[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: laur58
Forum Index » Profile for laur58 » Messages posted by laur58
Message
Pai eu am nevoie de unul cu un debit foarte mic , pentru maternitate .
Chiar ai reusit sa faci ceva deosebit , felicitari si arata-ne pesti . Iar cu filtrarea banuesc ca vei confectiona tu filtrele ,si vei monta pompele pe tur .
Bafta multa in continuare .
Salut trimiti si in provincie ? al doilea filtru este cel din acest link? http://aquariumprest.bizoo.ro/vanzare/369867/Filtru-acvariu-Aqua-Zonic-Evo-submersible-filter-ef-baby
Uite acest link http://www.monsterfishkeepers.com/forums/showthread.php?t=136369&page=8
sper sa te ajute.




http://i36.photobucket.com/albums/e19/djlancer88/dfgdfgdfg.jpg
Eu personal cred ca ai gresit acest proiect ! Teoretic trebuie sa o iei de la capat ,cutia sa aiva perete si in fata .
Apoi inbraci totul in fibra ,dupa care decupezi peretele din fata in asa fel in cat sa-ti ramana o banda ,lata cam de 5-10 cm.
Acum poti lipi geamul de margine cu silicon !
Asa cum ai facut tu poti sa consideri ca a fost doar un antrenament .
Multa bafta in continuare .
Totusi mai incearca cu pozele promise ! APE LIMPEZI
Salut .
Ne bucuram sa te alaturi acestei comunitati . Suna interesant proiectul tau ,referitor la rasina de fibra de sticla ,dupa ce se usuca devine inofensiva pentru pestisori tai .Dar asta dupa ce umpli bazinul si il lasi asa o saptamana ,si apoi schimbi apa . Pune si tu cateva poze cu acvariile tale .


ps: poate te ajuta link-ul urmator http://www.monsterfishkeepers.com/forums/showthread.php?t=48640
Salut si bine ai venit ! Tin sa-ti spun, ca suntem insetati dupa astfel de proiecte indraznete . Eu i-ti doresc multa bafta !

ps: eu personal cred ca nu o sa te ia nimeni la misto !
Uimitor piatra aia chiar seamana cu un chip de om !
@Pomi ai reusit sa sa faci un acvariu minunat .
Salut cred ca cel mai potrivit ar fi un JUWEL VISION 450 .
Bine ai venit !
Da in bani astia sa facut si o slefuire superficiala dar eficienta (geamul nu taie la atingere) . daca vrei il lipesc eu la mine si il iei gata lipit,dar asta dupa ce sta cateva zile pe loc !
Sal am un acvariu cu aceleasi dimensiuni ,si am intarituri duble doar pe lungime in partea superioara. Fundul este dublu cu sticla de 10 mm .
Sticla am cumparato de la URBAN GLAS Buzau ,m-a costat anul trecut 380 ron.
Silicon am folosit ceresit negru 13 ron tubul . Treaba cu lipitul este simpla daca te documentezi !
Cred ca ar da mai bine cu un fundal negru , cat despre pietre incearca sa nu le mai stivuesti .
Incearca cu niste pietre mai rotunjite , si mai mari ! Multa bafta!
Sal cumpar eu masculul dominant !!! mai multe detalii pe PM !
Da intradevar foarte frumos ! Spune-mi si mie te rog secretul acelui gazon . Bafta in continuare !
Incearca sa faci ceva cu pietrele , arata prea stivuite ! Cauta pe youtube ,sa vezi cum traiesc si te inspiri putin , in rest totul ok .
Bafta si sa-ti traiasca !
Sa rezolvat se poate inchide . Multumesc pentru gazduire !
Aulonocara Rubin Rouj 6-7cm 1Msi1F 20 ron
Pseudotropheus Acei 4-5cm 2 buc 14 ron
Melanochromis Interruptus 4cm 2 buc 14 ron
Cyrtocara Moori 5cm 1 buc 7 ron
Iodotropheus Sprengerae 3-4cm 1buc 7 ron
Mailandia Esthere 4-5cm 1Msi3F 20 ron
Pseudotropheus Elongatus 6-7cm 3F gusate 20ron
Haplochromis Limax 6cm 1Msi1F 15ron
Venutus 6-7cm 1M 15ron

trimit peste tot in tara, cu conditia sa fie ruta directa
cumparattorul suporta taxa de transport undeva la 20ron depinde de destinatie,si cutia termoizolanta facuta de mine la 10ron
plata se face inainte, prin virament bancar, in caz de deces a unor pesti se livreaza contravaloarea lor
pt mai multe detalii PM !
Parerea mea este sa scoti pesti din acvariu . Nu au ce cauta in acvariu cu africani !

Size Tank pH Temp
Origin: Mexico, Guatemala, Belize
22 cm 400 L 7.0 25°C
 
Forum Index » Profile for laur58 » Messages posted by laur58
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com