[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: edygilet74
Forum Index » Profile for edygilet74 » Messages posted by edygilet74
Message
Sistem co2 compus din:
1.JBL Proflora m001 Regulator presiune,mai este in garantie pana in octombrie 2015.
2.Butelie Dupla 1,5 kg(butelia a fost noua in tipla dar are revizia expirata}
3.Difuzor proflora Taifun P
4.Numarator de bule JBL Count
5.Valva de siguranta JBL Safe Stop
6.Furtun co2
BONUS:
1Test permanent CO2 JBL,cu o sticluta plina si una pe jumatate.
2.Magnet pentru curatarea geamului.
Pret :650 lei + transport
Da,poti sa-l lasi fara probleme o saptamana in apa.dar sa-l mai amesteci si sa schimbi apa.
La inceput o sa ai mai multe bobite care se ridica la suprafata,pe alea poti sa le arunci.
Lot nou de plante,scoase astazi din acvariu:
Limnophila sessiliflora- 8 fire
Pistia-24 buc
Limnophila sessiliflora- 25-30 fire
Pistia-4 buc
Ludwigia repens -5 fire
Egeria Najas-2 fire
Donez plante,anunt valabil doar pentru cine vine sa le ridice.
Bine ai venit.
La multi ani si multa bafta cu acvariile.
Bine ai venit .
Salut,bine ai venit.
Plante :
Limnophila sessiliflora
Microsorum pteropus "Windelow"
Pistia
Ludwigia repens
Bacopa caroliniana
Anubias barteri var. nana petite
Anubias barteri
Myriophyllum mattogrossense
Hydrocotyle sp. Japan
Rotala sp. Butterfly
Hc cuba
Salut,bine ai venit.
Salut,bine ai venit.
Salut ,bine ai venit.
Salut,pentru regulatorul de presiune pro flora u001 de la JBL exista un adaptor pentru a se folosi cu butelii co2 reincarcabile.
Singura diferenta dintre regulatorul u001 si m001 este acest adaptor.
Acesta este adaptorul :http://www.nevertebrate.ro/Adaptormufa-de-reductie-JBL-ProFlora sau asta http://www.nevertebrate.ro/Adaptor-10x1
Daca la regulator ai filet 10X1 poti sa cumperi adaptorul si sa pui butelie reincarcabila.

Salut si bine ai venit,succes cu acvariul.
Nu am gardneri in acest acvariu.
Nu am gardneri in acest acvariu,am scris mai sus ce am.
Astazi se implinesc 2 luni de la start.
Noutati:am luat o butelie Dupla de 2kg si un filtru extern care lucreaza concomitent cu cel intern,apa este cristal.
Fauna :
- un trio Aphyosemion australe
- 15 Microrasbora Galaxy
- 6 Neoni
- 2 Rasbora
- 1 sanitar
- 1 melc asasin
Plantele au crescut si trebuie sa le mai raresc,am avut alge (nu stiu de care)dar am reusit sa scap de ele,in schimb am
foarte multi melci comunitari,intr-o zi am reusit sa strang cca 50 buc. pe care i-am aruncat,dar sunt si acum destui de multi ramasi.
Acvariul s-a stabilizat ,saptamanal schimb 10 l de apa si adaug 10 ml feropol.Zilnic 1 picatura feropol 24 si easy carbo 3 ml.
CO2 bag non stop ,0 bula pe secunda.
De 2 zile au eclozat si primele icre de killi fish,am pus la preparat in seara asta un plic de sera artemia mix,pentru pui.Sper sa se faca ceva pana maine sa incep sa le dau de mancare.
Pentru acvariul tau este mai mult decat suficient,poti sa-l pui oricand si la un acvariu mai mare.
Ai facut o alegere buna, eheim sunt cei mai buni cand vine vorba de filtre.De unde l-ai luat?
Salut,poti sa cumperi 901,se poate regla debitul. Sunt sanse mari sa treci in timp la un acvariu mai mare si atunci filtrul o sa-l ai.
 
Forum Index » Profile for edygilet74 » Messages posted by edygilet74
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com