[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: cosmin_ruz
Forum Index » Profile for cosmin_ruz » Messages posted by cosmin_ruz
Message
Simplu si frumos! Succes!
Succes cu plantarea! Asteptam sa vedem evolutia!
Atat de frumos!!!
Imi plac rocile si aranjamentul! Mult succes!
Sunt 8 fire si nu sunt in cea mai buna forma.
Valabil doar pentru Braila.
Contact pm.
Putin mai mult! Succes!
Sa ai succes de codite ajunse la maturitate!
Acvariul: 60 x 30 x 30 cm, silicon negru, produc?tor Juwel ;
Standul: 60,6 x 35,6 x 68,2 cm; culoare neagr?, produc?tor Eheim ;
Ofer bonus o improviza?ie ce poate fi folosit? pe post de lamp?, format? din balast Osram ?i dou? neoane Osram 880.
Pre?: 150 lei.
Produsele sunt folosite ?i au urme de uzur?, motiv pentru care mi-a? dori s? fie v?zute înainte de achizi?ionare.
Permite-mi sa te felicit! Arata superb!
Nu te ingrijora, cu siguranta vor disparea bulele de la autocolant! Succes cu bazinul!
Doresc sa cumpar orice cantitate! Contact pm
La ultimele aranjamente ai folosit roci de dimensiuni mici. As fi folosit ceva mai mare!
Frumoasa evolutia plantelor! Pesti care mi-au placut foarte mult si ii recomand pentru colorit si activitate in acvariu: rasbora espei. Am ramas uimit de difuzor! Ce bule fine scoate... este cel de la tropica?
narcis wrote:Lumina trebuia sa pleci de la 5 ore pentru fotosinteza, fara pauza. Nu inteleg de ce sa folosesti pipiplant la un bazin, o fertilizare slaba, necontrolata. Nu e normal sa ai diatome dupa 7 saptamani, sa nu fie ciano. Uite ce as incerca eu: As merge cu aceeasi lumina, insa as schimba linia de fertilizare, micro mie imi place feropol+feropol24, macro EL. Utilizeaza un tester permanent de co2, chiar daca ai ph controler. Frunzele de la anubias sunt galbui, deci nu cred ca simileaza fierul din apa, daca testele indica valoarea corect.
Daca nu ai inca pesti, poti lasa co2 mai mare, dar ar trebui sa se vada perlarea.
Daca vrei ceva sa consume nutrientii mai repede, baga ceva plante plutitoare, un ceratopteris, pistia sau ce gasesti in zona.
Ai instalatie de osmoza, poti combina cu apa de la retea sa duci kh'ul la un 3-4 lejer.
Sa urmaresti si circulatia apei in bazin, vad ca ai si un schimer de suprafata acolo.


Ce produse utilizati de la EL pentru aditia de macro?
Doar atat (volumul bazinului)!!?? Arata bine rau!
Par frumoase vietatile tale, dar nu ne ajuti deloc cu fotografiile! Sa-ti traiasca!
Potul contine peste 30 de fire, iar pretul este de 30 lei, avand transportul cu posta inclus, doar daca sunt depusi banii in avans.
Windelow ul are radacina introdusa in substrat?
Frumoase culori au ai tai pesti!
Zic eu ca ar merge si echinodorus tenellus alaturi de valisneria.
 
Forum Index » Profile for cosmin_ruz » Messages posted by cosmin_ruz
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com