[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: AquaMan
Forum Index » Profile for AquaMan » Messages posted by AquaMan
adrian09 wrote:acum arata chiar super... salbatic....eu unul inca nu l-as cosi...

rodoselada wrote:Frumos, o sa fie si mai frumos dupa ce scapi de bba.

Multam! Da. Oricum, s-au redus foarte mult si vad ca pe frunzele noi nu mai apar. Dar plantele sunt mult ramase in urma.
rodoselada wrote:Asta nu e stilul meu, dar arata al dracului dd bine, felicitari Silviu!

Multam, Rodo!
Te referi la casa?
Cozmastie wrote:interesant...ce are una de un kg?

Nu le umplu cei de la centre. E greu sa pui 750 g CO2.
koala wrote:Pentru ca nu folosesti linkul corect... adica, asta: https://www.youtube.com/watch?v=_LlfIb9nT6o&feature=youtu.be

L-am copiat de 10 ori pe ala. Nu mergea!! Multam!
De ce nu reusesc sa atasez link de pe youtube?!
https://youtu.be/_LlfIb9nT6o

by koala: Rezolvat si asta!
Nu umbla la program, mai curind la intensitate. Daca poti. Daca nu, lasa asa. Un sistem bun de CO2 poti lua de pe nevertebrate sau de pe AcvaConcept. Butelie de 2 kg (nu te baga sub ca e greu de umplut), un reductor si un difuzor 3 in 1. In total ajunge cam la 750 de lei. Vezi ca sunt si niste promotii.
Cozmastie wrote:crevetii sunt din ce in ce mai activi,incep sa stea cat mai mult in fata acvariului,am si un capac din plexiglas de vreo 2-3mm,banuiesc ca nu are cu ce afecta lumina.

Daca e plexiglas de buna calitate, are 90%.
Cozmastie wrote:Superb!Imi place ca toata lumea folosestu nick-u nou

Gabi C wrote:Aquaman eu zic ca e ce trebuie . Linistit imi pot imagina personajele din film in cadrul asta .

Am intirziat putin dar recuperam. Am ajuns la ideea finala : o insula din Seiryu, suspendata pe doi piloni, ca un platou continental, un promontoriu care lasa spatiu destul pentru zona submersa. Va fi plantat cu Anubias (varietati cu frunza mica), Buce, gazon. In apa, mult coral moss, Cladophora, ... Acum studiez solutii de plantare emersa pentru Anubias si Buce. Orice sfat binevenit!
GDA.
Gabi C wrote:Foarte tare! Felicitari!

Multam, Gabi!
Inainte de ... coasa!

image

image image

image image

image image
image
Dr Nano wrote:La nitrati am aproximativ 10. La nitriti am 0. Era sa zic ca nu mai stiu.

Verifica si vorbim.

Forum Index » Profile for AquaMan » Messages posted by AquaMan
Go to: