[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Dan P
Forum Index » Profile for Dan P » Messages posted by Dan P
Message
Bine ai revenit pe la noi pe forum!
koala wrote:
Dan P wrote:Situatia actuala se prezinta asa:...

Papagalii aia sunt din puii de la mine?


Da Maestre, "e" nepotii de la Vieja cu Red Devil sau ce era aia. Una dintre ele pare sa vrea sa se imperecheze cu Red Texas. Si el vrea trebuie sa le gasesc o piatra, ca sapa ca nebunii si nu dau de sticla. El emai sapator, dar nu pre ale are, ea cu gurita aia mica nu prea reuseste nimic.
alinutz80 wrote:Frumos!
Ai ceva pestioci acolo.....mari de tot


Da, daca n-am grija e grav.
dan.pavelescu wrote:Poti sa-i eliberezi in lacurile cu lebede din austria?

Ar fi o idee, dar a zis Cioaba ca trimite el un "comando".
Da mai putin de mancare. Si asa cresc.
Eu acum dau la 2-3 zile, mi se pare ca proceseaza mai bine ce mananca.
Situatia actuala se prezinta asa:

dan.pavelescu wrote:Toti barbatii e un porc

Nu toti e acelasi porc.
Fain acvariul!
Ooooo, ai de unde face trierea!
Ce specia e aia din dreapta jos din calupul de poze
?
Frumos!
Ma intreb unde am mai vazut noi buturugi si plante la africani?
Nu dam nume, pana nu revine din vacanta.
AMR 4 zile.
Maestre nimic nou?
De BBA scapi destul de greu.
Eu cand am avut am scos toate decorurile pe care era si le-am lasat cateva zile la soare sa se usuce tot, am rupt frunzele afectare tare de ea, am razuit de unde se putea razui si am aspirat BBA-ul, dupa care am facut schimburi de apa zilnice o perioada de vreo saptamana dupa care am rarit.
Doar asa am scapat de ea in cca o luna.
Hai ca am facut niste filmari. Apa inca nu e bine limpezita, dar asta e. Una de cu lumina normala si alta e cu lumina de sunrise.


Doar ma laud, ma credeti pe cuvant.
Am gasit o pereche superba de JD, sunt chiar faini amandoi, de mult nu am vazut JD asa faini. In plus m-am pricopsit si cu un Red Texas, as zice mai de graba Lemon Texas , cu cred ca va ajunge vreodata ca in pozele de pe net, dar am zis sa incerc.
Maine vreau sa fac o filmare dupa ce se limpezeste bine ama, ca am bagat un schimb masiv de apa.
Ca sa ma imbarbatez, am luat 4 JD maruntei de cca 5 cm care sunt in sump la regim de crestere intensiva. Cum erau frumosi tare, am luat si doi Oscari tiger de vreo 6 cm, cu astia m-am riscat si i-am pus in acvariu. Vad ca s-au adaptat repede si misuna printre balauri. Cum nu au comportament de victime cred ca au sanse mari sa nu pateasca nimic. Preventiv, in perioada asta va fi mancare ca la all inclusive .

O sa mai caut niste Green Terror, ca ultimii nu au sfarsit bine De data asta vor sta si ei in sump pana vor fi destul de mari sa isi poarte de grija.

In plus de astia sper sa mai fac o aditie surpriza, dar nu spun nimic pana nu e clara.
Avand in vedere ca nu prea imi surade ideea de a da cate un peste la 3 saptamani, cred ca raman in tabara americanilor.
Loc isi face si daca n-are .
PS sunt cam confuz, familia nu prea vrea schimbarea asta de balene pe fate de 5-6 cm. M-au pus pe ganduri.
De vanzare pestii din filmare.

Pret per bucata/ pachet:

Oscari 150 RON cca 30 cm
Jaguari 150 RON cca 30 cm
Vieja 75 Buc cca 18 cum
Red Terror 300 RON toti 3 cca 7-8-12 cm
Severum 50 ROn perechea cca 12 cm
Papagali 55 RON cca 12 cm


Cu cat e pachetul mai mare cu atat preturile vor fi mai mici.



Nu vrea forumul sa ia linkul.


fixed (pave)
 
Forum Index » Profile for Dan P » Messages posted by Dan P
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com