[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Mirciulica
Forum Index » Profile for Mirciulica » Messages posted by Mirciulica
Message
Sunt interesat sa cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici in Bucuresti care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6???????
Astept raspuns pe PM!!!
Cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6??????
Astept raspuns pe PM!!
Sunt interesat sa cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici in Bucuresti care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6????????
Astept raspuns pe PM!!!
Cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6??????
Astept raspuns pe PM!!
Sunt interesat sa cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici in Bucuresti care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6?????????
Astept raspuns pe PM!!!
Cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6????????
Astept raspuns pe PM!!!
Sunt interesat sa cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici in Bucuresti care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6????????
Astept raspuns pe PM!!
Cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6???????
Astept raspuns pe PM!!
Sunt interesat sa cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici in Bucuresti care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6???????
Astept raspuns pe PM!!!
Cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6???????
Astept raspuns pe PM!!
Sunt interesat sa cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici in Bucuresti care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6????????
Astept raspuns pe PM!!
Am scris mai sus dar nu ati fost atenti ca am pus easy life sau yeasy carbo ca fertilizanti.
O sa fac acum o poza si o sa o pun aici cu acvariul.
Asa arata acum acvariul dupa ce au murit din plante ca aveam mai multe.
Deci ce fertilizant ar fi mai bun ca sa nu se mai ingalbeneasca frunzele si sa se usuce si sa moara??
Ca acum am inceput sa cumpar plante ca sa umplu acvariul de plante.
Poza aia e facuta de mult timp si acum nu mai am chimicale de bagat in acvariu, si nici fertilizant easy carbo si easy life nu mai am. De asta am intrebat ce fertilizant e bun ca sa nu mai moara din plante, ca sa stiu ce fertilizant sa cumpar.
Sper sa se priceapa cineva bine la plantele din acvariu ca sa imi dea un sfat cu care sa rezolv problema asta.

O poza mai veche cu acvariul cand aveam plante multe in el.
Deci ce sfat imi dati cu problema cu plantele sa nu se mai usuce frunzele sa nu mai moara?
Ca sa nu mai moara si sa inceapa sa creasca.
E Hygrophila cabomba ca scria pe hartia care era in cosuletul cu aceasta planta, am scos plantele din cosulet si au fost bagate in substrat.
Ce fertilizant ar fi mai bun ca sa nu mai am problema asta?
Ca trebuie sa imi cumpar din nou plante ca e acvariul cam gol.
Poate are cineva ideie ce e de facut.
Am cumparat higrofila cabomba din Cora Pantelimon din Bucuresti si vad ca se usuca frunzele si nu incep sa creasca, toate plantele care le-am cumparat si le-am bagat in substratul fertil, dupa cateva zile mor.
Am substrat cu nisip fertil cumparat din Hornbach Militari si pun fertilizant easy life si yeasy carbo si tot degeaba ca nu cresc plantele si se usuca frunzele si mor.
Ce e de facut sa creasca plantele si sa nu se mai usuce frunzele si sa nu mai moara???
Poate are cineva o ideie sa imi dea un sfat ce e de facut.
Cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6??????????
Astept raspuns pe PM!!!
Sunt interesat sa cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici in Bucuresti care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6??????????
Astept raspuns pe PM!!!
Cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6?????????
Astept raspuns pe PM!!!
Sunt interesat sa cumpar guppy,molly,xipho,platy,zebre si neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva pe aici in Bucuresti care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6?????????
Astept raspuns pe PM!!!!
Cumpar guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni in Bucuresti din sectorul 2,4,5,6.
E cineva in Bucuresti pe aici care sa aiba de vanzare guppy sau molly sau xipho sau platy sau zebre sau neoni din sectorul 2,4,5 si 6?????????
Astept raspuns pe PM!!!
 
Forum Index » Profile for Mirciulica » Messages posted by Mirciulica
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com