[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: BLeeD
Forum Index » Profile for BLeeD » Messages posted by BLeeD
Message
Salutare! Vreau doar sa va prezint un nou locatar,o zebra smechera cu voal ?i pu?in galben am luat o de la Hornbach 3.5 Ron. Personal f amabil.
O poza cu acvariul la aproximativ 3 luni de la start. Din punctul meu de vedere acvariul este stabilizat. #farafiltru sau Puterea Plantelor
Plantele se dezvolta leeent, dar se dezvolta. Pestii par fericiti
Dragut. Mai baga plante
Spathiphyllum are o frunza noua. In poza puteti vedea si Limnobium leavigatum
Aseara Oscar a vanat iar, un Barbus tetrazona
I-am explicat, sper ca a inteles altfel voi fi nevoit sa montez capacul din sticla.
Plantele au început sa creasc?. Folosesc un arac ca sa le indrept, asa cum puteti vedea în poza)
In apa sunt destul de multe particule-resturi. Am sa fac curand un schimb masiv de apa.

Testeaza parametri apei..
Dennerle Scaper s flow

Filtrul pe care îl vezi în poza este acolo de 1 an, nu a fost niciodata curatat, este umplut cu matrix. Silentios si cu un design modern.

Folosesti substrat fertil? Mie imi pare ca nu.
Adaugi fertilizanti?
Ar ajuta niste teste de apa. Elodeea densa consuma multi nutrienti.
Trebuie sa dai mai multe detalii despre acvariul tau....
Imi place metodata aleasa de tine pentru filtrare. Sunt curios cum va evolua. Succes
Plantele au ajuns la mine. Multumesc inca odata.
Eu le-am identificat ca fiind Limnobium laevigatum Sunt f sanatoase!
Cabomba aquatica - o baie de soare
Ceea ce faci tu se numeste acvaristica low-tech, o metoda cumva subiect tabu în Romania.
Normal ca functioneaza am vazut asta inca din anii 80.
@geani Poti sa atasezi câteva poze?

Sa pui la îndoial? avantajele unui filtru extern dotat cu medii filtrante poroase dedicate filtrarii biologice fata de buretele intern mi se pare o discutie fara sens. Într-un acvariu stabil nu exista sa ?i se colmateze filtrul extern.
intre timp am citit mai cu atentie topicul, imi retrag observatia
simpatic animalut Frumoasa initiativa ta, mai adauga!
observ o problema, iti lipsesc pestii!
um02122 a spus-o mai bine
o pompa mare de valuri cumpar eu
pacat de reef Succes cu noul proiect!
si mie imi place ultima poza : D
T5 uri nu ?tiu unde po?i sa g?se?ti dar dac? te ajuta socket 2g10 g?se?ti la shop.acvariu.ro Atât 8000k cât ?i 10000k& actinic. Sunt din stocul vechi. 24w ?i 36w
 
Forum Index » Profile for BLeeD » Messages posted by BLeeD
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com