vrea nimeni ajung ori la Obor ori la nea Oprea (de unde ii puteti cumpara la un pret corespunzator)
Ai PM
siliconu` wrote:Am cam rezolvat problema de zgomot-aia care ma inebunea.


Si? Nu ne spui si noua cum?
Adulti, colorati (daca au conditii optime), frumosi, sanatosi
Ai PM
Ai comanda pe PM

Merci
Ma inscriu si eu cu 6 buc.
Ne poti spune si la ce pret l-ai gasit?
Interesant... nu stiu cat de bine e pentru filtru... in schimb cred ca e o foarte buna solutie pentru dizolvarea cat mai completa a gazului in apa...

Ai observat ceva diferente de cand ai facut miscarea asta?
Eu am dat 2.200.000 ROL. Dar am apucat sa o cumpar acum cateva luni... si stiu ca imediat dupa ce am cumparat-o eu i-a crescut putin pretul. La cat ai gasit-o?
Pot sa-ti povestesc eu cum merge.... Este IMPECABIL din toate punctele de veredere. Eu sunt f. multumit. Mai ales ca e foarte silentios.

Inatimea cu tot cu stuturi si un pic de spatiu pentru a putea scoate furtunele... ar fi cam de 50cm.
Vorbeste cu g.g. Sigur te poate ajuta.
bobo250969 wrote:astept o comanda ferma de tuburi philips tld90 de Lux Pro 36w/965-155 ron
tld 30w / 89 aquarelle -210ron
tld 36w /89 aquarelle-195 ron

in 15 zile poate fi onorata comanda


Colegul betta nu radea degeaba....

210ron = 2.100.000 ROL !!!!!
195ron = 1.950.000 ROL !!!!!

So? ori au crescut brusc preturile la tuburi.... ori cineva a gresit ceva....
johnny6600 wrote:Acvariul a crapat probabil din cauza ca nu avea polistiren expandat sub el.In plus acvariul poate fi mutat si cu foarte putina apa in el dar sa ai grija la plante.


si uite-asa ai mai adunat un post.....
wow! ce de incurajari! fratilor! nu pot sa renunt nici la zugraveala... si nici la acvariu !!!! nici nu vreau sa ma gandesc ce fac cu pestanii in momentul in care aud crakkkkk.... hai ! gata cu cobeala!
Mda... din reactiile voastre vad ca temerile mele erau reale... O sa-l las fara role!
Ma enerveaza ingrozitor ca va urma zugraveala si trebuie mutata toata mobila in mijlocul camerei - inclusiv acvariul actual (greutate totala = 450kg). As fi vrut ca macar pe viitor sa evit problema asta smilie

Oricum, multumesc de reactii si sfaturi
Salut dragilor,

Zilele aste la mine in casa incepe nebunia zugravelii, renovarilor, modernizarilor... imbunatatirilor. Asta imi da ocazia sa descopar doua lucruri:

1. Daca tot facem schimbari... de ce nu as schimba si eu acvariul cu unul mai mare? :-)

2. Descopar cat de problematica este mutarea unui bazin ceva mai maricel de colo-colo prin casa (in vederea zugravirii + montare parchet)

Ca pe viitor sa nu ma mai lovesc de problema asta, ma gandesc ca la noul stand al viitorului bazin (aprox. 400l) sa montez role pentru a fi mai usor de manevrat. Am facut un calcul simplu:
apa - 400 kg + sticla - 100 kg + substrat - 100 kg + stand - 100 kg = total aproximativ - 700 kg (daca nu mai bine)
As monta 8 role - greutatea repartizata pe fiecare ar fi de aprox 90 kg (am vazut ca exista role care rezista si la mai mult). Ma mai gandesc ca macar cele 4 role de pe extremitati (colturi) sa fie cu frana.

Eeee.... si aici apare problema... ca de-aici in colo nu am nici un fel de idee si nici de experienta.

1. Ideea de a tine pe role 700 kg e ok?
2. Cele cate 90 kg/rola nu infig rolele in parchet (de-a lungul timpului)? Si ce tip de parchet ar putea, totusi, rezista?
3. Locul de prindere a rolelor de placa de baza a standului nu poate deveni in punct nevralgic al intregului ansambu?
4. Printre standurile de firma (cumparate de-a gata), cu greutati apropiate, exista si cu role?

Daca mai aveti alte idei sau sfaturi utile... va rog nu ezitati!

Multumesc
4 buc x 18W
 
Forum Index » Profile for Dragosman » Messages posted by Dragosman
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com